Tinktura akné z měsíčku

Calendula tinktura se získává z rostliny Calendula officinalis, tj. Calendula officinalis. Jedná se o jednoletou rostlinu z čeledi Asteraceae, která je považována za místo narození jižní Evropy. Calendula officinalis nebo měsíček má žluté nebo oranžové květy a je již dlouho používán lidstvem k léčbě široké škály nemocí, a v některých zemích světa jako koření pro potraviny a jako potravinářské barvivo.

Léčivé vlastnosti měsíčku, zejména baktericidních vlastností, pomáhají v boji proti infekcím (stafylokoky a streptokoky), snižují záněty a hnisavé projevy, podporují hojení ran a regeneraci tkání, používají se k léčbě popálenin, ran, píštělí, vředů, gastritidy, eroze. , hypertenze, pro oplach úst a s anginou pectoris.

Masti a tinktury se připravují z měsíčku, který lze použít s vysokou účinností k léčbě akné, černých teček a vředů na obličeji a těle.

tinkturu měsíčku lze zakoupit v lékárně (cena je rozumná), nebo si ji můžete udělat sami doma. Za tímto účelem vezměte 20 gramů květenství měsíčku na 100 ml alkoholu, vložte do nádoby z tmavého skla a vyluhujte dva týdny.

Doma, může být měsíční tinktura pro léčbu akné a černých teček použita následovně:

  1. Jedna polévková lžíce měsíčku by měla být naplněna 300-500 ml vroucí vody, infuzí po dobu 30 minut. Použijte infuzi měsíčku k setření kůže (se zvláštním zřetelem na postižené osoby)akné) nebo udělat mléko. Calendula tinktura se dobře hodí pro mastnou pleť s rozšířenými póry.
  2. Měsíček s medem akné. Chcete-li se připravit, musíte vzít 1 lžíci tinktury měsíčku, 1 lžičku medu. Míchejte přísady (velmi opatrně). Výsledná infuze navlhčí vatový tampon a aplikuje se na problémové oblasti kůže po dobu 20 minut.
  3. Akné Lotion. Dvě polévkové lžíce tinktury z měsíčku zředěné 1 polévkovou lžící vařené vody, přidejte 0,5 lžičky alkoholového roztoku kyseliny borité a 2 až 4 kapky glycerinu. Vše důkladně promíchejte a dvakrát denně používejte pleťové mléko, abyste otřeli obličej nebo problémové oblasti těla.
  4. Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak používat měsíčku tinkturu z akné je navlhčit kosmetický disk v tinktuře a otřete akné na kůži. Pokud máte suchou pokožku, doporučuje se před použitím zředit vodou v poměru 1: 1. Kromě toho můžete použít Calendula bod metoda - vypálit pouze akné.