Snídaně je základem dne

Populární moudrost je každému dobře známa: „Snídaně by měla být konzumována sami, oběd by měl být sdílen s přítelem a večeře by měla být věnována nepříteli“.Loajalita k tomuto přísloví je sdílena mnoha odborníky na výživu a lékaři.Podle nejnovějších výzkumných údajů, lidé, kteří nemají snídani v dopoledních hodinách, jsou náchylnější ke stresu než ti, kteří se nedají zbavit potěšení jíst chutné a zdravé ráno.Bohatá a výživná snídaně zlepšuje paměť a myšlení.Je prokázáno, že tato snídaně zvyšuje pracovní kapacitu o 30%.Statistiky úrazů také ukazují, že dobře krmení motoristé jsou méně pravděpodobní, že se dostanou do nepříjemných dopravních situací, protože jejich míra pozornosti je vyšší.

Některé ženy raději nejezdí ráno, aby nezískaly další libry.Ale tento názor je poněkud kontroverzní, ne-li říkat špatně.Nedostatek snídaně jen zvyšuje váhu, protože to zpomaluje a narušuje metabolismus živin v těle.Pokud byste nemohli mít snídani doma, zkuste to udělat v práci, aby se zabránilo nadměrně těžké oběd nebo zbytečné občerstvení.Ráno by snídaně měla být lehká, ale dostatečně vydatná.Neměla by způsobit pocit přejídání a touhu spát.

Před jídlem se doporučuje vypít sklenici nesycené minerální vody nebo vařit s přídavkem citronové šťávy.Nejlepší jídlo k snídani, podle odborníků na výživu, je kaše.Je to velmi výživný a cenný produkt - obsahuje hodně vlákniny a vitamínů.Kaše vám bude účtovat energii až do večeře.Kromě kaše, to je velmi užitečné mítRanní mléčné výrobky a mléko. Obsahují vitamíny skupiny A a B. Bude užitečné ráno a celozrnný chléb, nebo chléb se zrny. Smažené potraviny, jako je slanina a vejce, které jsou pro vás obvyklé, by neměly být konzumovány. Není z nich žádný užitek. Pokud vám záleží na vašem zdraví, pak je snídaně první a hlavní recepcí zdravých potravin, která by neměla chybět.

Poslechněte si některé z našich rad:

1. Šťavnaté kousky ovoce.

Ovoce spotřebované ihned po řezání. Řezané jablka, banány, pomeranče a jiné ovoce, které jsou ponechány později v lednici, ztrácejí své prospěšné látky.

2. Je pravidlem, že snídaně je hlavním jídlem.

Je prokázáno, že lidé, kteří mají ráno snídani, téměř nezískávají kilá. Zároveň necítí těžkost v žaludku a pocity hladu po celý den. Pokud přidáte do jídelního lístku proteinové potraviny. Vejce, ne tučné maso, bude těžit z vašeho těla. Během experimentu, prováděného mezi dvěma skupinami lidí, bylo zjištěno, že skupina, která konzumovala podstatnější snídani, ztratila během dne více kalorií než skupina, která měla jen kousky nízkokalorických potravin.

3 . Připravte si koktejl na snídani.

Mléčné koktejly jsou vynikající ráno. Šťávy mohou být výživnější než takové koktejly. Čerstvé ovoce může být přidáno do netučného mléka.a bobule.

4. Získejte dobrý a spolehlivý odšťavňovač.

Čerstvě vymačkané šťávy jsou mnohem užitečnější než komerční nebo konzervované.

5. Výrobky pro "občerstvení".

Jedním z hlavních pravidel zdravé výživy není jíst potraviny se škodlivými potravinářskými přídatnými látkami. Košíčky, perník, sušenky - to vše není pro ranní recepci příliš užitečné. Lepší a zdravější pro tělo - žitný buchta s máslem. Je nežádoucí používat kaši, tzv. Fast food. Trvale je používáte, nebo podobné výrobky, váš trávicí trakt může velmi trpět. Lepší koupit pravidelné ovesné vločky.

6. Jogurty.

Mnohé jogurty obsahují umělé sladidlo, proto používejte pouze přírodní jogurty, do kterých můžete přidávat med nebo ovoce podle chuti.

7. Sendvič je dobrou volbou pro snídani.

Recept: Vejce, plátek sýra s nízkým obsahem tuku, rajče, listy zelené, žitné nebo pšeničné buchty.Docela uspokojující a výživný.

8. Káva nebo čaj.​​

Nikdy se nevzdávej své ranní kávy nebo čaje. Skvělá zpráva pro milovníky kávy. Je prokázáno, že pití kávy v dopoledních hodinách snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Pijte kávu ráno pro zdraví a dá vám energii a vitalitu po celý den.