Příčiny akné

Aknéje spíše nepříjemný jev, který způsobuje spoustu nepohodlí. Mnoho lidí tráví obrovské množství peněz, času a úsilí na boj s akné. Nicméně, ne mnoho lidí přemýšlí opříčinách vzhledu aknéaakné . Pro úspěšnouléčbu je však nejprve nutné správně diagnostikovat důvod předepsání vhodné léčby.

Akné na obličeja lidské tělo se může objevit z mnoha důvodů. Doporučujeme zvážit některé z nich.

  • Účinek hormonutestosteronu . Jednou z nejčastějších příčin akné a akné je přirozenénarušení hormonální rovnováhy . Toto vysvětlení je zvláště důležité pro dospívající akné způsobené steroidními hormony, hlavně androgeny. Hladinasteroidních hormonůse dramaticky zvyšuje během puberty u mladých lidí i dívek. Pod vlivem steroidních hormonů se zvyšuje množství kožního mazu, dochází ke vzniku kongescí v pórech a začíná zánětlivý proces.
  • Premenstruační akné.V poslední fázimenstruačního cyklu bylo pozorováno zvýšení hladiny steroidních hormonů u žen. Z tohoto důvodu, mnoho žen vidí akné, hlavně nabradě , předmenstruačními obdobími .
  • Narušení hormonální rovnováhy.
  • Je snadné vysvětlit výskyt akné u dospívajících a před menstruací u žen. Nicméně, aknépo 30 letech - významný důvod pro podrobnoudiagnózustavuzdraví . Takové akné mohou být "podmíněně" nazývány hormonální, protože jejich vzhled je spojen s porušením procesu produkce pohlavních hormonů. U žen může hormonální akné signalizovatgynekologické onemocnění , jako je polycystický vaječník. Při hledání příčin akné v dospělosti je nutné provést povinnou návštěvu dermatologa, endokrinologa, pro ženy - gynekologa.
  • Nemocigastrointestinálního-střevního traktu . Lékařské studie potvrzují, že onemocnění žaludkuastřeva ,špatná dieta výživajsou běžné příčiny akné. Při nevyvážené stravě, ve které jsou uhlovodany převládajícími látkami, dochází k nadměrné produkcikůže tuku . Dieta bez akné pomůže dlouhodobě zastavit akné. Pokud je dieta pro vás obtížná, zkuste přejít na vyváženější stravu, včetně ovoce, zeleniny, obilovin ve své každodenní stravě. Je žádoucí vyloučit kořeněná a slaná, uzená masa a konzervy, sladkosti a mouku. Jezte čtyři sklenice vody denně, abyste vyčistili střeva toxinů. Až 70% lidského imunitního systému se nachází ve střevě. Zdravé střevo je velkým pomocníkem v boji s akné.
  • & gt;Stresadepresenelze nazvat definitivní příčinouvzhled akné. Nicméně negativní emocionální stav jistě ovlivní celkový zdravotní stav, a tedy i hormonální pozadí. Hormonální přepětí zhoršuje průběh akné a vyvolává vznik nové akné.
  • Vzhled akné může být způsoben použitím kosmetiky, špatnou kvalitou nebo nesprávnou volbou.
  • Akné kosmetika často obsahuje složky, jako jsou lanolin, síra, D a C červené pigmenty (které mají nadměrně komedogenní činidlo).Kosmetikasproblematickou kůžíse používá k maskování akné, což vede k tvorbě novýchzánětů . Při výběru kosmetiky pro problematickou pleť dávejte přednost pleťovým krémům a maskám s nápisem „ne komedogenní“.
  • Mnoho lidí trpících akné se snaží zbavit se akné na vlastní pěst tím, že se uchýlí k takové barbarské metodě, jako je ždímání. Takové akce zhoršují proces hojení akné, ale nejnebezpečnější - způsobují vznik nových. Při mačkání akné infekce padá do hlubších vrstevepidermisa je přenášena na nezapálené akné.