Aloe akné šťáva

Aloe šťáva pro akné

Akné, akné, komedony, tuky a aknézpůsobují mnoho problémů a potíží. Pro boj s akné používal celý arzenál nástrojů: léčivých, kosmetických, lidových.Lidové léky na léčbu aknénezabírají poslední místo na základě přirozenosti, dostupnosti a účinnosti.

Jedním z nejznámějších prostředků léčby akné je použitíaloe vera .

Aloeje rostlina z rodiny Asphodeal, která má více než 400 druhů. I když téměř každý z nás je dobře obeznámen s velkou, masitou rostlinou od dětství, která klidně stála u babičky na parapetu. Našim babičkám a matkám si vysoce cenímeléčivé účinky aloe , které pomáhají s mnoha onemocněními a chorobami.

Aloe míza a listová buničina se používá k léčbě akné a černých teček.

Nabízíme vám několik lékařských receptů na boj s akné:

  • Maska listové buničiny Aloe . K přípravě masky budete potřebovat čerstvé řezané aloe listy, které musíte nejprve umýt pod tekoucí studenou vodou. Listy musí být rozdrceny až do vytvoření homogenní aloe buničiny. Dále přidejte vaječný bílek a několik kapek citronové šťávy a opět důkladně promíchejte. Výslednou masku naneste na očištěný obličej a nechte působit 20-30 minut. Po uplynutí této doby se maska ​​opláchne vodou při pokojové teplotě.
  • Aloe celulóza a medová maska ​​. ProPříprava masky musí být pečlivě promíchána 1 lžíce aloe buničiny a 2 lžíce medu. Naneste na obličej a nechte 10 - 15 minut. Po zbytcích masky opláchněte studenou vodou.
  • Vzhledem k výskytu velkých a bolestivýchvarůse doporučuje aplikovat malý kousek listů aloe přímo na místo zánětu. Pro delší dobu expozice můžete aloe lepicí pásku upevnit. Tento obklad zmírňuje záněty a pomáhá rychle dozrát jádro varu.
  • Pro bodovou aplikaci na akné můžete použítčerstvou aloe šťávunebo zředit čistým alkoholem v poměru 1: 1, čímž získáte nádherné mléko pro problémovou pleť.
  • V lékárně si můžete koupit aloe extrakt v ampulích pro injekce. Můžete přidat několik ampulí s krémem nebo tonikem, které používáte pravidelně. Tato metoda má samozřejmě menší účinek v boji proti akné.

Kromě toho má aloe šťáva všeobecný protizánětlivý a zvlhčující účinek na pokožku, čistí mastnou pleť a přispívá ke zúžení pórů. Proto pro léčbu akné byste měli určitě použít takový zázračný dar přírody jako aloe.