Tea Tree Oil Akné

Čajovník(a keře) patří do čeledi rostlin myrty (Myrtaceae), které rostou v Austrálii a Malajsii. Esenciální olej se získává z čajovníku destilací surovin s vodní párou (stromy a keře).

Esenciální olej z čajovníkulze považovat za jeden z nejúčinnějších olejůpro léčbu akné, akné a . Olej z čajovníků má řadu léčivých účinků , díky kterým se používá k léčbě mnoha nemocí již od dávných dob:

  • Olej z tea tree vyslovil antiseptické, antivirové a protizánětlivé vlastnosti. Doporučuje se proto k léčbě nachlazení, chřipky, otitidy, kašle, rýmy a sinusitidy, angíny a bronchitidy.
  • Olej z tea tree lze použít k léčbě ran (včetně hnisavých) a popálenin, protože má hojivé účinky na rány a pomáhá regenerovat pokožku.
  • Olej z čajovníku má příznivý vliv na imunitu člověka (má stimulační účinek).
  • Olej z tea tree lze použít jako neutralizační prostředek pro bodnutí hmyzem.
  • Čajovníkový olej se doporučuje pro péči o vlasy, pro prevenci vypadávání vlasů a lupů.
  • Olej z tea tree pomáhá bojovat proti únavě a slabosti.
  • Složení esenciálního oleje z čajovníku zahrnuje látky zvané terpeny, které nejen přispívají ke snížení zánětlivého procesu,ale také zničit patogeny.

Je to z důvodu vysokéschopnosti zabíjet bakterie a bakterie (jedna z příčin akné) , čajový olej může a měl by být používán domapro léčbu a prevenci akné, akné, komedonů a varu . 21]. Pro léčbu akné doma s pomocí tea tree oil mohou být připraveny pleťové vody, obklady nebo masky.

Recept # 1.Nejjednodušší, cenově nejdostupnější a všestranný způsob, jak používat čajový olej, je léčba akné pupínků, to znamená, že esenciální olej se aplikuje na vatový tampon a pak přímo na akné.

Recept č. 2.Krém na akné s olejem z tea tree. Chcete-li připravit krém, je třeba vzít ¼ šálek růžové vody (k dispozici v lékárně za dostupnou cenu), přidejte 2-3 lžíce infuze šalvěje a 10 kapek oleje tea tree. Mléko by mělo být nalito do skleněné láhve (nejlépe z tmavého skla) a silně protřepáváno po dobu 2 až 3 minut. Krém se doporučuje pro každodenní mytí obličeje, ráno a večer.

Recept č. 3.Domácí mléko na akné lze připravit tímto způsobem: 200 ml čištěné vody (destilované) se smísí 10 kapek esenciálního oleje z čajovníku a 1 lžíce ethylalkoholu. Otřete problémovou pokožku 2x denně.

Recept č. 4.Maska s čajovníkem pro mastnou pleť. Pro masku je nutnáBeat jeden vaječný bílek, přidejte 2-3 kapky oleje tea tree. Masku naneste na očištěný obličej a nechte působit 10-15 minut.

Recept č. 5.Pro péči o problematickou pleť se doporučuje 1–2 masky černého jílu 1-2 krát týdně s přídavkem 1–2 kapek esenciálních látek. olej tea tree. Clay maska ​​se aplikuje na obličej až do sušení.

Recept č. 6.Velmi účinná kefírová maska ​​s čajovým olejem se osvědčila. K tomu vezměte 2 lžíce jogurtu s nízkým obsahem tuku a přidejte 2 - 3 kapky oleje. Směs použijte k ošetření obličeje (zejména problémové oblasti) těsně před spaním.

Navíc můžete přidat 2 - 3 kapky esenciálního oleje z čajovníku do hotové kosmetiky, kterou používáte pro péči o pleť. Také zvýšení účinnostiúčinnosti oleje z čajovníku v boji proti aknépomáhá kombinovat s jinými éterickými oleji, jako je rosalina olej, heřmánek.