Existuje lék na únavu

Existují léky proti únavě? Tato otázka se týká téměř každého občana naší země. Chronická únava je pohromou moderního člověka a je způsobena zpravidla ne fyzickou, ale psychickou zátěží, množstvím informací, které k nám přicházejí všude. V Afghánistánu se navzájem vítají a lidé říkají: "Nikdy nevíte, co je únava." Opravdu, únava je vážným problémem civilizace. Nejjednodušší a nejúčinnější metodou psychologické únavy je změna činnosti. Je velmi důležité najít si čas na odpočinek, koníčky, komunikovat s rodinou a přáteli, snažit se zbavit se špatných návyků a samozřejmě i pozitivního zážitku ve všem.

Existuje však také chronická únava spojená se závažnými zdravotními problémy. Uvádíme jen několik z nich:

1. Nedostatek vitamínu D. Je produkován vlastním tělem. Co dělat, aby se doplnil? Strávit alespoň 10 minut denně na slunci, jíst ryby, vejce, játra, a pokud možno, aby naše oblíbené "rybí olej".

2. Nedostatek vitaminu B12. Pomáhá správnému fungování nervů a červených krvinek, což podporuje přísun kyslíku do tkání a zpracování živin do energie. S nedostatkem vitaminu B12 se člověk cítí slabý a rychle se unavuje. Snažte se jíst více masa, ryb, vajec, mléčných výrobků. Můžete jít a léčit léky.

3. Nesprávná funkce štítné žlázy.To může vést k významnému snížení nebo zvýšení tělesné hmotnosti, srdečním onemocněním, neplodnosti.Řešení je jednoduché a okamžité - jděte na dobrého lékaře: endokrinologa.

4. Deprese.Slabost - společník deprese.Jak to překonat?Hrát sporty.Fyzická aktivita přispívá k uvolnění serotoninu, hormonu "štěstí".

5. Diabetes.Projevuje se zvýšením hladiny cukru v krvi.Glukóza, energie těla, se z ní vymyje.A čím více jíte, trpíte cukrovkou, tím horší máte pocit.Během léčby musíte dodržovat dietu, užívat léky předepsané lékaři, sportovat a pamatovat si, že pravidelně darujete krev cukru!

Několik slov o známých a milovaných nás všech i našich předchůdců od dávných dob nápoje - čaj, káva, kakao.Obsahují látku zvanou "kofein".Kofein aktivuje unavený mozek.Kakao také obsahuje látku, která stimuluje činnost srdce.Ze všech léčivých rostlin je náš ženšen všem dobře znám.Je to hlavní tonikum pro nervový systém.Pozitivní účinek jeho použití se projeví během několika dní.Podobný, podobný účinek, má “růžové rádio”.Z těchto rostlin jsou vyráběny léky, které zvyšují účinnost a snižují chronickou únavu.

Všechno, co jsme samozřejmě uvedli, pomáhá, ale stále hlavní faktory v boji proti chronické únavětam jsou pozitivní emoce, pohyb a čerstvý vzduch. Povzbuzujte svého ducha!