Domácí příchutě

Dokonce i ve starověku, uvnitř, spalováním (fumigací) myrhy, kadidla, jantaru, cedru atd. Byly vytvořeny vonné interiéry. Ve starobylém Egyptě, Číně, Řecku bylo použití vůní také přirozené, jako spaní nebo jíst jídlo. Pomáhali při porodu, léčili různá onemocnění těla i duše, přispívali k zachování krásy a mládí, byli důležitou součástí umění lásky.

V dnešní době začíná aromaterapie znovu oživovat. Lidé se začínají obracet k přírodě, k jejím přirozeným darům.

Co by měl doma cítit, váš domov? Jak v něm dosáhnout celkové harmonie?

Bylo prokázáno, že správně zvolená chuť může vytvořit dobré rodinné vztahy, ovlivnit spánek a zlepšit výkon. To zvyšuje náladu, vytváří zvláštní atmosféru pro příjemný rozhovor s přáteli a rodinou. Vůně mají nejen emocionální a mentální účinky, ale také ovlivňují fyziologické procesy v těle. Příjemné vůně zlepšují pohodu člověka a nepříjemné účinky mají negativní vliv. Také pachy ovlivňují tělesnou teplotu, zhoršují citlivost nervového systému, přispívají k normalizaci krevního tlaku a zpomalují puls.

Vědci prokázali, že všechny esenciální oleje mají antibakteriální, antivirové vlastnosti, přispívají k rychlejšímu hojení ran. Lehké vůně zvyšují odolnost těla, tyto vlastnosti se používají k prevenci chřipky a nachlazení. ZeleninaAromata jsou skvělá na řešení alergií, snížení hladiny imunoglobulinu E, hlavní složky alergické reakce.

Klinické studie prokázaly, že oleje obnovují „zdraví“ buněk během sedmi sekund.Oleje jsou v lidském těle po dobu 25 minut, a pak mají požadovaný účinek a zanechávají je.

Rostlinná vůně, nejlepší poradci vašeho domova.Jsou dokonale schopni čistit vzduch od prachu a kouře a zničit všechny škodlivé mikroflóry.

Jsou-li ve vašem domě hosté, jsou děti, nebo je epidemie chřipky, aromaterapie by měla být pravidlem pro vás.

Vůně také ovlivňují naše emocionální pozadí.Použití některých éterických olejů nebo vůní rostlin, můžete zmírnit únavu a podráždění, vyrovnat se s negativními emocemi a pocit strachu.

Aromaterapie vašeho domova

Domácí život zahrnuje nejen povinnosti, ale také radostné chvíle, proto vyžadujelásku a fantazii, aby se nezapletl do každodenního života.Aromy by v tomto případě měly nést estetiku „radostného domova, domova lásky a míru“.

Každá místnost by měla mít zvláštní, jedinečnou vůni

1. Vstupní hala je místnostby měla mít příjemnou a příjemnou atmosféru.Toho lze dosáhnout pomocí vůně citronu, tymiánu nebo bergamotu.

2. Místnost je atmosférou komunikace a vzájemného porozumění.To vám pomůže ochutnatmandarinky, vanilky, grapefruitu a skořice.

3. V kuchyni je spousta zbytečných pachů. K jejich zničení použijte aroma máty, rozmarýnu a citronu. Pro vytvoření pohody, příjemné a chutné vůně čokolády a různých koření pomůže.

4. Pro romantickou náladu, vůně růže, karafiátu nebo akátu, se nejlépe hodí santalové dřevo. Pro boj proti nespavosti používejte levanduli a jalovce.

5. Pro pracovní náladu a její účinnost se obklopte jehličí citrusů nebo borovic.

Jedna z nejoblíbenějších domácích chutí je oranžová. Pomerančová kůže, mletá spolu s kávou, bude velmi užitečná na pracovní ploše, protože tato směs vůní dokonale zlepšuje výkon.

Svíčky

Milovníci romantické atmosféry, s pomocí svíček, se budou líbit samotné myšlence vaření. V roztaveném parafínu přidejte své oblíbené aroma esenciálního oleje, sušených bylin, vanilinu a nalijte do připravené formy s hustou bavlněnou nití. Dokonalá dekorace pro váš domov nebo dárek pro milovaného je připravena.

Voňavé sáčky a sáčky

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak přivézt domů požadovanou chuť, je šít pytel lnu nebo bavlny a naplnit ho suchými aromatickými bylinkami (mátou, šalvějí, jehličí, jehličí, suchými květy), mořskou solí namočenou v esenciálním oleji nebo kávových zrnech.