Krční masky. Domácí péče

Pokud nebudete věnovat náležitou pozornost péči o krk, můžete svůj skutečný věk postavit na veřejnou výstavu! Kůže na krku, stejně jako kůže obličeje, vyžaduje pravidelnou, řádnou a intenzivní péči. Doma si můžete udělat kosmetické masky pro péči o pleť krku, aby vždy vypadaly zdravé, krásné, atraktivní a mladé. Zde jsou některé užitečné recepty.

Číslo receptu 1. Maska brambor.

Chcete-li udělat masku, vařte 2 středně velké brambory a důkladně je rozmíchejte v bramborové kaší (brambory musí být horké). Do bramborové kaše přidejte 1 lžíci medu a jeden vaječný žloutek. Všechny ingredience jsou důkladně promíchány a položeny na gázu, složené v několika vrstvách. Obvaz se nanese na krk a potáhne se polyethylenem. Vezměte prosím na vědomí, že pyré by měly být dostatečně teplé, ale ne horké, aby nedošlo ke spálení kůže. Pro větší účinnost by měl být obklad zahříván, obalen kolem krku šátkem nebo teplým šátkem. Po 30 minutách si osprchujte a hydratujte pokožku krémem.

Číslo receptu 2. Parafínová maska.

Parafín se zahřívá ve vodní lázni. Před použitím masky je nutné zkontrolovat teplotu vosku. Na zadní stranu ruky můžete upustit několik kapek parafínu. Parafínová maska ​​aplikovaná na naprosto čistou a především suchou pokožku. Aby byl proces aplikace co nejpohodlnější, doporučuje se použít speciální kosmetické štětce. Parafinová vrstva by měla být 1–2 cm tlustá. Maska by měla zůstat na kůži 20 - 30minut Poté se parafín opatrně odstraní (můžete použít kosmetickou stěrku). Po masce by měla být kůže krku bohatě promazána výživným krémem. Parafínovou masku lze provádět 2 - 3 krát týdně. Kurz je 10 - 15 procedur. Parafínová maska ​​má hydratační a omlazující účinek.

Číslo receptu 3. Ovesná maska.

Chcete-li připravit masku, musíte vzít 3 - 4 lžíce ovesných vloček (můžete použít vločky "Hercules"). Ovesné vločky se nalijí horkým mlékem a vaří 3 - 5 minut při nízkém teple. Po mírném ochlazení ovesných vloček se doporučuje přidat 1 lžíci přírodního medu a několik kapek vitamínu A nebo E do oleje. Maska se aplikuje na čistou pokožku krku až do úplného ochlazení. Po té, umyjte ovesné vločky teplou vodou a zvlhčete pokožku.