Vaření chutné a zdravé domácí rolky

V naší době není prakticky žádná osoba, která by nechtěla japonské válce. Ale ne každý ví, že můžete vařit rohlíky doma stejně chutné jako v sushi baru.

Historie jídla

Pojmy „sushi“ a „role“ jsou často považovány za jednoznačné, i když tomu tak není. Zpočátku bylo slovo „sushi“ zvláštním způsobem solení ryb s rýžovými vrstvami, což umožnilo rybám zůstat dlouho čerstvé, až několik měsíců. V moderním světě sushi - nazvaný mísa, který, jako role, moci být připraven doma.

Rolls - to je rýže s rybami, zabalená v nori "roll". Sushi, zase, mají stejné složení, ale liší se ve vzhledu - je to jen rýže s rybami nahoře (nebo jiné mořské plody). Tak jak se na náš stůl valí z Japonska?


Rolls vytvořil Ichira Mashita, kuchaře z Japonska, který se rozhodl překvapit své americké klienty upravenou verzí sushi. Byl to ten, kdo vymyslel myšlenku skládání rýže s kouskem tuňáka do slavného kusu řas nori a přidal k ní avokádo. Nyní se objevili milovaní všichni"Uramaki Roll" nebo "Kalifornie".

Viz také: Užitečné vlastnosti zázvoru, recepty na nápoje a léky

Vlastnosti vaření

V Japonsku i školák ví, jak vařit chutné rohlíky doma rychle, a pro začátečníky nepotřebuje kurzy vaření ani video lekce. Koneckonců, tajemství k vytvoření tohoto pokrmu je předáváno z generace na generaci a vaření rolí s celou rodinou pro Japonce je tradicí, stejně jako u nás, vaření knedlíků. Ale kdokoli může ovládnout umění vytváření zalévání rolí.

Každý se může naučit dělat lahodné rolky

Požadované složky pro role:

 • rýže;
 • Sušené řasy Nori;
 • Syrové červené ryby (tuňák, růžový losos, losos);
 • Rýžový ocet;
 • japonská "hořčice" wasabi;
 • Ginger;
 • Sójová omáčka;
 • Létající jikry - masago;
 • Okurky, avokádo, smetanový sýr.

Pojďme se podívat na každou složku zvlášť a zvážit, jak ji správně vybrat a připravit ji tak, aby se vaše role nelišily od skladů a byly dokonce chutnější.

Válce vyrobené z rýže z kulatého zrna

Rýže

Válce jsou vyrobeny z rýže z kulatého zrna. Dlouhé v tomto misku se nepoužívá, protože je poměrně suché pro válcování v nori. Rýže se třídí a dobře se promyje pod tekoucí vodou tak, aby se během procesu vaření nepokryla škrobem.

Je nezbytné dosáhnout takové čistoty rýže, aby voda, která do ní vlévá, zůstalatransparentní.

Voda se nalije do hrnce a jeden a půl šálku vody se vezme do sklenice obilovin. Když se voda vaří, rýže se do ní vloží. Je-li rýže připravena, musí být naplněna víčkem a oheň se vypne dalších 15 minut

.

Nori

Japonské sušené mořské řasy nori se prodávají jak v celých fóliích, tak v tenkých pásech. Je vhodnější použít list o délce asi 20 cm. Při výběru řas, mějte na paměti, že podle barvy listu, můžete určit stupeň nori aroma: tmavší, tím výraznější vůně.

řasy Nori

Rýžový ocet

Pro vytvoření rolí je lepší koupit speciální japonský ocet - jeho chuť je mnohem měkčí a voňavá než obvyklý ocet z jablečného moštu. Správně zvolený ocet pro rohlíky pomáhá dávat pokrmu přirozenou chuť, špatná kvalita je schopna zkazit nejlepší kombinaci rýže s rybami.

Wasabi

Wasabi je slavná zelená japonská "hořčice", s níž se do hotových rolí přidává pikantní voda. Je lepší koupit práškové wasabi. Příprava je velmi jednoduchá: stačí ji smíchat s vodou a po 10 minutách bude připravena.

Wasabi, která se prodává již připravená, často obsahuje řadu konzervačních látek.

Wasabi

Zázvor

Nakládaný zázvor má dva druhy: bílou a růžovou. Bílá má měkčí chuť, růžová má ostřejší chuť. Růžový zázvor je na našich policích běžnější. V Japonsku jsou jeho záznamy využívány vícePocit, že každý role jemně - protože zázvor neutralizuje chuť předchozího kusu.

Sójová omáčka

Člověk si nedokáže představit role bez sójové omáčky. Zdá se, že to je nori a sójová omáčka, která dává rolls jejich jedinečnou chuť a aroma. Proto hodně záleží na výběru omáčky. Na policích jsou prezentovány omáčky různých firem, jak určit, která je lepší? Všechny vlastnosti této sójové omáčky zůstávají nezměněny pouze ve skleněných obalech, takže je lepší nebrat plastové lahve. Kromě toho věnovat pozornost složení omáčky - pokud je vysoce kvalitní, bude výrobce dělat bez barviv a chutí.

Může být užitečné: Vše o výhodách brusinek, receptů a kontraindikací

Nelze si představit role bez sójové omáčky

Další složky

Chcete-li ozdobit urma máky, rohlíky s rýží, použijte buď sezam nebo kaviár z masago létající ryby. Nákup kaviáru v našich hypermarketech bohužel není tak snadné. Pokud si to však přejete, můžete si jej objednat na specializovaných stránkách, a to jak s fotografiemi, tak i s recepty, díky kterým si každý bude moci dělat rolky doma.

Podrobný návod

A nyní se s vámi budeme podělit o krok za krokem recept, který pomůže připravit rohlíky doma, stejně jako u nejchutnějších fotografií z internetu.

Rýže se vaří a nechá se vychladnout. Pak připravte náplň následujícím způsobem: přidejte 50 g soli a 30 g cukru do 50 ml rýžového octa. PakPřeložte rýži na široký zásobník nebo hluboký talíř a pomalu do ní nalijte ocet. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je dřevěná špachtle - ocet je vypouštěn podél ní a stejná lopatka míchá rýži. Tak je možné dosáhnout úplnější impregnace každého rýžového zrna.

To je zajímavé: Lněné semínko: přínos a škoda

Válečky na vaření

Nyní vaříme filé z červených ryb - nakrájíme na dlouhé úzké proužky tak, aby bylo vhodné je položit na obr. 1 (obr. 1). Pokud použijete jiné přísady (okurky, avokádo), musí být také rozřezány na proužky.

Nakonec přistoupíme k nejdůležitější části - tvoříme role.

Aby bylo možné řádně připravit „Philadelphii“ nebo „Kalifornskou“ rolku doma, nestačí znát recept a mít všechny produkty - musíte si koupit speciální bambusovou rohož, jako v sushi barech. Tento koberec se jmenuje Makis, a bez něj se nedá dělat krásné role.

Je lepší začít s nejjednodušší verzí rolí - nazývají se „Hoso-maki“, což znamená „tenké role“.

Hosla Maki Rolls

Nalijte vodu do oddělené nádoby, přidejte do ní trochu rýžového octa - pravidelně mokré ruce s touto vodou. Na stůl jsme položili podložku, kterou jsme předtím položili do plastového sáčku - později pochopíte, jaký přínos má takový trik: rýže se nebude lepit na podložku, což znamená, že bude mnohem snazší ji umýt.

Nad bambusemkoberec by měl být položen hrubou stranou nahoru nori tak, aby se spodní okraj rohože shodoval s okrajem listu nori. Pak začneme šířit rýži na nori - Japonci dodržují pravidlo pokládky rýže „v jedné rýži“, takže vrstva je velmi tenká a mezi zrny rýže není žádný vzdušný prostor.

Při překrývání rýže ponecháváme volný prostor v horní a dolní části listu nori - asi 0,5-1 cm - tak, abyste později mohli válec pohodlně upevnit.

Na bambusové rohoži položte nori s drsnou stranou nahoru

Na vrcholu rýže jsme dali nádivku - ryby, okurky, sýr, avokádo. Ve svých prvních rolích zkuste použít malé množství náplně, abyste usnadnili svinování rolí do role.

Dolní okraj nori je mírně posunut od rohože a začneme jemně otáčet koberec do „role“. V důsledku toho byste měli dostat role nori a plněné. Někteří řemeslníci navlhčují okraj listu nori nějakou kyselinou octovou, a tak, jako by, „řepou“ řasu na válec - tak, aby se neodvíjela.

Dalším rozhodujícím bodem je řezání role. Budete potřebovat velmi ostrý nůž - není možné řezat role tupým nožem. Nůž je zároveň navlhčen v octové vodě - díky tomu snadno proniká rýží.

Když jsou role rozřezány, jsou krásně rozloženy na velkém talíři, wasabi, zázvor a sójová omáčka jsou přidávány v oddělených nádobách.

Když jsou válce rozřezány, jsou krásně položeny na velkém talíři

.

Se závitemrýže ven

Mezi takové role patří oblíbené "Kalifornie" a "Philadelphie". Není o nic těžší se připravovat než klasické role. Dokonce i role jako Philadelphia a Kalifornie mohou být vyrobeny doma bez pomoci instruktážních videí.

Položte list nori na podložku, položte na něj rýži, pak ji jemně otočte tak, aby byla rýže na podložce a nori je nahoře. Nyní na nori máme náplň v závislosti na vybraném rolku: pokud je to Kalifornie, pak dáme ryby, avokádo a sýr, pokud Philadelphia, pak jen ryby a sýry.

Opatrně otočte nori do role tak, aby náplň byla uvnitř a rýže venku.

Může být užitečné: Seznam nejúčinnějších ředidel krve

California Rolls

Nyní umístíme talíře pstruhů nebo jiné červené ryby na Philadelphii (měly by být nahoře, jen rýže dole), a posypeme kaviárem létajícími rybami na Kalifornii. Kaviár můžete nahradit sezamem. Hotová rolka nakrájíme na 6-8 dílů. Hotovo!

Pečené rohlíky

Nedávno se staly obzvláště populární smažené rohlíky.

Jak vařit pečené rohlíky doma, řekneme to v následujícím receptu.

Ve skutečnosti se hot rolky připravují stejným způsobem jako obvykle, pouze na konci vaření se umístí do pece.

Pečené pečivo s krabím masem

Po rozprostření listu nori na podložku na něj rozprostřete rýžibylo popsáno výše. Pak dejte náplň na rýži - například ryby a sýr. Válcované role by měly být rozřezány na části. V horní části každé role dejte lžičku kaviáru capelin a talíř pravidelného tvrdého sýra.

Rozložili jsme plech s pečícím papírem a položili na něj role. Plech vložte do předehřáté trouby, počkejte, až se sýr roztaví - asi 5-10 minut. Hotové rolky podávané horké, s sójovou omáčkou a wasabi.

Existuje mnoho receptů, díky kterým můžete doma vařit vynikající teplé rolky, jako v obchodě. Takže, můžete použít ne kaviár a sýr pro dekoraci na vrcholu, ale tradiční pikantní japonské směsi.

Rolls "Philadelphia"

Připravuje se takto: smíchejte 50 gramů jiker létajících ryb s polévkovou lžící mastné majonézy, přidejte trochu sójové omáčky a pikantní koření Kimchi, které lze nahradit běžným strouhaným česnekem. Tato "omáčka" se rozprostře na každou roli před vložením do trouby.

Původní role

Další inovace - kuřecí rolky nebo kuřecí rolky. Neobvyklá chuť se podává pokrmu kuřecí filet, který je smažený a zabalený s rýží v listu nori. Podle technologie vaření se tyto rolky neliší od klasických, ale místo ryb používají kuřecí maso.

Vejce jsou chutné a krásné občerstvení. K tomu budete potřebovat:

 • 3 vejce;
 • 1 lžíce mléka;
 • Stravovánímlžíce nasekané mrkve a cibule;
 • Nakrájené zelené cibulové stonky;
 • Sůl a pepř.

Vejce

Smíchejte všechny ingredience a zahřejte pánev smazáním rostlinným olejem. Nalijte polovinu vaječné směsi do horké pánve a smažte až do poloviny vařené. Napůl smaženou omeletu navalte do role a jemně ji posuňte k okraji pánve. Nalijte zbývající směs a také ne zcela smažit, pak pokračujte v zabalení role špachtlí. Když je role smažená, přeneste ji na prkénko a nechte vychladnout. Poté se nakrájíme na porce. Domácí vejce rohlíky jsou připraveny!

Moderní jarní závitky zasáhnou svým neobvyklým vzhledem a křupnutím. Jejich základem je rýžový papír, na který položili nádivku, po které se role válcovaly do trubky a rozřezaly na polovinu. Před použitím by měl být rýžový papír namočen ve vodě a pak položen na bambusovou rohož.

Jarní závitky lze plnit pro každý vkus: mrkev, okurky, zelení, mořské plody, maso.

Jarní závitky

Nejneobvyklejším druhem rolí jsou sladké rohlíky, které jsou v podstatě palačinky plněné sladkou náplní: čokoláda, jogurt, med.

Bude zajímavé: Co by mělo být ve stravě pro zdravou výživu?

Možnosti vaření rohlíků - obrovský set. Pro každý vkus najdete vhodné rolky: s kuřecím masem nebo rybami, s míchanými vejci nebos kaviárem. A co je nejdůležitější, každý může vařit své oblíbené rohlíky doma. Stačí si koupit všechny potřebné produkty a bambusové rohože. Současně se domácí rolky občas projevují nejen chutněji, ale také výrazně levněji než ty, které se prodávají v obchodě. Co není důvodem naučit se vařit japonské jídlo!