Kopřiva pro krásu vlasů

Kopřivaje velmi cenná rostlina s obrovským množstvím léčivých a léčivých vlastností . Od starověku, kopřiva byla použita našimi prababičkami a babičkami jako zpevňující a hojící činidlo.Kopřiva se používá externě k léčbě kožních onemocnění, hojení ran a samozřejmě k posílení a stimulaci růstu vlasů.

Pro ošetření vlasů se používá jako čistý odvar ze kopřivy, a různé tinktury s přídavkem dalších léčivých látek.

Recept 1. Pro přípravu infuze vezměte přibližně 100 gramů rozdrcených listů kopřivy, nalijte půl litru kopřivy octa.(nejlépe jablko) a přidejte půl litru vody.Směs se vaří po dobu 30 minut ve vodní lázni, ochladí se a přetvoří se.Výsledná tinktura se doporučuje použít dvakrát nebo třikrát týdně k umytí vlasů nebo třít do kořenů.

Recept 2.Suché listy kopřivy (množství se stanoví na základě požadované objemu tinktury) smíchejte s požadovaným počtem mateřských listů.- pytle, přidejte kořen lopuchu a nalijte 1 litr vroucí vody.Trvejte na hodině.Po ochlazení vývaru musí být vypuštěn a nalit do nádoby z tmavého skla.Před použitím se doporučuje přidat 1 lžíci cibulové šťávy.Po umytí opláchněte vlasy dvakrát po týdnu získanou tinkturou.

Recept 3.Po každém praní se doporučují vlasyopláchněte vlasy kopřivovou tinkturou, kterou lze vařit po dobu 30 minut. K této tinktuře můžete přidat několik čajových sáčků (černá nebo zelená). Taková oplachová tinktura kopřivy pomáhápředcházet vypadávání vlasů, stimulovat jejich růst, posilovat a bojovat proti lupům.

Doma můžete, pokud si přejete, vymyslet a převést do reality nespočet receptů bylinných tinktur na bázi kopřivy.