Masky s vitamíny pro vlasy. Recepty na krásu a zdraví vlasů

Vzhled je druh zrcadla, které odráží naše každodenní zvyky, životní styl a kulinářské preference. Problémy s kůží, nehty a samozřejmě vlasy označují „špatný“ postoj ke zdraví a kráse, což signalizuje nedostatek užitečných látek, jako jsou vitamíny, minerály a stopové prvky, ], jakož i nutnost pečlivé péče, pečlivé péče. Aby vlasy zářily zdravím a „odrážely“ veškerou krásu a přitažlivost, potřebují celou řadu vitamínů, zejména vitamínů skupiny B, A, E, C.

Užitečné vitamíny pro vlasy:

  • Vitamíny skupiny B - stimulují růst vlasů, posilují, zabraňují aktivním ztrátám a také poskytují přirozený lesk a chrání před předčasně šedivými vlasy.
  • Vitamin A - pomáhá obnovit strukturu vlasů, dodává pružnost, chrání před zlomením.
  • Vitamin E - podporuje nasycení krve kyslíkem a zlepšuje tak výživu vlasového folikulu a také reguluje růst vlasů.
  • Doporučuje se připravit přírodní vlasové masky s přídavkemuvedených vitamínů . Vitamíny lze zakoupit v lékárně za poměrně rozumnou cenu. Některé z nich jsou prezentovány v olejové formě (vitamín A a E). Vitamíny jsou dostupné v ampulích, želatinových kapslích nebo v lahvičkách s malou kapacitou. Základem masek na vitamínové vlasy jsoupřírodní produkty (oleje, jíl, zeleninová a ovocná buničina nebo šťáva, majonéza, fermentované mléčné výrobky).

Recept č. 1. Cibulová maska ​​s vitaminem A . Složení: 1 lžíce čerstvé cibulové šťávy, 1 loď ricinového oleje, 1 lžíce oleje lopuchu, 1 žloutek. 5 - 7 kapek vitamínu A v oleji. Složky jsou smíchány a aplikovány na pokožku hlavy a vlasy. Expozice - 25 - 30 minut. Cibulová maska ​​s vitaminem A se doporučuje pro péči o silně poškozené a oslabené vlasy. Pokud jste zmateni možností vzhledu "cibule vůně", můžete konečně opláchnout vlasy vodou a citronovou šťávou. Kurz - 3 masky týdně.

Recept č. 2.Výživná maska ​​na vlasy s vitamíny A a E. Složení: žloutek, ½ čajové lžičky vitamínu A a vitaminu E (v oleji), 2 lžíce lněného oleje. Důkladně promíchané složky by měly být zahřívány ve vodní lázni (do teplého stavu, ale ne horké), aplikovány na vlasy po dobu 40 - 60 minut a poté vlasy omyjte šamponem. Maska stimuluje růst vlasů, dává jim živý lesk a sílu.

Číslo receptu 3.Maska proti vypadávání vlasů. Složky: vitamíny A a E (1 lžička), 1 lžíce oleje lopuchu, 1 - 2 lžíce hořčičného prášku, 1 lžíce teplé vody. Míchejte, aplikujte na vlasy a pokožku hlavy, teplou ručníkem a nechte 30 - 40 minut. Všimněte si, že hořčice může způsobit pocit pálení. Proto poprvé aplikujte masku na 5-10minut, aby se zkontrolovala reakce kůže.Pokud se neobjeví žádné potíže, příště můžete čas prodloužit na 60 minut.Výsledek průběhu vitamínové masky s hořčicí - lesk, síla a přitažlivost vašich vlasů.

Recept č. 4.Vlasová maska ​​s vitaminy skupiny B. Složky: vitamíny B2, B6 a B12lékárna v ampulkách), 1 - 3 lžíce lopuchu nebo lněného oleje, 1 lžička oleje z rakytníku a slepičí vejce.Za prvé, musíte porazit vejce, přidat rostlinné oleje, smíchat a pak přidávat vitamíny (celkem 3 ampule).Maska je aplikována na vlasy a nutně izolovaná (gumová čepička + froté ručník).Doba expozice masky na vlasy - 30 -60 minut, po které se vlasy omyjí šamponem.

Existuje ještě mnoho receptů nadomácí vlasové masky s vitamíny .Pokud máte oblíbenou masku na vlasy z přírodních surovin, můžete ji „obohatit“ přidáním několika kapek vitamínů.Masky s vitamíny dokonale pečují o vlasy a pečují o ně, čímž pomáhají řešit řadu problémů - průřez špiček vlasů a nadměrné ztráty, rozbití a nedostatek lesku, pružnosti.

Přejeme Vám, abyste byli krásní a co je nejdůležitější - zdravé !!!