Domácí masky pro jemné vlasy. Recepty na vaření

Mnoho žen a dívek věří, že příroda odměnila nadměrnétenké, řídké a slabé vlasy .Tenké vlasy jsou spíše problematický typ vlasů, který vyžaduje řádnou, pravidelnou a důkladnou péči.

Při péči o tenké vlasy domase kromě hotové kosmetiky (šampony, balzámy, masky, pleťové vody a výplachy) doporučuje používatpřírodní masky na vlasy,připravenépodle receptů staré babičky. Domácí masky pro tenké vlasypomáhají posilovat a obnovovat vlasy, zabraňují křehkost a suchost a činí vlasy lépe ovladatelnými, když jsou stylizované.

Recept 1 . Henna pro tenké a slabé vlasy .Maska s použitím nebo přidáním bezbarvé henny je ideální pro péči o tenké vlasy.K tomu je třeba koupit v lékárně 1 - 2 sáčky bezbarvé henny (v závislosti na délce srsti), nalijte obsah sáčků s potřebným množstvím teplé vody a důkladně promíchejte, dokud nebude homogenní hmota.Henna se aplikuje na kořeny vlasů a pak se rozdělí po celé délce.Doporučuje se vydržet masku bezbarvé henny po dobu 10 - 30 minut, poté si vlasy důkladně omyjte.Všimněte si, že henna není velmi snadno vymyt z vlasů, což bude vyžadovat malé úsilí a více času.

Recept 2. Revitalizační maska ​​pro jemné vlasy vaječného žloutku .Složení: vaječný žloutek (1 - 2 ks v v závislosti nadélka vlasů), 1 - 2 čajové lžičky rostlinného oleje (olivový, lněný, lopuch, broskev, atd.). Složky jsou důkladně promíchány a aplikovány na kořeny vlasů. Maska se nechá stát 20 až 30 minut a poté se promyje teplou vodou. Maska na vejce pro tenké vlasy pomáhá obnovit strukturu, dává přirozený lesk.

Recept 3 . "Hercules" pro vlasy.Pro tenké vlasy můžete vytvořit masku z ovesných vloček . K tomu je třeba brousit ovesné vločky (můžete použít ovesné vločky) a ředit je vodou při pokojové teplotě na konzistenci zakysané smetany. S touhou po masce, můžete přidat několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje nebo vitaminu A, E. Maska se aplikuje na vlasy, izolované a stárnou 20 minut.

Recept 4 . Obyčejnáminerální voda(všimněte si, že voda sycená oxidem uhličitým nemůže být vždy považována za minerální vodu) je efektivní a cenově dostupná léčba tenkých a slabých vlasů. Po umytí vlasů, zkuste použít minerální vodu jako kondicionér. Taková jednoduchá procedura vyživuje vlasy minerálními prvky, a tak pomáhá posilovat a obnovovat vlasy, činí ji silnější a poslušnější.

Recept 5.Použije se domácí péče o vlasy s vysokou účinností kosmetická jíl různých barev . Složení jílu ovlivňuje nasycení takových užitečných prvků, jako je dusík, železo, vápník, hořčík, zinek atd. Minerálníprvky mají nejpřínosnější účinek na vlasovou a vlasovou strukturu, pomáhají provádět preventivní opatření v případě ztráty tenkých nebo oslabených vlasů. Chcete-li připravit masku, měli byste zředit kosmetickou hlínu teplou vodou, dokud se nevytvoří suspenze, pokud si přejete přidat několik kapek esenciálního oleje, vitamínů A a E nebo rostlinných olejů. Maska se aplikuje po dobu 20 minut a potom se obvyklým způsobem promyje.

Recept 6.Při péči o tenké vlasy nezapomeňte na takový cenově dostupný a účinný přípravek na péči o vlasy jakoolej z lopuchu . Na kořeny vlasů stačí alespoň jednou týdně aplikovat teplý lopuchový olej (1 - 2 lžíce) a nechat 20 - 30 minut. Kromě toho můžete při česání vlasů aplikovat několik kapek oleje z lopuchu na hřebena jemně hřebenat vlasy. Vezměte prosím na vědomí, že v lékárenských řetězcích můžete nakupovat olej z lopuchu s různými přísadami (kopřivy, červené chilli papričky, levandule atd.)

Domácí masky pro tenké a oslabené vlasyse doporučuje provádět 1-2 jednou týdně po dobu několika měsíců, po nichž se přestávka Kromě toho věnujte pozornost speciální sérii kosmetických přípravků, mezi které patří keratin. Keratin přispívá k zesílení vlasové struktury, posiluje a posiluje vlasy.

Kromě toho, pro tenké vlasy vypadat objemnější, živější a tlustší, musíte si vybratsprávný účes (účes) pro jemné vlasy.