Vyživující masky na vlasy. Recepty

Chcete-li zachovat krásu a zdraví vlasů, můžete (a měli byste) používat nejen hotovou kosmetiku, ale také domácí přírodní masky. Pokud uděláte výživnou, hydratační nebo ochrannou masku pro domácí vlasy před umytím vlasů alespoň jednou týdně, můžete zlepšit stav vlasů: zabránit části špiček a vypadávání vlasů, lupy, dát mu živý lesk.

Pro přípravu domácí vlasové maskyse doporučuje používat širokou škálu produktů, které lze nalézt v kuchyňských skříňkách každé hostesky nebo zakoupit v lékárně za dostupnou cenu.

Nejoblíbenější jsouvýživné vlasové masky , připravené v souladu s „recepty babičky“. Výživné masky mají velký význam v péči o poškozené, rozdělené, předávkované a křehké vlasy, které jsou často vystaveny chemickým barvivům, stylingovým produktům a horkým teplotám.

Číslo receptu 1. Pšeničná maska ​​na vlasy.Rostlinné oleje (lopuch, ricina, olivy, len, atd.) Se často používají pro péči o vlasy. Olej z pšeničných klíčků (dostupný v lékárně nebo specializovaném obchodě) obsahuje komplex živin nezbytných pro krásu a zdraví vlasů. Chcete-li udělat masku na základě pšeničného oleje, musíte pečlivě promíchat 2 lžíce oleje z pšeničných klíčků, 2 lžičky smetanya 2 lžičky čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Maska se aplikuje na vlasy (nejlépe mokré) a nechá se 20-25 minut. Posi umyjte vlasy obvyklým způsobem a opláchněte bylinným extraktem (heřmánek, kopřiva nebo čaj).

Recept č. 2. Maska na olivové vlasy . Pro výživnou masku potřebujete 2 - 3 lžíce olivového oleje, šťávu z 0,5 citronu a 1 lžičku medu. Složky promíchejte a naneste na vlasy po dobu 30 minut. Po umytí vlasů a opláchněte okyselenou vodou (1 lžíce octa jablečného octa na 1 litr vody).

Číslo receptu 3. Výživná maska ​​na vlasy pro vlasy . Složení: 1 kuřecí vaječný žloutek, 1 lžička medu, 50 g brandy, 2 - 5 kapek vitamínu A nebo E v oleji (nebo éterických olejích). Míchejte, aplikujte na vlhké vlasy a nechte působit 20 - 25 minut.