Osvětlení v kuchyni

Osvětlení - jeden z hlavních v interiéru. Dobře zvolené lampy ovlivňují náladu, výkon a pohodu člověka. To je obzvláště důležité pro kuchyni. Koneckonců, na tom trávíme hodně času v našich životech. Jaké jsou základní principy výběru lustrů pro kuchyňský prostor?

Volba lampy do kuchyně závisí na stylu

Tvar lampy v kuchyni by měl být v souladu s celkovým stylem této místnosti.

1.Klasika , umožňuje velké lustry s dřevěnými rámy, s kovacími prvky a řetězy. Barevné schéma lustru by mělo odpovídat veškerému nábytku v kuchyni.

2.Italská kuchynětaké potřebuje masivní lampy ze dřeva, kovu a skla. Mohou být jak stropní, tak zavěšené. Pokud se ale rozhodnete pro svou kuchyni v tradičním italském stylu, vezměte si závěsný lustr s masivním hrubým řetězem, který by měl viset nad dřevěným jídelním stolem.

3. Kuchyně v modernímhigh-tech stylu- nezahrnuje příslušenství lnu. Jsou vyrobeny z kovu a skla. Jedná se o stručný design ve stejné barvě jako kuchyně.

4.Styl země nebo etnický původje velkým prostorem pro vaši kreativitu. Lustrymohou být také zavěšeny, strop s vložkami z tkaniny, lehkého plastu nebo barevného tlustého skla. Lustry mohou být různých tvarů: koule, košíky, spirály - vše je vhodné pro tento styl.

Z jakých materiálů je vyroben kuchyňský lustr?

Kuchyně je místo s vysokou vlhkostí, kde se neustále nacházejí kapky tuku. Proto musíme věnovat pozornost zejména materiálu, ze kterého je kuchyňský lustr vyroben.

V důsledku vysokého znečištění nejsou tkaniny vhodné do kuchyně. Nejlepší pro plasty nebo sklo. Jsou rychle a dobře se o ně starají. Strom, v prvcích na lustru, musí být nutně lakovaný nebo malovaný. Pokud lustr obsahuje prvky kování, je žádoucí zakrýt je tmelem, poté bude kov chráněn před nečistotami, sazí a tukem. Papírové lustry v kuchyni nejsou vhodné z důvodu rychlého znečištění.

Základní zásady pro výběr kuchyňského osvětlení

Lustr v kuchyni, kromě krásy, by měl dávat dobré světlo a poskytovat pohodlí

.

1. Musíte vědět, jakou část kuchyně bude svítit váš lustr. V tomto případě bude lustr s nastavitelným výkonem a režimy osvětlení tou nejlepší volbou pro vaši kuchyni

2. Zvažte celkový výkon lampy. Velmi jasné osvětlení je poněkud nepříjemné, protože je příliš tmavé. Standard pro kuchyň 10 m2 - 120W.

3. Svítidla, aby se předešlo velkému zatížení zásuvky, by měla být v několika rohech. Čím větší kuchyně, tím větší rohy.

Žárovky jsou poměrně relevantní a levné, ale mají nízkou účinnost. Zářivky mohou dávat jasné a měkké světlo, ale pro oči jsou velmi únavné. Halogenové žárovky jsou krásné a dlouhé, ale musí být zlikvidovány velmi opatrně.

Kuchyňský prostor a lustry pro něj

Nejen interiér ovlivňuje výběr lustru, ale také tvar kuchyňského prostoru

.

• Stropní svítidla jsou ideální pro nízké stropy. Šetří prostor. Stylové stropní světlo je v tomto případě tou nejlepší volbou.

• Pokud je kuchyň dlouhá a úzká, budou dělat protáhlé lustry. Jsou namontovány na několika stropních věšácích a pro osvětlení může být tolik žárovek.

• Velký lustr vypadá dobře ve velké kuchyni. To může být jak zavěšené tak strop, s různými úrovněmi lamp. Například banda křišťálových koulí z vícebarevného skla. Tento lustr se hodí do každého interiéru.

• Pro čtverec a malou kuchyňku je vhodné kulaté skleněné stropní svítidlo. Nenechte se unést příliš komplikovanými formami - vnitřek je těžší. Průhlednost bude světlejší a lehčí.

Při výběru lampy nebo lustru do kuchyně nezapomeňte, že by měla zapadat do celkového stylu. Příliš vynikající formy nejsou vhodné. Jednoduché formy dokonale splňují všechny jejich základní a důležité funkce (pohodlné a kvalitní osvětlení) a zároveň mohou vypadat stylově a důstojně. Hodně štěstí s nákupem!