Masky pro mastné vlasy. Domácí recepty

Hlavním důvodem vzhledumastných vlasůje nadměrná aktivita mazových žláz.Mastné vlasyrychle "zašpiní", ztrácí objem a čerstvost.Pro péči o mastné vlasynabízí parfumerie a kosmetický průmysl širokou škálu různých kosmetických výrobků. Hlavním účelemprostředků pro mastný typ vlasůje snížení množství mazu. Nicméně, nejen profesionální produkty pro mastné vlasy mohou pomoci zbavit se nadměrného tuku. K tomuto účelu můžete domapoužít přírodní masky pro mastné vlasyvlastní přípravy.

Recept č. 1.Maska pro mastné vlasy s bílou barvou. Maska je velmi jednoduchá - musíte pečlivě porazit dvě vaječné bílky a aplikovat na pokožku hlavy a vlasy. Proteinová maska ​​musí být uchovávána do sucha, poté si umyjte vlasy teplou vodou (ne horkou). Alternativní možnost - maska ​​pro mastné vlasy z vaječného bílku a heřmánku. K složení proteinové masky se přidá několik lžic silné infuze heřmánku.

Recept č. 2.Maska pro mastné vlasy z kvasinek. Složení: 1 lžíce kvasnic (prášek), 1 lžíce vody a 1 vaječný bílek. Maska se aplikuje na pokožku hlavy a vlasy do sucha.

Číslo receptu 3. Ovocné (zeleninové) masky pro mastné vlasy. Pro péči o mastné (a nejen) vlasy můžete použít čerstvě vymačkanou zeleninovou a zeleninovou šťávu s poměrně vysokou účinnostíovoce. K tomu, zmáčknout šťávu z citronu, jablko nebo mrkev a platí na pokožku hlavy a vlasy. S touhou můžete kombinovat několik džusů. Masky na ovoce a zeleninu jsou velmi užitečné pro vlasy a přinášejí viditelné výsledky při pravidelném používání 2-3krát týdně.

Recept č. 4.Masky z kysaného mléka pro mastné vlasy. Před umytím vlasů naneste na pokožku hlavy a vlasů 15 až 20 minut kyselé mléko nebo kefír. Pokud jste zmateni možností specifického zápachu, můžete si opláchnout vlasy hořčičným roztokem (rozpusťte 1 lžíci hořčičného prášku v 1 litru vody).

Recept č. 5 . Pro péči o mastné vlasy se velmi dobře hodí různé rostlinné extrakty. Například si můžete udělat extrakt z heřmánku, kopřivy nebo lipy, nebo kombinovat všechny bylinky v jednom mléku. Bylinné vlasy masky nejen zbavit nadměrné mastnoty, ale také pomáhají řešit problémy vypadávání vlasů, zabránit koncům průřezu a lupy.