Přírodní masky pro mastnou a problémovou pleť na bázi medu

Péče o problémovou pokožku vyžaduje zvláštní péči a přesnost. Problémová kůže nutí celou řadu terapií. Doma, s použitím přírodních surovin, můžete snadno připravit masky na problémovou pleť s čistícími, protizánětlivými a exfoliačními vlastnostmi s malým úsilím a značnými finančními náklady. Přírodní med, který je již dlouho znám svými léčivými vlastnostmi - bohatým vitamínovým a minerálním složením, jedinečnými enzymy a organickými kyselinami atd., Je perfektním základem těchto masek. Je to med, který je schopen poskytnout jakýkoliv typ pleti, očistu, výživu a změkčení, jakož i dobrou prevenci předčasného stárnutí.

Recepty na přírodní masky

\ t

1.Medová maska ​​s kousnutím jablek pro problémovou pleť.Chcete-li připravit masku, musíte důkladně promíchat tyto přísady - 1 - 2 lžíce přírodního medu (tekuté), 1 lžíce nízkotučné tvaroh a 1 lžičku octa jablečného moštu. Maska se aplikuje na vyčištěný obličej a nechá se 15 minut. Zbytek masky odstraňte vodou při pokojové teplotě.

2. Medová maska ​​s kefírem pro kombinaci a problémovou pleť. Složky masky: 2 lžíce medu, 1 lžíce kefíru a 1 čajová lžička čerstvé citrónové šťávy (ideálně, citrón se třel na jemném struhadle s kůrou). Po důkladném promícháníkomponenty masky aplikované na obličej (s výjimkou oblasti kolem očí) a ponechány po dobu 10 - 15 minut.

3. Medová maska ​​s olejem z tea tree.Esenciální olej z čajovníku ,s výraznými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi, se používá pro péči o tuk, kombinaci a problémovou pleť po desítky let. Chcete-li, aby léčebná maska ​​pro problémovou pleť, je třeba míchat složky, jako jsou 2 lžíce medu, 1 lžíce nasekané ovesné vločky, 1 poražený vaječný bílek a přidat 2 až 3 kapky esenciálního oleje tea tree. Maska aplikovaná po dobu 15 - 20 minut. Výsledkem je, že kůže dostane lehký peeling (ovesné vločky jemně a jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky), zarudnutí odezní a zánětlivé prvky „vyblednou“.

4. Med a kvasinky pro problémovou pleť.Složení: 1 lžíce medu, 1 polévková lžíce kvasnic, 1 poražený vaječný bílek, 1 lžička olivového oleje. Smíchejte komponenty a naneste tenkou vrstvu na obličej a krk. Po 15 - 20 minutách omyjte studenou vodou.