Zázvorové vlasy. Recepty na domácí zázvorové masky

Gingerje kořeněná kultura s mnoha léčivými vlastnostmi.Kořen zázvoruse již mnoho let aktivně používá nejen při vaření jako koření, ale také v kosmetologii. Zázvor může být účinnou přírodní složkou domácích masek péče o pleť obličeje, těla a vlasů. Unikátní složení východního koření (vitamíny A, B1, B2, C, vápník, železo, sodík, zinek, draslík, esenciální olej) pomáhá zlepšovat strukturu vlasů, dodává lesk, sílu, aktivuje růst a předchází ztrátám, čistí a stará se o pokožku hlavy, stimuluje krevní oběh a výživu vlasových folikulů.

Domácí vlasové masky se zázvorem

Recept 1.Chcete-li udělat masku, musíte vyčistit jeden malý kořen zázvoru, rošt na jemném struhadle a pak vytlačit šťávu z výsledné hmoty.Zázvorová šťávase aplikuje na vlasovou pokožku a vlasové kořeny a nechá se 30-40 minut. Po umytí vlasů obvyklým způsobem. V případě potřeby můžete přidat 1 - 2 lžícesuchého mletého zázvoru v zázvorové šťávě. Taková maska ​​zázvoru má stimulující účinek.

Recept 2.Složení: kořen zázvoru - 1 - 3 lžíce, rostlinný olej - jojoba, ricina, lopuch nebo sezam. Jemně strouhaný zázvor (kaše) smíchaný s rostlinným olejem, třel do pokožky hlavy po dobu 30 minut. Tuto masku lze použít jak před praním vlasů, tak i po . Maska zázvorus olejem má dobrý stimulační účinek -zlepšuje krevní oběh,zabraňuje vypadávání vlasů v počáteční fázi.

Recept 3. Zázvorová maska ​​ - španělská verze. Složení: čerstvá zázvorová šťáva - 1 - 2 lžíce, 3 - 4 křepelčí vejce, 2 lžíce medu, 2 čajové lžičky kávy. Komponenty jsou důkladně promíchány, aplikovány na pokožku hlavy lehkými masážními pohyby a ponechány po dobu jedné hodiny. Pro zvýšení efektu si můžete zabalit vlasy teplým ručníkem. Po hodině si vlasyomyjte obvyklým způsobem.

Recept 4.Složky masky na vlasy: zázvor (v prášku) nebo jemně strouhaný čerstvý kořen zázvoru, přírodní med, žloutek. Míchejte, aplikujte na pokožku hlavy a rozdělte ji po celé délce vlasů. Zahřívejte vlasy plastovým kloboukem a teplým ručníkem. Po 30 minutách si umyjte vlasy.

Recept 5.Tatomaska ​​se zrzavými vlasyje určena k vyživování vlasových kořenů a péči o tipy. Složení: 5 lžíce kefíru, 1 lžíce zázvoru (prášek), 1 lžička medu (tekutina), 1 žloutek a 1 lžička citronové šťávy . Složky důkladně promíchejte, aplikujte na kořeny vlasů a rozdělte po celé délce (včetně špiček). Maska je ve věku 20 - 40 minut pod fólií a pak se obvyklým způsobem promyje.

Masky pro péči o vlasy s přidáním zázvoru jsou účinnou a osvědčenou metodou obnovy, vyživování a posilování vlasů doma.