Zázvorový čaj pro hubnutí.Domácí vaření recepty

Zázvorje známý a populární východní koření, které bylo ve starověku hojně používáno jak ve vaření, tak v kosmetologii. Před mnoha lety si lidé všimli a ocenili skutečně hojivévlastnosti zázvoru -normalizaci trávicího procesu, boj proti onemocněním dýchacích cest (astma), posílení imunitního systému, ochranu těla před parazity, redukci množství "škodlivého" cholesterolu v krvi a snížení krevního tlaku. Kromě toho má zázvor anestetikum, rozlišující, protizánětlivé, hojivé, antioxidační atonizující účinek. Jednou z dalších nesporných výhod zázvoru je prevence vzniku a vývoje onkologických onemocnění.

Zázvor může být konzumován sušený, nakládaný, smažený nebo syrový. Vše záleží na vašich osobních preferencích!

Podle tibetských myšlenek je zázvor považován za „horký“ produkt - ohřívá, aktivuje krevní oběh a metabolismus v těle. Tradiční medicína vysvětluje význam zázvorového čaje pro hubnutí přítomností esenciálního oleje, který má schopnost zvýšit metabolismus v lidském těle. Jako "zázvorový bonus" - mládež a přitažlivost kůže.

Čaj na zázvorové hubnutí

Recept č. 1.Jednoduchá, rychlá a cenově dostupná varianta vařenízázvorového čaje- vyříznout nebo nastrouhat kořen zázvoru na malé kousky, umístit do termosky a nalijte vařící vodu. Pojak čaj vyluhuje (40 - 60 minut) a trochu vychladne, doporučuje se pít zázvorový čaj pro hubnutí. Pokud jste na dietě, zázvorový čaj může být opilý kdykoliv během dne, a pokud jste na pravidelné dietě, 30 minut před jídlem.

Číslo receptu 2 . Kořen zázvoru je nakrájen na tenké proužky, naplněn čištěnou vodou a přiveden k varu nad nízkým teplem (vařte maximálně 15 - 20 minut). Po ochlazení čaje na tělesnou teplotu se doporučuje přidat trochu čerstvého citronu a přírodního medu.

Číslo receptu 3.Hollywoodský recept - zázvorový čaj od společnosti Demi Moore. Recept na přípravu čaje je podobný druhému receptu. Důležitým doplňkem je máta nebo melissa, a zlepšit práci ledvin - listy brusinky.

Číslo receptu 4 . Pokud chcete zhubnout se zázvorovým čajem, můžete použít „vylepšenou formulaci“. Složení: 1 díl zázvoru, 1 díl česneku a 20 dílů čisté vody. Složky se smísí, umístí do termosky a nalijí vroucí vodou. Infuze čaju zázvor-česnek trvá 15 až 20 minut. Take po celý den.

Zázvorový čaj je osvědčeným a spolehlivým prostředkem pro postupné snižování hmotnosti. Je však třeba poznamenat, že zázvorový čaj není pomůckou v boji proti obezitě těm, kteří mají nemoci a poruchy trávicího systému (žaludeční vředy nebo eroze, kameny nebo písek v ledvinách, v přítomnosti zánětu s horečkou). ), hypertenze a kardiovaskulární poruchysystému.

Existuje mnoho různých receptů na výrobu zázvorového čaje s přídavkem zeleného čaje, medu, citronu, máty, kardamonu nebo skořice. Vyzkoušejte, experimentujte a určitě najdete svou verzi zázvorového čaje pro hubnutí.