Silně odlupujte nehty. Co dělat

KomuKaždá žena chce být krásná a dokonalá. Všichni se snažíme neustále zlepšovat. Staráme se o pleť, vlasy, sledujeme módu, diety a mnoho dalšího. A někdy jsme velmi rozrušeni, když máme něco špatného, ​​ne jako bychom chtěli.Vrstvy nehtůjsou jednou z příčin poruchy. Problém je, když je velmi mnohonehtů silně odlupováno , mnoho žen čelí. Podívejme se na hlavní příčiny štěpení nehtů.

Hlavním a nejdůležitějším příčinným faktorem vrstevnatých nehtů je pravděpodobně nedostatek různých vitaminů a stopových prvků v těle, které jsou nezbytné pro růst a posílení nehtů. Tyto stopové prvky zahrnují vápník, křemík, železo, zinek. Pro doplnění vápníku v těle vezměte vitamíny s vápníkem. Ve své čisté formě se neabsorbuje, takže je lepší ho užívat s vitamínem D. Také s nedostatkem vápníku v tělebude tělu pomáhat používání následujících produktů: ryby, sýry, mléko, tvaroh, zelí, ořechy, mořské zelí. Aby se odstranil nedostatek křemíku v potravinách, je lepší vzít salát, zelené fazolky, petržel, banány, rybíz. A železo se nachází v jablkách, játrech, libovém masu, sušeném ovoci. Pokud nemáte čas na průběžné sledování vaší výživy, nebo se vám nelíbí určité produkty, pak v takových případech mají lékárny širokou škálu vitamínů a komplexů pro posilování a pěstování nehtů. Nejdůležitější je, aby drogy měly vysokou kvalitu.

Ostatní Důvody pro oddělení nehtůjsou - častý pobyt ve vlhkém prostředí, destruktivní účinek detergentů, které suší nehty a kůži, nesprávná manikúra. Pokud jsou vaše nehty odlupovány v důsledku pracích prostředků a vlhkého prostředí, používejte při mytí nádobí rukavice a poté namažte ruce speciálním nebo zvlhčujícím krémem.

Jak léčit stratifikované nehty doma

Posilovací lázně lázně s mořskou solí dokonale pomáhají odlupovat nehty. Zejména proto, že si můžete koupit v každém obchodě s hardware nebo lékárně a je to levné. V 0, 5 l vody, rozpusťte 1 polévkovou lžíci mořské soli a udržujte ruce v takové lázni po dobu 15-20 minut. Pokud máte naprosto špatnou situaci s nehty, pak je lepší držet takovou koupel každý den po dobu asi dvou týdnů. A pro prevenci si můžete udělat solnou lázeň 2-3 krát týdně. Pokud není mořská sůl, pak můžete použít běžnou sůl s přidáním několika kapek jódu místo toho.

Dalším velmi dobrým prostředkem pro štěpení nehtů je olivový olej. Existuje mnoho užitečných látek, které jsou nezbytné pro nehtovou destičku. Z ní můžete udělat speciální kompresi pro noc 1-2 krát týdně. K tomu vezměte jednu polévkovou lžíci olivového oleje, zahřejte ve vodní lázni a přidejte několik kapek citronové šťávy nebo jodu. Ohřátý olej pak opatrně rozetřete do nehtové destičky a do kůže kolem nich. Další bavlněné rukavice jsou nasazeny a ponechány až do rána.

Zlepšuje se takérůst a posiluje nehty červená paprika. Z ní můžete vytvořit velmi dobrou a účinnou masku. K tomu potřebujete 0,5 lžičky červené papriky a 1-2 lžičky výživného krému. Vše se míchá a zahřívá ve vodní lázni, pak se aplikuje na nehty po dobu 15 minut a po stanovené době se omyje teplou vodou.

Dokonce i v lidovém lékařství existuje účinný lék na rozdělení nehtů - skořápka. Tento nástroj hodně pomohl. Vysušte čisté skořápky, odstraňte z ní film a rozemele na mlýnek na kávu. Pak přidejte tento prášek do potravin v malých množstvích. Pro lepší stravitelnost se doporučuje použít 2-3 kapsle rybího oleje. Průběh této léčby je 2 týdny.

Nehty mohou stále působit v důsledku nesprávné manikúry. Pokud děláte manikúru doma, musíte se řídit určitými pravidly. K odstranění laku použijte tekutinu bez acetonu, protože schne nehtovou destičku. Každých 5 dní by nehty měly zůstat 2 dny od laku. Nepoužívejte kovový pilník na nehty. Při aplikaci na hřeb se tvoří malé praskliny, po kterých dochází k delaminaci.

Pro vrstvené nehty je lepší použít speciální laky, které pomáhají mechanickému zpevnění nehtů. Tyto laky mají malé inkluze nylonu a hedvábných vláken.

K posílení nehtů v kosmetických salonech se provádí postup „zapečetění nehtů“. Tento postup zahrnujepoužití speciálních přípravků obsahujících vitamíny a mikroprvky na nehtovou destičku, které chrání před roztržením a vysycháním nehtů. " Utěsňovací hřebíky " lze provádět doma.