Léčba hemoroidů u žen s farmaceutickými a lidovými prostředky

Léčba hemoroidů doma u žen je otázkou, která je často zajímavá pro spravedlivé pohlaví jakéhokoli věku. Samozřejmě, že problém je také relevantní pro muže, takže článek bude užitečný pro každého, kdo chce být chráněn před riziky tohoto onemocnění.

Konec konců, hemoroidy nejsou nejpříjemnější nemocí. A podle statistik je konfrontováno více než osmdesát procent populace bez ohledu na pohlaví. U dospělých je tento problém častější než u dětí.


Příčiny hemoroidů

Těhotenství a sedavý způsob života vyvolávají rozvoj choroby

.

Aby bylo možné plně pochopit, proč se tvoří hemoroidy, je nutné jít do detailů anatomické struktury střevních žil. Uděláme to však snadněji a vysvětlíme, co je k dispozici: hlavní příčinou vzniku a vývoje onemocnění je porušení průtoku krve a odtoku do rektálních telat. To vede k tvorbě hemoroidů.

Paralelně s tímto procesem je oslabení rektálního podélného svalu. Čím slabší je, tím těžší je udržet jeskyně v těle. Je to proto, že hemoroidy riskují jít do závažnějších fází.

ToMožné faktory pro tvorbu hemoroidů zahrnují:

 • vzpírání nebo prodloužené a aktivní cvičení,
 • sedavý způsob života,
 • prodloužená zácpa,
 • těhotenství,
 • porod.

Příznivými podmínkami pro rozvoj nákazy mohou být také:

 • nedostatek zeleného ovoce a zeleniny (vlákno),
 • nadměrná námaha při pohybech střev,
 • příliš časté užívání horkých lázní,
 • častý průjem,
 • závislost na alkoholu,
 • zneužívání projímadel a klystýr,
 • příliš častá nebo nesprávná hygiena anální oblasti,
 • nadměrná láska ke kořeněným jídlům a kořením.

Fáze rozvoje

Počáteční hemoroidy mohou být doprovázeny tvorbou análních trhlin

.

Tradičně je obvyklé rozlišovat tři stadia vývoje onemocnění:

 • Počáteční fází je pocit pálení v anální oblasti, mírné svědění, bolest během nebo po pohybu střev, pocit neúplného pohybu střev. Uzly jsou malé a je téměř nemožné je sondovat ručně. Nejpříznivějším stupněm pro okamžité zahájení léčby je to, že bude nejrychlejší a nejúspěšnější;
 • Druhá etapa. Krev se objevuje ve výkalech, uzly se zvětšují a nyní jsou snadno viditelné při sebezkoušení prsty. Někdy s tímto, uzly začnou vypadnout z anální zóny, ale oni mohou ještě být snadno ukázal s prsty. Pravděpodobné krvácení a tvorba trhlin, zvyšující se nepohodlí při pohybech a sezeníčinnosti;
 • Třetí etapa, konečná. Pocity se stávají co nejvíce bolestivé a doprovázejí doslova každý pohyb člověka, dokonce i proces sezení, nemluvě o defekaci. Uzly se stávají ještě více a je již nemožné je opravit. Existuje možnost krvácení.

Někteří odborníci se také zabývají čtvrtou fází nemoci, nejvíce zanedbávanou. To zahrnuje výskyt nekrózy, zablokování žil a jiných obtíží. V tomto případě nemůžete dělat bez lékařského zásahu.

Poslední fáze hemoroidů jsou samozřejmě mnohem těžší vyléčit než dřívější; Proto by měla být léčba této choroby u žen, přinejmenším doma, uchvácena co nejrychleji.

Zajímavé: Diagnóza celulitidy

Například hemoroidy v první fázi vývoje jsou léčeny malou korekcí životního stylu. Stačí se řídit následujícími body:

 • Zvyšte množství pohybu ve svém životě - začněte běžet, dělejte gymnastiku alespoň doma;
 • Upravte výživu - přidejte do stravy více vlákniny, odstraňte „škodlivé“ sladkosti a alkohol;
 • Léčba léky pomocí léků - Váš lékař vám pomůže pochopit její vlastnosti;
 • Komplexní terapie - použití tablet, mastí, speciálních svíček.

Hemoroidy u těhotných žen

Asi 30% těhotných žen má hemoroidy

.

Často je to nepříjemné utrpenístarosti ženy v nejkrásnější době svého života - když očekávají doplnění v rodině. To je důvod, proč se otázka, jak si vybrat léčbu hemoroidů doma u žen po porodu, často se obávají jen porodu žen.

Zdraví žen se značně zhoršuje, pokud její zdraví komplikují hemoroidy. To může také ublížit dítě, takže byste neměli odložit léčbu. Samozřejmě, v tomto případě je nutné být opatrný při lékařském zásahu: je nutné nejen detekovat nemoc v raném stádiu a provést určitý soubor procedur, ale také tak učinit, aby nedošlo k poškození matky ani plodu.

Zajímavé: Správná výživa ženy během těhotenství

Následuje seznam důvodů, které mohou ovlivnit výskyt a další vývoj hemoroidů u těhotných žen:

 • Zácpa a /nebo stres v průběhu střevních pohybů: v tomto případě se stěny konečníku čas od času stále více a více natahují, což vede ke vzniku hemoroidů;
 • Hypodynamie způsobená stagnací krve v pánvi. Skutečná situace, kdy se těhotná dívka trochu pohne. Přispívá nejen k tvorbě hemoroidů, ale také k problémům s žilami a dokonce trombózou;
 • Nadměrná nadváha - proto je důležité, aby byla vyšetřena před těhotenstvím. Pokud máte nadváhu, měli byste se zbavit kil, a teprve pak naplánovat těhotenství;
 • Celková změna hormonálních hladin je nemožnévyhnout se prakticky každému gestačnímu věku. Zvýšený progesteron způsobuje, že hladké svaly jsou slabší, střevní stěny a cévy se ztenčují a to vede k prodloužené zácpě;
 • Zvýšený intraabdominální tlak. Další příčinou nemoci, která je bohužel nemožné se zbavit, být těhotná.

Budoucí matky často odkládají léčbu hemoroidů na pozdější období, protože mají strach z poškození dítěte lékařským zásahem. Lékaři s tímto přístupem nesouhlasí: koneckonců, hemoroidy ohrožují těhotnou ženu s novými komplikacemi, včetně nebezpečných pro nenarozené dítě.

Léčba hemoroidů

Tradiční léčiva úspěšně doplňují léčbu drogami

.

Je nejjednodušší zapojit se do léčby hemoroidů doma u žen v počáteční fázi - tak se pravděpodobně s nemocí vyrovná. Nejrychlejší způsob, jak se zotavit, je kombinovat populární osvědčené léky s farmaceutickými přípravky, jejichž názvy je nejlépe objasnit u lékařů.

Hemoroidy jsou onemocnění, které lidé zažívají od nepaměti. Proto není divu, že léčba hemoroidů, včetně doma, se stala zarostlá četnými legendami: například někteří jsou přesvědčeni, že je možné rychle se zbavit nemoci s obyčejnými bramborami.

Níže jsou uvedeny lidové i lékařské prostředky, které mají pomoci v boji proti této nemoci.

Lidové léky

Lidské léky pomohou vyrovnat se s onemocněním v počátečních stádiích

Přívrženci tradiční medicíny jsou přesvědčeni, že existuje mnoho účinných způsobů, jak se zbavit nemoci, aniž byste opustili svůj vlastní byt a nenechali peníze v lékárnách. Léčba hemoroidů s lidovými prostředky doma je důležitá nejen pro ženy, ale i pro muže - často mají tento problém.

Předpokládá se, že aloe přispěje ke kontrole hemoroidů - často se používá k léčbě různých onemocnění doma. Aloe šťáva pomůže v boji proti zácpě - můžete pít dvacet minut před přijetím pevné potraviny. Kromě toho je možné i externí použití: aloe je ideální pro vytváření pleťových vod, odvarů, obkladů a dokonce i svíček.

Zajímavé: Česnek pro vlasy. Domácí masky na česnekové vlasy

\ t

Podle ujištění fanoušků tradiční medicíny pomůže česnek. Dvě hlavy lze vyčistit a vařit ve 200 ml mléka po dobu půl hodiny - aby byl česnek změkčen. Toto mléko by mělo být chlazeno a odebíráno po každém použití pevných potravin. Tento kurz by měl trvat deset dní.

Recenze lidových prostředků pro léčbu hemoroidů doma, ženy se liší. Někteří se domnívají, že nemoc není tak vážná, že by mohla okamžitě běžet k lékaři. Jiní jsou přesvědčeni, že nic nemůže dovolit, aby se ujali svého kurzu, a samoléčba může být nebezpečná.

V každém případě, pokud vás hemoroidy začnou obtěžovat a postupnějde do hlubších fází, musíte vyhledat lékařskou pomoc - to bude spolehlivější.Nezapomeňte, že léčba hemoroidů doma u žen lidových prostředků - ne všelék.

Léčiva

Před použitím masti se poraďte s lékařem

Léky se liší formou apodle složení.Nejoblíbenější jsou svíčky a masti, ale existují i ​​gely, tablety, spreje a oleje.Je jasné, že nejúčinnějším způsobem je kombinovat různé druhy drog.

Každý účinný lék by měl obsahovat jeden nebo více z následujících prvků:

 • Troxevasin je název léčiva i účinné složky.Prodává se ve formě gelu nebo kapslí.Doporučuje se v jakékoli fázi onemocnění;
 • Extrakt z Ginkgo biloba je látka, která je extrahována z rostliny stejného jména.Vhodné jako profylaktické činidlo, jako potravinový doplněk stravy;
 • Procto-Glevenol - může být vyráběn ve formě krému a svíček.Snižte nepříjemné příznaky onemocnění (pálení, svědění, bolest) a bude mít protizánětlivý a analgetický účinek.
 • Heparinová mast pro vnější použití.Složení heparinové masti typicky zahrnuje anestetikum a kyselinu, která zlepšuje vstřebávání masti.Je nezbytný pro protizánětlivý účinek, vstřebávání krevních sraženin.

Všechny tyto opravné prostředky se obvykle prodávají bez lékařského předpisu.Musíme si je pamatovat.Mělo by to být v komplexu. Nebude také zbytečné kombinovat je s hemostatickými činidly (zvýší srážení krve, zastaví krvácení) a antispasmodika (zmírní svalové křeče, zmírní bolest).

Stojí za to přidat imunomodulátory, aby se zvýšila schopnost těla odolávat negativním vlivům, jak vnitřním, tak vnějším.

Prevence

Mírná tělesná aktivita a správná výživa - vynikající prevence hemoroidů

Přemýšlet o léčbě hemoroidů doma lidových prostředků pro muže a ženy nemusí, pokud si vždy pamatujete na komplexní preventivní opatření. Stejná pravidla by měla být použita po rehabilitaci: ti, kteří se zbaví hemoroidů, jsou obzvláště ohroženi, aby se znovu dostali do nepříjemných bolestí.

Takže problémy s hemoroidy pomohou vyhnout se:

 • Změna výkonu. Věnujte pozornost tomu, kolik pijete: podle ujištění lékařů bychom měli denně vypít alespoň dva litry vody - to přispívá k dobrému metabolismu. Je dobré zahrnout do stravy stravu a zeleninu - přidat vlákninu. Odmítnout sladké a moučné výrobky - to také usnadní procesy trávení a snížení zatížení konečníku. Nezapomeňte na střevní mikroflóru: pravidelně ji krmte fermentovanými mléčnými výrobky a jíst potraviny bohaté na hořčík a síru.
 • Vyloučení hygieny. Nesedejte dlouho na záchodě, příliš se nesahejte. Normalizovaná strava vám umožní jít na záchod asi o jednučas je denně - a to je něco, o co se musíme snažit. Pokud je to možné, osprchujte se po pohybu střev, ale nepřehánějte to chemií - příliš mnoho hygienických produktů bude zasahovat do přirozené mikroflóry. V případech, kdy není možné jít do sprchy, nepoužívejte příliš suchý tuhý papír - to je škodlivé.
 • Přesunout více. Máte-li sedavé zaměstnání, je pravidlem udělat si trochu cvičení po dobu 5-10 minut po každé hodině strávené na židli. Zahřívání nevyžaduje zvláštní situaci a netrvá dlouho, ale zajistí to vaše zdraví a zachrání vás před nepříjemnými následky sedavého životního stylu. Pokud existuje příležitost a neexistují žádné zdravotní kontraindikace, jděte do posilovny - i ti nejrušnější lidé na to najdou čas.
 • Dávejte pozor na své zdravotní signály. Jedna malá nemoc je často známkou toho, že v těle je „sestřeleno“ mnohem důležitější nastavení. Například nadváha a nepozornost jejich nabídky vedou k hemoroidům - a v tomto případě je bolest jen důsledkem jiných, závažnějších onemocnění.

Udržujte se v dobrém fyzickém stavu, jedte jen zdravé jídlo, nezapomeňte na hygienu - a pak vám vaše tělo podělí za zdraví, krásu a dlouhověkost.