Popraskané paty. Léčba

Mnoho žennarazilo na takový problém na patách, jakopraskliny . Přinášejí výrazné fyzické nepohodlí, způsobují při chůzi silnou bolest v patách, v létě zabraňují nošení otevřených sandálů.Příčiny praskání na patáchse mohou lišit - jedná se o nadměrnou suchost pokožky, když její pružnost klesá, nošení nepohodlné obuvi, nedostatek vitamínů, různá houbová onemocnění nohou, onemocnění endokrinního systému, gastritida, diabetes.

Trhliny na patáchjsou poměrně složitý problém, ale je zcela řešitelný a lze ho vymýtit doma. Nejdůležitější je včas jej identifikovat a zahájit léčbu, aby nedošlo k nastartování a nemusel jít do nemocnice.

A tak uvažujmezpůsoby, jak léčit praskliny na patách lidových prostředků :

  • V zásadě jsou všechny produkty krakování paty založeny na vazelině.Vazelínave své čisté formě dokonale změkčuje praskliny a zvlhčuje pokožku. Před použitím, musíte parní nohy v horké vodě s přídavkem 1 lžička kyseliny borité ve sklenici vody, a pak se použije vazelína na trhliny, těsnění sádry a nechte přes noc. Tento postup by měl být prováděn, dokud praskliny nezmizí.
  • Ve stejných částech zahřejte parafín, kyselinu salicylovou a včelí vosk a naneste na ně vatový tampon nebo tampon na patu, nechte je uschnout a naneste další 2-3 vrstvy. Když takový film vyschne, posílit ho bandáž bandáží. O den pozdějiUdělejte si koupel na mýdlovou sodu pro nohy, odstraňte film a ošetřete paty pemzou. Tento postup musí být několikrát opakován.
  • Jsou-li praskliny na patách hluboké, pak je nutné, aby se zabránilo rozvoji různých infekcí, je nutné je potřít různýmimasti s antibiotiky , také masti, které obsahujívčelí vosk, vitaminy A a F. 16]
  • Dokonale změkčují a hydratují pokožku nohoukoupele se škrobem, odvar z bylin.Zřeďte 1 lžíci škrobu v 1 litru teplé vody a snižte nohy v tomto roztoku. Udržujte nohy po dobu 30 minut, pak jemně osušte a aplikujte hydratační krém nebo vazelínu. Vany s odvarem různých bylin, jako jeheřmánek, šalvěj, třezalka, dubová kůra, měsíček, mají antiseptický účinek.Mohou být použity společně nebo odděleně.
  • Po různých vodních procedurách dokonale zjemní, zvlhčí a zhojí pokožku, zastaví zahříváníolivového oleje.Olej zahřívejte v malém množství a jemně otřete. Můžete je také namočit bavlněnými ponožkami, zabalit do celofánu a nechat přes noc.
  • Každý víléčivé vlastnosti medu , ale ne každý ví, že může hojit hluboké praskliny na patách. Naneste med na malý kus bavlněného hadříku a aplikujte ho na praskliny. Nasaďte si ponožky nebo větrné nohy do celofánu a na noc nechte takový obklad. Ráno si umyjte nohy teplou vodou, kartáčkem s dětským olejem nebo zvlhčovačem a utěsněte praskliny lepící páskou, abyzachytit vlhkost v kůži.