Kuperoz. Léčba lidových prostředků

Couperóza-vaskulární onemocnění kůže a subkutánních cév a kapilár,v důsledku čehož se na kůži objevujíčervené žilky (pavoučí žíly).Nejběžnější kuperóza se objevuje na obličeji v oblasti nosu, tváří, brady a čela. Méně častý je výskyt pavoučích žil (couperosis) na nohou.

Existuje mnoho důvodů, které vyvolávají vznik a vývoj růžovky,:

  • Vystavení vysokým nebo nízkým teplotám (omrzliny);
  • ultrafialové záření;
  • Nevyváženost hormonálního pozadí těla;
  • Léčba hormonálními léky (užití hormonální antikoncepce);
  • vaskulární dystonie;
  • nemoci a nevyvážené fungování gastrointestinálního traktu a jater;
  • Nesprávná péče o pleť (obzvláště citlivá, lehká, tenká);
  • Předispozice k výskytu růžovky, dědičné;
  • Špatné návyky (kouření, zneužívání alkoholu).

Cuperóza , stejně jako jakékoli kožní onemocnění, potřebuje včasné zvláštní léčbu. Léčba růžovky zahrnuje identifikaci a odstranění příčiny výskytu, užívání speciálních přípravků a kosmetických přípravků s anti-couperose efektem (séra, pleťové vody, tonika, krémy). Kromě toho, pro léčbu růžovky, metody, jako je laserové ošetření, ozonoterapie, chemické peelingy, \ tfototerapie, mezoterapie.

Doma můžete použít lidové prostředky pro léčbu projevů růžovky (různé masky, obklady a pleťové vody)

Číslo receptu 1 .Bylinná maska ​​pro růžovku.K přípravě masky je třeba vzít ve stejném poměru následující bylinky: heřmánek, měsíček, barvu kaštanu, přesličky a bramborový škrob. Komponenty se míchají až do vytvoření kaše, rozloží se na gázu a aplikují se na obličej. Po 10–15 minutách odstraňte zbytky masky heřmánkovým extraktem nebo měsíčkem.

Recept č. 2. Antiperperóza.Na půl litru vody vařte 2-3 lžíce heřmánku. V chlazené infuzi přidejte 2 tablety Ascorutinu, rozdrcené na prášek. Tonic by měl být používán 1 - 2 krát denně na mytí.

Recept číslo 3 . Pro odstranění kapilární sítě na obličeji je žádoucí použít heřmánkový obklad. K tomu připravte 2 - 3 lžíce heřmánku (infuze by měla být koncentrována). Make heřmánkový obklady na 7-10 minut, věnovat zvláštní pozornost problémovým oblastem.

Recept č. 4 . Kůže trpící růžovkou, velmi silně a bolestivě reaguje na náhlé změny teploty. Proto, v chladném období, před odchodem, se doporučuje, aby se následující maska: pohyb 1 lžička rostlinného oleje (olivový, len, broskev, hrozn, atd.), malé množství mastku a škrobu a 1 lžička lanolin. Všechny komponenty pečlivěsmíchat a aplikovat na očištěnou pokožku po dobu 10-15 minut.

Recept č. 5.Nejcennější lidový lék na odstranění projevů růžovky jemasky ze surových brambor . Pro masku je nutné třít brambory na jemně strouhaný a aplikovat na obličej po dobu 10 minut. Maska je nejlepší odstranit extrakt heřmánku nebo měsíčku.