Meloun dieta pro hubnutí

Dieta z vodních melounůse vztahuje na mono diety. To znamená, že na dietě melounu je zakázáno používat jiné produkty. Po dobu 5 dnů v dietě melounu můžeteztratit 3 - 4 liber navíc .

Pravidla diety melounu:

 1. Základním pravidlem diety pro vodní melounje, který omezuje počet vodních melounů konzumovaných. Chcete-li zjistit, kolik melounů, které můžete jíst denně, proveďte jednoduchý matematický výpočet - musíte použít 1 kilogram melounu na 10 kilogramů hmotnosti. Vaše váha je například 85 kilogramů. Znamená to, že denně potřebujete více než 8,5 kilogramu melounu.
 2. Na dietě melounu můžete jíst, jakmile se objeví touha, pak je kdykoliv během dne (asi 6 - 8 krát denně).
 3. Na dietě s melounem můžete vypít čistou vodu nebo zelený čaj. Ale nezapomeňte, že meloun má silný diuretický účinek. Pokud používáte více než 2 litry vody za den, může to způsobit silnou zátěž ledvin.
 4. Pokud jde o melounovou stravu, kategoricky je používání alkoholických nápojů zakázáno. Je známo, že alkohol označuje potraviny s vysokým obsahem kalorií a chuť k jídlu.
 5. Vzhledem k tomu, že melounová dieta je diety, nedoporučuje se „sedět na vodních melounech“ déle než 5 dnů. Tato doba je dostatečná k odstranění přebytečné tekutiny z těla (depozita vody a soli) a strusky.
 6. Na melounovou stravu by měla být věnována zvláštní pozornost tomu, aby byla v prvních dnech. Pokud se objeví nepohodlí, závažnostžaludku, by měla být odepřena plynatost z melounové stravy.
 7. Než začnete „ztráta hmotnosti melounu“, ujistěte se, že nejste alergičtí na vodní melouny.
 8. Alternativou pro dietu s melounem může být rozšíření dietního menu. S každým jídlem můžete jíst žitný chléb (ne více než 2 řezy). V tomto případě může být doba trvání dietyprodloužena na 8 dní.
 9. Doporučuje se postupovat z každé stravy postupně (není nutné bouchat na dorty, smažené brambory a kotlety). Po dietě, aby se upevnil pozitivní výsledek, by měla být ve stravě preferována zelenina a ovoce (nejlépe syrové), obiloviny, mořské plody a vařené kuře. Snažte se eliminovat nebo minimalizovat konzumaci sladkých, mastných a smažených potravin.

Nevýhody stravování melounem:

 • Melounová dieta je kontraindikována u lidí, kteří trpí onemocněním močového systému a ledvin (pyelonefritida, ledvinové kameny atd.). Při dietě melounu se významně zvyšuje zátěž na dietu ledvin.
 • Melounová dieta vylučuje použití jiných produktů, které je dost těžké na přepravu, zejména pro nepřipravená novávejce. Než začnete melounovou stravu, stojí za to se pokusit strávit půst den (meloun).
 • Ztráta hmotnosti na dietě melounu se vyskytuje hlavně v důsledku odstranění přebytečné tekutiny z těla, a nikoli kvůli štěpení tělesného tuku.

Výhody melounudiety:

 • Pokud milujete vodní melouny, pak bude pro vás snadné snášet dietu bez bolestivého pocitu hladu.
 • Po dobu pěti dnů na dietě s melounem můžete zhubnout o 3 kilogramy - dobrý výsledek v krátkém čase.
 • Během diety s melounem je tělo zbaveno toxinů a toxinů, metabolický proces je normalizován.