Oranžové obličejové masky

Orangeje nejen úžasně šťavnatý, aromatický a sladký tropický zdroj vitamínu C, ale také dobrý kosmetický přípravek pro péči o pleť domácí podmínky.

Oranžová maska ​​pro všechny typy pleti.Chcete-li připravit masku, musíte loupat jeden zralý pomeranč střední velikosti a jemně nasekat maso. K pomerančové buničině přidejte 2 - 3 čajové lžičky bílé hlíny a důkladně promíchejte. Maska se aplikuje na očištěnou tvář po dobu 10-15 minut a pak se odstraní kosmetickým diskem, který je žádoucí navlhčit v nízkotučném jogurtu (ideální volbou je domácí jogurt bez barviv, konzervačních látek a příchutí).

Oranžová maska ​​pro smíšený (kombinovaný) typ pleti.Chcete-li udělat masku, musíte stlačit šťávu z jednoho pomeranče (můžete z poloviny) a rozpustit 2 lžičky přírodního medu v něm. Naneste na obličej po dobu 10 minut, poté omyjte teplou vodou bez mýdla.

Dopomerančové šťávy z osmotického ledu.Kosmetický led je účinným prostředkem pro péči o pleť, který pomáhá tónovat, hydratovat a vyživovat pokožku obličeje. Kromě toho, ráno se třel obličej s kusem ledu pomáhá probudit a rozveselit. Pro výrobu pomerančového ledu potřebujete čerstvě vymačkanou šťávu z jednoho pomeranče, zředěnou čištěnou vodou (minerální vodou) v poměru 1: 1. Směs nalijte do ledových plechovek a chlazte. Každé ráno si otřete obličej, krk aoranžová ledová štěpná zóna, která si užívá příjemné citrusové vůně.

Oranžová čistící maska ​​- křoviny.Maska bude vyžadovat následující složky: šťáva z jednoho pomeranče, jedna polévková lžíce mléka (nejlépe domácí) nebo jogurt, 1 lžička ovesných vloček. Všechny složky jsou důkladně promíchány a aplikovány na obličej po dobu 10 minut. Poté se doporučuje provést lehkou masáž obličeje s jemnými, hladkými pohyby. Zbytky masky budou odstraněny teplou vodou bez mýdla.

Výživná oranžová maska ​​. Pro masku, musíte brousit ½ banánové buničiny, přidejte 4 lžíce čerstvé pomerančové šťávy a 1 lžíce medu na to. Maska se doporučuje aplikovat nejen na obličej, ale i na krk. Doporučuje se odstranit masku kosmetickým kotoučem ve směru masážních linií obličeje. Poté opláchněte obličej chladnou (ale ne studenou) vodou.

Oranžová maska.Nejjednodušším a nejuniverzálnějším způsobem je jemně nasekat pomerančovou dužinu a aplikovat ji na obličej, s výjimkou oblasti kolem očí. Doporučuje se zakrýt obličej kosmetickým (gázovým) hadříkem. Po 10 minutách omyjte studenou vodou. Pokud máte mastnou pleť, můžete do pomerančové buničiny přidat 1 šlehaný protein.

Oranžové ovocné masky se snadno připravují, nevyžadují značné investice časových a materiálních zdrojů a především jsou velmi účinné při zachování a obnově krásy a zdravé kůže!