Jak pěstovat dlouhé vlasy?

Pokud chcete pěstovat dlouhé, krásné a zdravé vlasy, musíte každý den dodržovat jednoduchá pravidla péče o vlasy.

 1. Správná výživa. Výživa je důležitá pro zdravé vlasy. Populární moudrost říká: "Žaludek není zrcadlo." To, co jíme, však ovlivňuje naše zdraví a ovlivňuje tak naše vlasy. Aby vlasy dobře rostly, měly by být v denní dietě potraviny (mléko, vejce, maso, sýr a ryby). Tato potřeba je vysvětlena skutečností, že vlasy jsou z 80% tvořeny proteinovou látkou (keratinem). Kromě toho potřebuje vlasvitamíny skupin B, A a E . Chcete-li kompenzovat nedostatek vitamínů, měli byste jíst tvaroh, sýr, klíčící zrna, játra, mrkev, květák, luštěniny, rybí olej a ořechy.
 2. Při 10 - 15% se vlasy skládají z vody. Postarejte se o "zvlhčení" těla zevnitř. Doporučuje se začít den sklenkou čisté vody na prázdný žaludek a během dne vypít asi 2 litry vyčištěné vody. Přiměřený pitný režim lze pozorovat na základě pravidel stravy pro vodu.
 3. Doporučuje se užívat zvláštní biologické doplňkové látky, mezi něž patří biotin. Nezapomeňte, že než začnete používat doplňky stravy nebo vitamíny, je lepší se poradit s lékařem.
 4. Postarejte se o vaše vlasy. Snažte se minimalizovat používání vysoušeče vlasů, utyazhka a kleště. Vystavení vysokým teplotám (zejména pravidelným)vlasy tenké, matné, křehké a slabé.
 5. Totéž pravidlo se vztahuje na výrobky pro styling : laky, gely, pěny a pěny s častým použitím vysychají vlasy.
 6. Časté barvení vlasů nebo perm je nadměrně nebezpečné pro krásu a zdraví vlasů. Zkuste použít přírodní barviva (henna, basma, atd.).
 7. Pro dobrý růst vlasů je nutné stimulovat průtok krve do pokožky hlavy. To vám pomůže masáž hlavy.
 8. Umyjte si vlasy správně. Použijte šampon, který je vhodný pro váš typ vlasů. Nedoporučuje se příliš silně třít nebo zkroutit vlasy.
 9. Chraňte si vlasy. Vlasy potřebují ochranu před vystavením agresivním vlivům prostředí: slunečnímu záření, mrazu a studenému větru.
 10. Nátřete mokré vlasy. V tomto stavu jsou vlasy nejzranitelnější.
 11. Chlupy příliš nepotahujte s příliš těsnými vlásenkami a špendlíky.
 12. Jednou za měsíc je jednoduše nutné vyříznout špičku vlasů. Nejméně 0,5 cm.
 13. Hlavním tajemstvím dlouhých vlasů je výživa, hydratace a ochrana. Navíc, v této věci nemůže dělat bez "babiččiny recepty."Přírodní vlasové masky , které lze připravit doma, jsou pro dlouhé vlasy prostě nepostradatelné. Přírodní ingredience se nejúčinněji vyživují a hydratujía chrání vlasy, zabraňují špičkové části (jeden z hlavních problémů dlouhých vlasů).