Masky z bodyaga pro obličej. Domácí recepty

Bodyagaje specifická formace (houba), která žije v sladkovodních útvarech. Ze sladkovodní houby obdrží prášek šedozelené barvy, který se později stává součástí různých kosmetických přípravků pro péči o pleť obličeje a těla, jakož i vlasy.

Kromě toho, s vysokou účinností, můžete použítdomácí masky z domácích bodyguardů .Bodyagi maskymohou být použity k léčbě mastné, suché a problémové kůže se zvětšenými póry a zánětlivými prvky.Bodyagapodporuje resorpci infiltrátů v přítomnosti akné, mnoho pih nebo pigmentových skvrn (včetně post-akné), aktivuje proces prokrvení, má výrazné baktericidní vlastnosti, pomáhá snižovat zánět a zmírnit zarudnutí.

Číslo receptu 1.Domácí maska ​​z besyaga. Složky: bodyagi prášek (1 čajová lžička), bílá nebo černá hlína (1 čajová lžička). Složky se důkladně promísí a zředí teplou vodou (alternativa - minerální voda). Než uděláte masku z bodyaga, musíte očistit pokožku od všech kosmetických přípravků (odstranit make-up). Maska z bodyagi se aplikuje na očištěné povrchy kůže jsou tenké a v rovné vrstvě. Po 20-30 minutách důkladně opláchněte obličej teplou vodou a umyjte si ruce.

Recept č. 2.Maska z bodyaga pro mastnou a porézní pokožku obličeje. 19(horké) s vodou a naneste na obličej lehkými pohyby. (NEINSTALUJTE). Masku nechte 10 - 15 minut a opláchněte vodou.

Číslo receptu 3.Pro hlubší čištění kůže, jakož i odlupování mrtvých buněk, můžete použít následující metodu: koupel na obličej, rozředit potřebné množství peroxidu vodíku (3%) a důkladně promíchat. Když bodyaga začne pěna, maska ​​se aplikuje na očištěnou pokožku (vyjma oblasti kolem očí) a ponechá 5-10 minut. V následujících dnech se doporučuje očistit obličej před maskou salicylový alkohol (bez parní lázně). Kromě toho, v době aplikace bodyagi na obličej, se doporučuje provádět čisté, ale intenzivní pohyby (tření) ve směru masážních linií obličeje. Takové masky bodyagi mohou být prováděny až do odlupování, což znamená obnovu kůže. Poté je třeba si udělat pauzu a v případě potřeby opakovat běh domácích masek z bodyaga.

Věnujte pozornost! Po odstranění masky může vaše kůže vypadat podrážděně, s prvky červené. Během procedury se navíc může objevit pocit brnění. Tyto jevy jsou považovány za "normu", vzhledem k individuálním vlastnostem bodyagi - sestávají ze sady rozdrcených jehel. Proto není nutné dělat masky bodyguardů pro obličej, než vyrazíte na ulici nebo důležitou událost.

Kontraindikace.Bodyaga jako kosmetický přípravek má mnoho pozitivních vlastností.Před použitím masek bodyguardů se však ujistěte, že chybí následující funkce:

· Nadměrně tenká a suchá kůže.

· Nepokládejte masku na okolí očí.

· V přítomnosti "hojné vegetace a zvýšené chlupatosti" na obličeji, bodyguard masky nejsou nejlepší volbou pro domácí péči o pleť.

· Přítomnost rozšířených krevních cév (blízko povrchu kůže) je kontraindikací pro použití bodyaga.

· Individuální nesnášenlivost.

· Nedoporučuje se používat masku od bodyagi v přítomnosti hnisavých zánětů na kůži nebo otevřených ran (řezů).

Prášek Bodyagi lze zakoupit v lékárně za dostupnou cenu. Jedna taška bodyagi je dostačující pro několik (2-4) procedur.