Česnek na vlasy. Domácí česnekové masky na vlasy

Pro péči o vlasya řešení takových problémů, jako jsouvypadávání vlasů, lupy, zlomeniny a části špiček , se používají nejen hotová kosmetika, ale také domácí masky, pleťové vody a šampon pro vlasy "vlastní produkce." Složení tradičních domácích výrobků sestává především z přírodních surovin, které lze bez velkého úsilí a značných finančních nákladů nalézt v kuchyních nebo zakoupit v obchodě (lékárně) za dostupnou cenu.
Česnek lze použít k péči o vlasy doma, k jejich posílení ak prevenci (léčbě) vypadávání vlasů.
Česneklze použít jako samostatný nástroj nebo jako jednu z aktivních složek masky. Příznivý účinek česneku na krásu a zdraví vlasů je vysvětlen přítomností těchto aktivních biologických látek jako fytoncidů. Je známo, že fytoncidy mají škodlivý účinek na bakterie, jejichž přítomnost může vyvolat nadměrnou ztrátu vlasů. Kromě toho česnek obsahuje éterické oleje, které dráždí pokožku hlavy, zlepšují krevní oběh (průtok krve) do vlasových folikulů a mazových žláz. Takový "dráždivý" účinek česneku je dobrou prevencí vypadávání vlasů a lupů.
Recept č. 1.Česnek na vlasy. Pokud existují zjevné kapsy plešatosti, můžete použít následující metodu - z česneku, potřebujete hodně (kaše), otřít na jemném struhadle, mlýnku na maso nebo mlýnku.třecí miska a tlouček.Dále se česneková hmota aplikuje na plešatá místa po dobu 1,5 - 2 hodiny před umytím vlasů.Masky česneku se vyrábějí do 7 dnů, po kterých je nutné si vzít pauzu (10 dní).
Číslo receptu 2.Maska česneku pro růst vlasů.Složení česnekové masky pro suché a křehké vlasy: česneková buničina a rostlinný olej (slunečnice, olivy, broskve, len, ricina, rakytník, atd.).Složení masky pro mastné vlasy: 3 - 5 lžíce jogurtu a česnekové buničiny.Maska se aplikuje dvě hodiny před omytím vlasů.
Číslo receptu 3.Maska česneku pro krásu vlasů.Složení: česnek (mletý v kaši), 1 lžíce přírodního medu, 1 lžička čerstvé aloe šťávy.

Složky se smísí a aplikují se na pokožku hlavy po dobu 30 minut.
Recept č. 4.Složení masky na česnek: nakrájený česnek (2 lžíce), 1 lžička citronové šťávy, 1 lžíce kefíru, 5 kapek vitamínu A nebo E v oleji (na suchoDoporučuje se přidávat 2 lžíce rostlinného oleje).Maska se aplikuje na pokožku hlavy po dobu 20 až 30 minut.
Recept č. 5.Složení: česnek (kaše) 2 - 3 lžíce nebo česneková šťáva, 1 vaječný žloutek, 1 lžíce cibulové šťávy (čerstvě vymačkaná).Pohybujte a aplikujte na pokožku hlavy po dobu 20 minut.
Věnujte pozornost!Pokud jste slyšeli o nepříjemném pachu česneku po nanesení masky, neměli byste kategoricky odmítat poměrně účinný lidový lék.Po umytí vlasů zkuste opláchnout okyselenou vodou (1/3sklenice jablečného octa na bázi 3 sklenic vody). Jablečný ocet nejen neutralizuje vůni česneku, ale také dodává vlasům přirozený lesk.
Kromě toho byste neměli používat česnekové masky na vlasy, pokud má pokožka na hlavě podráždění, vředy nebo škrábance (může se objevit silný pocit pálení).
Pokud nejste fanouškem domácí kosmetiky, můžete si koupit česnekovou tinkturu nebo extrakt z lékárny. Česneková tinktura se doporučuje používat pro mastné vlasy a pro suché, křehké a poškozené vlasy.