Jak přestat kousat nehty?

Zvyk hlodavých nehtůje charakteristický pro lidi, kteří jsou často nervózní a snadno vzrušeni. Někteří lékaři tvrdí, že kousání nehtů je důkazem nedostatku látek v těle. Nicméně, aby nedošlo k příčině, v každém případě je to ošklivý a nepříjemný zvyk, ze kterého byste se měli určitě snažit zbavit.

Několik jednoduchých způsobů, jak vám pomoci přestat kousat nehty:

  • Hřebíky mohou býtnatřeny čerstvou aloe šťávou , která má poněkud hořkou chuť. Po neúspěšném pokusu o kousnutí nehtů budete mít nepříjemnou pachuť, která vám pomůže zachránit vás před kousnutím nehtů.
  • Kousek mýdlamůžete rozřezat tak, že pod volným okrajem nehtu jsou kousky mýdla. Znamená „dva v jednom“ - chrání nehty před znečištěním a pomáhá zbavit se špatného návyku v důsledku nepříjemné chuti.
  • Udělej si manikúru . I když máte velmi krátkých nehtů, musíte začít malý. Dej tvar nehtů, očistěte kůžičku a ujistěte se, že je natřete lakem (alespoň bezbarvý). Po těchto procedurách bude škoda, abyste pokazili krásné nehty, protože jste strávili drahocenný čas a úsilí na manikúru.
  • A co je nejdůležitější,Musíte si uvědomit, že stoprocentní kousání nehtů je strašným zvykem , který charakterizuje osobu, zejména ženu, není nejlepší.