Zimní obličejové masky. Recepty domácí obličejové masky

Zima... Mráz, sníh, ledový vítr - období vážných testů na kůži, zejména na kůži obličeje. V zimě, tvor zvyšuje citlivost kůže, a proto mnoho kožních problémů a potíží se zhoršuje: zvýšená suchost, zarudnutí, bledost a matná pleť.

Aby se předešlo takovým nepříjemným jevům,v zimě se doporučuje používat různé výživné, ochranné a zvlhčující domácí masky pro péči o pleť na obličeji , díky které si můžete udržet krásu a zdraví pokožky za každého počasí.

Zimní masky

\ t

Recept č. 1.Maska na obličej „Tvaroh a kefír“. K přípravě masky stejného podílu kefíru a tvarohu se opatrně pohybujte a aplikujte na očištěnou pokožku obličeje (vyloučte oblast kolem očí) po dobu 15 až 20 minut. Poté masku odstraňte teplou vodou bez mýdla. Po masce můžete namočit pleť krém na obličej.

Recept № 2. Zimní obličejová maska ​​z banánů . Chcete-li připravit masku, rozdrcte dužinu z 1/4 zralého banánu, přidejte půl lžičky čerstvě vymačkané citrónové šťávy a 1 lžičku olivového oleje (broskev, hroznový). Složky se smíchají a aplikují na obličej po dobu 5-15 minut. Maska se odstraní teplou vodou.

Recept č. 3. W Obličejová maska ​​jablek a mrkve.Chcete-li udělat masku, musíte rošt na struhadlo (malé) půl-sláva a půl jablko, přidejte několik kapek rostlinného oleje (olivový) a jedenlžíce tvarohu. Komponenty musí být smíchány (co nejpřesněji), dokud se nevytvoří tlustá hmota. Maska se aplikuje po dobu 10 - 15 minut.

Recept č. 4. Zimní obličejová maska ​​(veverka a jablko).Maska je vyrobena z masa zralého jablka a jednoho kuřecího proteinu. Jablko se třese na jemném struhadle a míchá se s proteinem. Aplikovaná váha se aplikuje na očištěnou pleť po dobu 20 - 25 minut. Pokud chcete, můžete přidat masku do olejového roztoku nebo půl lžíce glycerinu několik kapek vitamínu A nebo E.

Recept č. 5 .Zimní obličejová maska ​​bílého chleba . Malý kus bílého chleba by měl být nalit mlékem a ponechán změknout. Po tom, bič masa chleba-mléko, dokud hustá zakysaná smetana je tvořen. Masku naneste na kůži po dobu 10 - 15 minut a opláchněte teplou vodou bez mýdla. Po masce se doporučuje použít výživný krém.

Recept č. 6. Zimní medové masky . Med je účinným a cenově dostupným prostředkem pro péči o pokožku obličeje (za předpokladu, že neexistuje alergická reakce). Pomocí přírodního medu, který má každá „domácnost“, můžete tyto masky připravit:

  • Med a mléčná maska ​​ . Složení: jedna polévková lžíce přírodního medu, 1 - 2 lžíce mléka a 1 lžíce mouky z ovsa nebo ječmene (mouky). Po 15 minutách promíchejte, naneste na obličej a opláchněte teplou vodou. Během odstraňování masky můžete provést lehkou masáž obličeje a tím získatjemný peelingový efekt.
  • Maska "Med, mouka a bílkoviny." Složení: dvě lžíce medu, 1 lžíce mouky a jeden vaječný bílek. Míchejte, naneste na kůži kosmetickým štětcem a nechte zaschnout. Při mytí se doporučuje používat kontrastní teploty - nejprve teplou vodu (v rozumných mezích) a pak studenou. Tato maska ​​ je vhodná pro kůži obličeje s rozšířenými cévami.
  • Maska na obličej "Med, ovesné vločky a čaj." Složení: jedna polévková lžíce přírodního medu se rozpustí ve 2 polévkových lžících silného černého čaje. K výsledné hmotě se přidá malé množství nasekaných ovesných vloček. Masky se doporučuje aplikovat na obličej ve formě tepla, předehřívání ve vodní lázni po dobu 20-25 minut. Po nanesení masky na obličej silnou vrstvou položte na papír papírový ubrousek a přikryjte ručníkem. Maska dobře vyživuje a čistí pokožku obličeje, udržuje její dobrý stav v zimě.

Pokud jde o pokožku obličeje během zimního období , je nutnépečovat ozvláště pečlivě, chránit ji před vnějšími agresivními podněty.Zimní domácí obličejové maskyse doporučují 2–3krát týdně. Přejeme Vám zdraví a krásu kdykoliv během roku!