Jak prodloužit mládež

Sen každé ženy je zůstat mladý, krásný a nezestárnout. Hodně záleží na nás. Naše špatné návyky, kouření, nezdravá strava, alkohol, nedostatek pohybu, to vše vede k tomu, že se v těle hromadí volné radikály. Jejich buňky ho zničí a začneme stárnout. Je možné tento proces pozastavit? Samozřejmě. Užíváním antioxidantů prodlužujeme naši mládež.

Co je to? V první řadě jde o vitamíny.

Vitamin A se nachází v mléce, mrkvi a játrech. Má příznivý vliv na zrak, kůži, vlasy a stav nervového systému.

Vitamin C je v citrusech, zelí, rajčatech. Tento vitamín chrání tělo před škodlivými účinky, zlepšuje imunitní systém, s ním železo je lépe vstřebává. Vitamin C má příznivé účinky na zuby a dásně.

B vitamíny jsou zodpovědné za tak důležitou výměnu sacharidů, tuků a bílkovin ve vašem těle. Pomáhají rozvíjet tělo potřebuje červené krvinky. Tyto vitamíny se nacházejí v oříšcích, masu a pivovarských kvasnicích.

Vitamin D je nezbytný pro vstřebávání vápníku v našem nervovém systému. Tento vitamin se nachází ve vejcích, olejových rybách, mléčných výrobcích

.

Známý vitamín E mladistvého je v rostlinném oleji, mandlích v neběleném obilí.

Vápník je velmi potřebný pro zuby a kosti. Jeho nejvyšší obsah v mléčných výrobcích, luštěniny.

Jód normalizuje činnost štítné žlázy, je obsažen v mořských rybách a mořských plodech.

Selen je silný antioxidant, existuje mnohovejce, maso, ořechy.

Hormony hrají obrovskou roli v mládí a zdraví těla. Zatímco produkce hormonů je dostačující, jsme mladí. Jejich nedostatek urychluje stárnutí. S nedostatečným množstvím hormonů ve vašem těle se vaše pleť stane ochablou a vaše vlasy jsou matné. Hormony jsou testosteron, estrogen, serotonin a endorfin. Hormony jako endorfin a serotonin jsou vylučovány fyzickou námahou, když hladí někoho blízkého. Jsou také nazývány hormony štěstí. S nimi se krevní oběh oživuje v těle, kůže se stává pružnou, oči získávají živý záře.

Dalším faktorem stárnutí je stres.

Existují dva typy stresu: pozitivní a negativní.

Pozitivní stres je velmi užitečný. To nás nutí být ve formě, aktivněji působit, stimulovat tělo ženy. Negativní emoce naopak narušují naši fyziologii. S prodlouženým negativním stresem se objevuje nespavost, onemocnění gastrointestinálního traktu a hypertenze. To přirozeně ovlivňuje váš vzhled. S tím vším, hormon je propuštěn - adrenalin, hormon rozpadu. Vstupem do krve přispívá ke zvýšení tlaku, srdce začíná bít rychleji. Učíme-li se bojovat se stresem, pomáháme tělu zůstat mladý a zdravý. Cvičení, relaxace, jóga také pomáhají v boji s negativními emocemi. Milujte se, postarejte se o sebe a budete dlouho držet svou mladost a krásu.