Surové potraviny - poškození nebo přínos pro tělo

Moderní člověk je znepokojen problémem nadváhy. Naši předci, v hlavní, jedli syrové potraviny. A v důsledku toho neměli problém nadváhy. Ano, a tento problém vůbec nevznikl. Mnoho lidí stále věří, že syrové potraviny jsou užitečné. O jeho škodách a výhodách spory trvají již delší dobu. Někteří lidé si pletou veganství se syrovou potravou a věří, že je to totéž. Ve vegetariánské stravě jsou některé produkty podrobeny tepelnému ošetření, což je nepřijatelné pro surové potravinářky, kteří věří, že oheň ničí všechny živiny ve výrobcích.

Existuje několik druhů tohoto směru:

- Veganské syrové potraviny. Povoluje pouze potraviny rostlinného původu.

- Vegetariánské syrové potraviny nezahrnují ryby a maso. Mléko a vejce mohou být konzumovány výhradně syrové.

- Zastánci všežravého syroedeniya používají všechny syrové potraviny: sušené ovoce, mléko, vejce, trhanou a rybu.

- Masožravé potraviny - paleolitické krmné dávky. Hlavními složkami této stravy jsou syrové ryby, maso a mořské plody.

- Fructorianismus umožňuje jíst plody a ovoce. Příznivci tohoto trendu nespotřebovávají ani obiloviny, kořeny a zeleninu.

Podívejme se, co se stane s tělem při konzumaci syrových potravin. Lidé, kteří jedí syrové potraviny, cítí příliv energie. A to je způsobeno tím, že s nízkokalorickou dietou se v těle rozkládají tukové zásoby, které tvoří ketonové buňky. Oni apřispět ke vzniku pocitů euforie, lehkosti. Ale jsou zdravé potraviny zdravé?

Pros syroedeniya.

Během tepelného ošetření potravin jsou zničeny vitamíny, zanikají antioxidanty. Surové potraviny snižují tok soli, tuku, karcinogenů. Vitamíny, stejně jako minerály, se lépe vstřebávají v těle. Pocit sytosti je rychlejší díky přítomnosti vlákniny v rostlinných potravinách. Je třeba poznamenat, že použití syrových potravin pro potraviny, posiluje dásně, zlepšuje proces žvýkání, udržuje sklovinu na zubech, zlepšuje střeva, zvyšuje počet prospěšných bakterií v trávicím systému.

Nevýhody syroedeniya.

V případě kolitidy, gastritidy a peptického vředu není dovoleno jíst syrové ovoce a zeleninu, jinak může dojít ke zhoršení procesu onemocnění. Surové potraviny a vegetariánství v komplexu vedou k nedostatku vitamínů a aminokyselin. Například vitamín B12 se nachází pouze v mase a játrech. Ve stravě syrové potraviny je málo bílkovin, nachází se pouze v obilovinách a luštěninách a tělo je nestráví bez tepelného ošetření. Látky, jako je vápník, zinek a selen, nejsou prakticky požívány. V průběhu času se může vyvinout onemocnění, jako je osteoporóza. Rostlinné potraviny obsahují velké množství železa, ale tělo je špatně vstřebává, což může později vyvolat anémii. Použití surových ryb nebo masa povede k otravě nebo infekci střevními parazity, což je přímá cesta k alergickým reakcím.

Obecně je přípustné, s právem apestrá výživa, nechte si 2 dny vykládat syrovou zeleninu a ovoce. Nicméně, lékaři nedoporučují syroede dieta pro lidi ve věku, děti, těhotné ženy. Konzumace pouze syrových potravin je pro zdraví dokonce nebezpečná - to vede k obecné metabolické poruše, která časem negativně ovlivní zdraví.

Ve všech věcech je potřeba a být zdravý!