Bezpečné opálení nebo co je to ochrana proti SPF? Jak si vybrat opalovací krém?

Léto, slunce, moře, teplý zlatý písek, mořský vánek, pláž ... Takže po zimním chladu a jarních deštích, vyhřívejte se na slunci, získejte svůdné opálení, nasajte teplé moře. Když se však snažíme získat „moře potěšení“, neměli bychom zapomenout na nebezpečné důsledky nekontrolovaného vystavení se slunci.

Při dovolené na dovolené musí být základním prvkem plážové sady kosmetických přípravků opalovací krémy s vhodným ochranným faktorem. K výběru vhodného prostředku ochrany před sluncem je třeba vzít v úvahu několik nuancí, a to:

- Ultrafialové záření má tři typy -UVA ,UVBaUVC].

- UVCpaprsky jsou nejkratší a nedosahují povrchu Země (zachycené v atmosféře).

- UVAultrafialové záření s dlouhými vlnami, z nichž 95% dosahuje přímo na povrchu Země (aktivně proniká i přes okenní sklo

).

- UVB- ultrafialové vlny střední délky, dosahující Země kolem 5%.

UVAaUVBzáření se považuje za nejnebezpečnější pro lidské zdraví. Jedná se o viníky předčasného stárnutí, vzniku časných vrásek, vzhledu stárnutí, výskytu popálenin a v některých případech i vzniku rakoviny (a zejména rakoviny kůže).

Aby se předešlo všem uvedeným negativním důsledkům a „navázali“ se sluncem, je nezbytnépoužívat kosmetiku sSPFfiltry.

FiltrySPF( slunce ochrana faktor ) v kosmetických přípravcích pro péči o obličej a tělo, ] poskytují ochranu protiUVpaprskům.

Existuje speciálně vyvinutý systém norem, s nímž můžete určit kosmetický přípravek, s jakou úrovní ochrany proti slunečnímu záření musíte použít. Pro nezávislé určení požadované úrovně ochrany SPF je nutné násobit počet minut (průměrně může být kůže pod zapáleným sluncem bez záporných změn po 10 minutách) faktorem, který je uveden na obalu opalovacího krému. Například faktor 30 může chránit vaši pokožku před škodlivým ultrafialovým zářením po dobu 300 minut (matematika je jednoduchá - 10 krát 30).

Kromě toho, aby byla jistota platnosti slunečního filtru uvedená výrobcem na obalu, věnovat pozornost složení uvedenému na štítku.

Chránit pokožku předUVA- kosmetickými přísadami, jako jsou: oxid titaničitý ( oxid titaničitý ), oxid zinečnatý ( ) Zinkoxid ), benzofenon ( Benzofenon ), avobenzon ( avobenzonnebobutylmethoxydibenzoylmethan , je takéParsol1789), Mexoril ( Mexoryl ) a Tinosorb ( Tinosorb ).

Komponenty jakoderiváty PABA (derivát) „zachrání“ průměrnou délku ultrafialových vlnUVB . kyselina paminobenzoová kyseliny),salicyláty(kyselina salicylová) acinnamáty (kyselina skořicová),oktylmethoxycinnamátnebokinoxát .

Chcete-li získat zlaté opálení, zůstat zdravý, krásný a mladý, pravidelně před odjezdem na slunce (nezáleží na tom, kde moře, oceán, hory, lesy, městské podmínky atd.) Používají ochranu proti SPF. V první řadě se postarejte o obličej a výstřih. Kromě toho nezapomeňte na sluneční brýle s vysoce kvalitní optikou (objektivy). Pokud je to možné, snažte se zakrýt otevřené oblasti těla (ideální volbou je oděv vyrobený z přírodních tkanin jasných barev, které nemohou absorbovat, ale odrážejí sluneční paprsky). Kromě toho, pokud váš opalovací krém není vodotěsný, nezapomeňte znovu po koupání.

Pozor! Fenomén fotosenzitivity (přecitlivělost těla na účinky ultrafialového záření) může způsobit některé kosmetické přípravky (retinol, kyselé peelingy, kosmetiku pro domácí péči s kyselinami), některá antibiotika atd.

Přejeme Vám jasné léto a bezpečné opálení!