Japonská péče o pleť

Japonská krása je sama o sobě součástí východní exotické kultury. Vedle tradic, kultury, obřadů Země vycházejícího slunce se tajemství krásy japonských žen stalo předmětem studia na světě.

Hladká, zdravá kůže japonských žen je úžasná. Co umožňuje japonským ženám hledat ve stáří ženy ve věku 30 až 35 let? Možná genetika, umístění ostrovů v oceánu, zdravá strava? Kosmetičtí specialisté spojují tento orientální fenomén s tisíciletou tradicí orientální medicíny a některými rysy japonské péče o pleť.

Ve své péči používají japonské ženy kosmetiku složenou ze složek přírodního původu, takže tyto „recepty mládeže“ jsou vhodné i pro citlivou a jemnou pokožku. V každodenní péči používají japonské ženy oleje vymačkané z rostlin a bylin, které rostou na japonské půdě. Tento světlice, pennik, kamélie, sladké mandle, olivový. „Kvetoucí pohled“ na japonskou ženskou pokožku je způsoben japonským ženským zvykem každodenních pravidelných, pomalých procedur připomínajících meditační rituál. Orientální ženy jsou přesvědčeny, že samotný proces hlazení, ze kterého se samozřejmě těší, a schopnost relaxovat, je to jediné, co přinese maximální prospěch péči o pleť.

Z mnoha kosmetických postupů je velká pozornost věnována čištění kůže. Japonské ženy z dětství vzbudily úctu k čistotě, jako takové. Čištění pro ně je obtížnější.proces než jednoduché praní gelem, mýdlem nebo jinými různými prostředky. Jedná se o dvoustupňový postup, který trvá nejméně 15 minut. Japonské ženy jsou přesvědčeny, že bez důkladného důkladného očištění kůže, nikdo, dokonce ani příliš účinný lék, nemůže pomoci, protože prostě nebude vnímán a nemůže být absorbován epidermou. Zbytky mazu a jiných nečistot nedovolí pokožce absorbovat prospěšné složky krémů, masek, séra v požadovaném množství. Denní čištění pleti pomocí japonské technologie činí póry tak nevýznamnými, kůže je hladká a pružná. Když vidíte zlepšení pleti po pravidelných očistných procedurách pomocí japonské metody, nikdy se nevrátíte ke svým starým starým zvykům.

Čištění, jak již bylo zmíněno, zahrnuje povinné provedení dvou fází. Před zahájením procesu je nutné odstranit make-up z rtů a očí, je-li přítomen, pomocí měkké dvoufázové kosmetiky (mimochodem, japonské ženy často dělají bez dekorativní kosmetiky). Takový nástroj musí nutně sestávat z přírodních složek. Po dokončení procesu odstranění make-upu, můžete přistoupit k první fázi - čištění oleje.

Japonská kosmetika nabízí řadu čisticích prostředků na bázi oleje. Rostlinný olej, jemně aplikovaný na kůži, zcela rozpouští maz a odstraňuje ho z hlubokých pórů spolu s nečistotami a bakteriemi. Pouze částečně zbývající v pórech bude podporovathydro-lipidová rovnováha pokožky, inhibice a prevence její destrukce v době příštího, intenzivnějšího a intenzivnějšího stupně čištění.

Jak správně používat oleje?Japonské ženy aplikují olejovou směs nebo čistý olej pouze na suchou pokožku.Poté, co je rozprostřena přes obličej podél směru masážních linek.Velmi jemně masírujte obličej nebo olej na krátkou dobu zcela opusťte.V naší zemi není snadné najít oleje z kamélie, světlice, pennic, mučenky, tak oblíbené u japonských krás.Ale nebojte se o to moc.Přírodní a snadno dostupné oleje, jako jsou sladké mandle, jojoba, hroznový olej, meruňková jádra, avokádo, olivy a slunečnice, jsou schopny nahradit exotické japonské.Je velmi dobré používat hotové olejové směsi, ale musíte zvolit správné oleje a směsi v závislosti na typu vaší pleti.

Druhou fází čištění je mytí mýdlovou pěnou.Nanáší se na vrchol, pokrývající olej.Pěna není hotový výrobek, nýbrž samoobráběná hmota, ručně šlehaná z gelu na obličej nebo mýdlo.Zkuste použít speciální nylonovou síť, houbu, nylonovou žínku nebo kartáč.Vaším cílem je dostat pěnu, tak hustou a elastickou v konzistenci, podobně jako krém.Při otáčení dlaně by pěna neměla padat, měla by zůstat na dlani, lehce se protahovat.S touto metodou aplikování na obličej, kvality mytí kosmetiky, kterou jste obdrželi,zlepšit jejich pozitivní činnost. Vzhledem k tomu, že se gel rozpadá na malé částice, proniká mnohem hlouběji do pórů na obličeji obličeje a poněkud snadno z nich odstraňuje zbývající olej. Naneste pěnu na obličej, ne masírujte, ale „aplikujte“, aniž byste se dotkli obličeje a prstů podložkami. Pěna pomalu opláchněte, postupně, stále zvlhčujte ruce ve vodě. A nestříkejte vodu do obličeje!

Po dvoustupňovém očištění si japonské ženy otírají obličej tonikem, čímž ho osvěžují. Ale to je volitelné.