Akné Zinkovou mast

Pro léčbu akné, akné a varůse používají různé prostředky. V boji proti akné používaly drogy i lidové léky.

Chcete-li se zbavit akné, můžete použít lék jakozinkovou mast .Zinková masť (pasta)-léčivo pro vnější použití, které se skládá ze dvou složek (oxid zinečnatý a vazelína).Poměr oxidu zinečnatého a vazelíny je 1:10. Aktivní složkou je oxid zinečnatý, který má silný protizánětlivý účinek.

Zinková masti má také sušení, adsorpci a antiseptický účinek.Po nanesení masti na povrch kůže se snižuje zánět a podráždění kůže.

Díky těmto léčivým vlastnostem lze použít zinkovou mast pro léčbu akné .Návod k použití: Naneste mast výhradně na čistou, suchou pokožku tenkou vrstvou. Doporučuje se během dne aktualizovat vrstvu mastí 4 - 6 krát. Pokud nemáte takovou příležitost, zinkovou pastu lze nechat přes noc. Použití zinkové masti nezpůsobuje bolest. Kontraindikace jsou přecitlivělost na oxid zinečnatý nebo vazelínu. Proto, aby nedošlo ke zhoršení stavu kůže, doporučuje se provést mini-test na alergickou reakci. K tomu naneste na pokožku malé množství masti a nechte působit 5 - 10 minut. Pokud nemáte žádné nepříjemné pocity, můžete začít léčit akné.a úhoři.

Zinkovou mast lze zakoupit v lékárnách.Cena je více než cenově dostupná.Kromě toho se masť spotřebovává velmi šetrně.Také v lékárnách si můžete koupit salicylovou zinkovou mast, která kromě oxidu zinečnatého a vazelíny obsahuje kyselinu salicylovou a škrob.Použitísalicylové zinkové mastimůže být účinnější díky vlastnostem kyseliny salicylové, která se také používá při léčbě akné a akné.

Zinková mast samozřejmě není všelékem při léčbě akné, akné a varů.Pokud však při první známce vzhledu aplikujete zinkovou mast na akné, můžete proces léčby usnadnit.