Jak se zbavit akné? Kyselina azelaová pro akné

Akné, komedony, akné, akné, postuláty a papuly - všechny tyto jevy způsobují spoustu nepříjemných a bolestivých pocitů, kazí náladu, zanechávají nepříjemnou známku ve formě jizev a jizev.

Akné předchází řada příčin. Proto je před zahájením léčby vnějších projevů nutné podrobit se důkladné diagnóze a odstranit příčinu „zvenčí“.

Pro léčbu akné, akné a komedonůnabízí moderní kosmetologie řadu různých možností - loupání, hardwarovou kosmetiku, různé kosmetické přípravky, léky, homeopatické léky atd. Všechny způsoby léčby mají výhody i nevýhody. Z tohoto důvodu je pro každého pacienta vypracován individuální program kontroly akné.

Z mnoha moderních kosmetických přípravkůpro akné ,přípravky s kyselinou azelaovou jsou velmi oblíbené. Kyselina azelaová (ACIDUM AZELAICUM)má následující léčivé vlastnosti - protizánětlivé, antimikrobiální, depigmentační, regenerující (obnovující), podporuje resorpci mazových zátek atd. Kyselina azelaová je obsažena ve složení léčiv pro léčbu akné (až 20%). Krémy a gely s kyselinou azelaovou se doporučuje aplikovat 2x denně na očištěnou pokožku obličeje (těla). Jako vedlejší účinek může nastat suchá kůže (pocit těsnosti), zarudnutí, loupání. V takových případech stojí za to snížit frekvencipoužití léku (ideálně, konzultujte s dermatologem-kosmetologem). Ve většině případů, kyselina azelaová s léčbou akné je velmi dobře tolerována a je uznáván jako účinný moderní lék na akné.

Kromě léků s kyselinou azelainovou provádějí kosmetické klinikychemické slupky kyselinou azelaovou.