Jak se zbavit teen akné navždy?

Jak se zbavit akné na obličej? Tato otázka netrápí žádnou generaci teenagerů. Když dítě zraje a promění se v mladého muže nebo dívku, ve svém světě má mnoho změn: postoj k životu, nová odpovědnost, vědomí vlastního významu. Složitost adolescence je spojena nejen s psychologickým zráním, ale is hormonálním zráním. A kde hormony - tam jsou problémy, nejčastěji akné.


Příčiny akné

Jak se můžete zbavit akné na tváři, aniž byste znali důvod jejich vzhledu?

Předpoklady pro tvorbu puchýřů a akné však mohou být mnohé a důvody mohou být jak vnější, tak vnitřní. Vnější snadno odstranitelný a nezpůsobuje chronický rozvoj onemocnění. Nejčastěji jsou tyto důvody spojeny s nedostatkem hygienických postupů, nesprávně zvoleným režimem dne a lokální alergickou reakcí. Vnitřní - mnohem obtížnější. Budeme o nich mluvit.

Lékaři označují tyto příčiny akné:

 • nesprávná strava;
 • stav napětí těla;
 • hormonální změny v těle;
 • zhoršený metabolismus;
 • rysyspecifický organismus (např. citlivá kůže nebo tendence k alergickým reakcím).

Jedním z nejběžnějších důvodů, kvůli kterému trpí akné je nejen adolescenti ve věku 12 a 16 let, ale i lidé zralého věku. Bohužel jsme zvyklí na pohlcování kostí buchty, sladkých tyčinek, smažených brambor, sody a hranolků. Problémy s trávicím traktem se však odrážejí na kůži.

Rychlé občerstvení a sladkosti vyvolávají akné

Při přechodu na vyváženou, přirozenou stravu je tělo očištěno a kůže se stává zdravou.

Další příčinou akné, která již není závislá na dospívajících, je hormonální selhání. Zpravidla se v pubertě, jak u chlapců, tak u dívek, zvyšuje počet mužských pohlavních hormonů - androgenů. Nestabilní práce reprodukčního systému v této době právě totéž provokuje výskyt akné. Proto, nejen dospívající chlapci sní o zbavení se akné na tvářích, ale dívky již 12 let nebo 14 let, kdy začínají hormonální změny v těle.

Zajímavé: Úloha a význam vůní v lidském životě

Kromě toho jsou to androgeny, které jsou zodpovědné za nadměrnou sekreci kožního mazu, což ucpává póry, což zase vede k tvorbě hnisavých útvarů.

Jak se vyhnout akné

Kůže na obličeji musí být očištěna nejméně dvakrát denně

.

Problémpředcházet, než aby se s ním zacházelo. Ačkoliv situace u dospívajících akné je složitější - koneckonců puberta se nedá vyhnout, což znamená, že riziko akné stále přetrvává. Lze však přijmout některá opatření:

 • Jíst správně. Snažte se mít ve své stravě více zeleniny, ovoce, obilovin a jako malý cukr, smažené a tučné potraviny.
 • Dbejte na hygienu. Čistá pokožka - záruka jejího zdraví.
 • Aby mohl být vyšetřen gynekologem a endokrinologem, absolvujte nezbytné testy, sledujte hladinu hormonů v krvi. Takže si můžete rychle všimnout porušení a v případě potřeby opravit jídlo nebo režim dne.
 • Snažte se co nejvíce pohybovat! Pohyb je život, a to nejsou jen slova. Během cvičení se tělo s pomocí potu zbaví škodlivých látek, pokožka je očištěna.

Druhy akné

Nejčastěji existuje několik typů akné na problémové kůži

.

Akné je obecný název pro místní kožní onemocnění, která se objevují v důsledku nadměrné sekrece kožního mazu. Jsou také nazývány akné nebo akné. Akné přichází v mnoha formách:

 • komedony;
 • papulární;
 • pustulární;
 • nodal;
 • absces.

Komedony vznikají, když je čas, nebo se zdá, že ústa vlasového folikulu jsou potřísněna mazem smíchaným s epitelem. Takový zapálený koktejl a vede k tvorbě akné. Nejčastěji se komedony stávají známými černými tečkami nebo"Bílé hlavy".

Zajímavé: Akné Tar Soap

Černé tečky se tvoří, když je kožní maz na povrchu kůže. Často vznikají v důsledku nesprávného použití kosmetiky nebo nadměrné vlhkosti. Hydratační pleť by měla být harmonická: jak nadbytek přípravků na péči, tak suchá kůže může vést k akné ve formě černých teček.

Jiný druh komedo - tzv. "Bílé hlavy". Tyto pupínky lze snadno odstranit kyselinou salicylovou.

Papulární a pustulární akné je již komplexnější formou akné, navenek vypadá jako tzv. Červené akné. Infekce se dostává do směsi mazu, začíná zánět a hnisání a často je akné subkutánní, což brání jejich včasné léčbě. Kolem akné je pozorováno zarudnutí a změny struktury kůže.

Domácí masky

Masky akné by měly mít vysoušecí a protizánětlivý účinek

.

Aby bylo možné vyrovnat se s akné, není vždy nutné okamžitě přejít do lékárny a koupit si vážné léky. Často, aby teenager se zbavit akné na obličej doma, stačí použít tyto osvědčené nástroje jako péče o obličej.

 • Maska na kefíru

Je nutné promíchat sklenici kefíru se sklenicí ovesných vloček (předem nasekat vločky), přidat trochu citronu a aplikovat směs naobličej. Držte asi dvacet minut. Procedura se opakuje každý měsíc. Díky kombinaci těchto přísad, akné pomalu, ale jistě zmizí.

 • Medová maska ​​

Smíchejte dvě lžičky medu, přidejte několik kapek citronové šťávy a žloutek jednoho vejce. Taková maska ​​je uchovávána po dobu 10 a 15 minut, ale aby to nebylo více než pětkrát za měsíc, protože pomáhá rychle se zbavit akné na obličeji doma.

 • Maska s mýdlem na prádlo

Prací mýdlo může pracovat zázraky. Pokud si ho rozetřete na jemném struhadle, rozbijete ho do pěny, nalijeme trochu vody a vše smícháme se solí, získáte úžasně silný maskový křovinořez. S touto maskou musíte ležet půl hodiny a pak jak si umýt obličej teplou vodou. Měsíc práce na sobě, tři masky týdně - a žádné stopy po akné nebudou.

Léky na akné

Je-li na kůži málo akné, lze gel nebo krém aplikovat tečkovaně

.

Dnes farmaceutický průmysl nabízí celou řadu léků, které mohou pomoci i v nejpokročilejší fázi onemocnění. Zvažte nejoblíbenější a nejúčinnější prostředky.

 • Differin. Oblíbená mast s lokálním efektem sušení. Na jedné straně napomáhá snižovat zánět, na druhé straně bude pokožka suchá, což může nepříznivě ovlivnit její stav, proto se na ni aplikují pouze velké záněty.
 • Chlorhexidin. Bezpečný a velmi dobře známý lék, který pomáhá odstranitpřebytek mazu, ale je lepší ho nepřehánět - chlorhexidin může také vysušit pokožku. Je třeba mít na paměti, že to není nástroj, který pomůže teenager zbavit se akné na obličeji za 1 den, ale jen mírně sníží zánětlivý proces a jeho projevy.
 • Itylová mast a Vishnevsky mast. Velmi silné nástroje, které mohou být použity k zbavit se obrovského hnisu, a podkožní akné na obličej během noci doma, bez ohledu na to, jak fantastické to může znít. Vzhledem k síle těchto mastí však musí být aplikovány velmi opatrně, aby se zabránilo vzniku jizev a jizev.
 • Kyselina salicylová. Ona může jen otírat obličej s tečkou, protože má efekt sušení, a pokud je používán nadměrně, může zcela "spálit" kůži, takže neatraktivní místa.

Všechny tyto léky však pomáhají s mírným akné a v počáteční fázi onemocnění. Když se problém vyvíjí v chronický, musíte použít silnější „dělostřelectvo“.

 • Skinoren Gel. Je to jeden z nejpopulárnějších gelů, který nejenže bojuje s akné, ale také pomáhá předcházet akné. Nevýhodou tohoto nástroje je drahá cena.
 • Baziron. Slavný Baziron AU pomáhá výrazně snížit počet akné v prvním týdnu, může prakticky rozpustit komedony a vyrovnat se s jizvami, což je činí méně nápadnými.
 • Zener. Jeden z nejlepších nástrojů na trhu. Díky antibiotiku erythromycin onbojuje s mnoha bakteriemi, které způsobují akné. Proto, s pomocí zenerit, můžete se zbavit akné na tváři doma velmi rychle, za pouhý 1 den, jak mnozí teenage sen.
 • Roaccutane. Je to velmi silný lék, je předepsán pouze v případě, že pacient má opravdu vážné problémy s obličejem, jsou propuštěny z lékáren pouze na předpis. Tento lék blokuje mazové žlázy a zmírňuje zánět.

Správná výživa

Vlákno normalizuje gastrointestinální funkce a zlepšuje stav kůže

Jak bylo uvedeno výše, stav kůže a celého organismu přímo závisí na tom, co jíme. Proto je při jednání s akné nutné dodržovat určitou dietu. Tam jsou často případy, kdy jen jíst zdravé potraviny, bez pomoci jakýchkoli léků, lidé úplně vyléčen z akné. Jak je třeba jíst, aby se snížilo riziko, nebo dokonce zbavit akné na obličej doma?

Zajímavé: Správné výživové recepty pro hubnutí pro každý den

Především je nutné sledovat rovnováhu bílkovin, tuků a sacharidů. A pokusit se použít jídlo není "rychlé" sacharidy, ale užitečné. Rychle jsou všechny vaše oblíbené buchty a jiné pečivo. Měly by být nahrazeny rýží, brambory, fazolemi. Ujistěte se, že jíst každý den hodně zeleniny a ovoce, nejlépe syrové nebo vařené, dušené. Smažené jídlo musí být zlikvidováno.úplně. Je také nutné zavést omezení na kořeněné potraviny a množství koření.

Také množství vody v těle významně ovlivňuje stát jako celek. Musíte pít čistou vodu, v extrémním případě, ovocný nápoj - čaj a džus nepatří k takovým nápojům. Mimochodem, budete muset zapomenout na balené šťávy tím, že se rozhodnete pro čerstvě vymačkané.

Jedním z hlavních bodů vaší stravy by mělo být úplné odstranění potravin z potravy konzervačními látkami, barvivy, látkami zvýrazňujícími chuť a vůni. Cukrovinky, sušenky, džusy, jogurty, párky v rohlíku a jiné „radosti“ by měly být tabuizovány a nahrazeny přírodními produkty. Bude to ale velmi užitečné, když se připraví saláty s čerstvou řepou (čistí krev), nebo se místo kousků - dýňová semínka - má kousnout.

Vitamíny pro zdraví pokožky

Vitamíny by měly být užívány v kurzech s přestávkou 1 - 2 měsíce

.

Je známo, že různé stopové prvky jsou schopny učinit naše tělo zdravé, pokud je použijete v požadovaném množství. Vzhledem k nedostatku prospěšných látek se může objevit i akné na obličeji.

 • Vitamin A. Je to tento vitamin, který je zodpovědný za pružnost pokožky a podporuje metabolismus. To je užitečné nejen pro zrak, kůže také potřebuje tento vitamin. Většinu v mrkvi, játrech a divokém česneku. Je však vstřebáván pouze s tuky, tak zakysanou smetanou nebo rostlinným olejem, zatímco je nutný.
 • Vitamin C. Zlepšuje strukturu kůže, pomáhá jí zbavit se toxinů. Obsahuje citron, divokou růži, černý rybíz, rakytník a dokonce i kiwi.
 • Vitamin B. Úkolem tohoto vitamínu je normalizace metabolismu a boj proti bakteriím. Chcete-li doplnit množství vitamínu B v těle, musíte jíst více hub, piniovitých oříšků, fazolí a jater.
 • Vitamin E. Také se nazývá „vitamín krásy“, protože na něm závisí jak kůže, tak vlasy. Obsahují ořechy, sušené meruňky a rakytník.
 • Vitamin D. Slavný "slunečný" vitamín, který lze v zimě získat z rybího oleje, tresčích jater a žloutků.
 • Zinek. Má schopnost regulovat hormonální systém těla, takže jeho použití v potravinách rychle a příznivě ovlivňuje stav kůže. Hodně zinku se nachází v dýňových semínkách, sýrech, arašídech, pšeničných klíčích.
 • Selen. Stopový prvek nalezený v oříšcích, pšenici a pivovarských kvasnicích. Na jeho základě vytváří kosmetické přípravky proti akné.

Ať už je příčina akné v mladém věku jakákoliv, musíte si uvědomit, že tento problém je řešitelný. Moderní medicína nabízí mnoho účinných nástrojů a přírodní léčitelé - voda, slunce a vzduch - jsou vždy připraveni pomoci. Pohybujte se více, projděte se čerstvým vzduchem a buďte zdraví!