Avokádový olej na vlasy

Pro obnovu a péči o vlasy doma se používají různé rostlinné oleje s vysokou účinností.Rostlinné oleje (slunečnice, olivy, lněné semínko, broskev, hroznové víno, bambucké máslo (bambucké máslo), olej z pšeničných klíčků, jojoba atd.) Mají vysokou schopnost pronikání, pomáhají obnovit strukturu vlasů a zabraňují tomu, aby končetiny vypadaly silný, také brilantní& gt;chrání vlasy před negativními vlivy vnějších agresivních faktorů.

Avokádový olej- Účinná léčba domácích vlasů. Pomocí avokádového oleje můžete udělat spoustu domácích masek, balzámů a vlasových zábalů. Avokádový olej se vyrábí lisováním buničiny zralých hrušek stálezelené tropické avokádové rostliny za studena. Avokádový olej obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3 (PP), E, ​​D, F, proteiny, sacharidy, nasycené a nenasycené mastné kyseliny, esenciální oleje, lecitin, makro a mikroprvky (draslík, hliník, bór, vápník). , sodíku, hořčíku, fosforu, železa, manganu, mědi, jodu, zinku, křemíku, stříbra) a dalších látek vhodných pro krásu a zdraví. Je to díky této hodnotné kompozici, že avokádový olej zlepšuje strukturu vlasů, vyživuje, hydratuje, chrání a obnovuje křehké, štíhlé, suché vlasy.

Recept č. 1. Obal na vlasy s avokádovým olejem . 1 - 2 polévkové lžíce avokádového oleje zahřívané ve vodní lázni a aplikujte na vlasy po celé délce. Pozakryjte vlasy plastovým uzávěrem a zabalte teplým ručníkem. Po 30 - 40 minutách si umyjte vlasy obvyklým způsobem.

Recept č. 2. Maska pro slabé vlasy . Ve 2 - 3 lžících teplého avokádového oleje přidejte 1-2 kapky esenciálního oleje z bazalky, ylang-ylang, heřmánku a rozmarýnu. Naneste olejovou směs na vlasy po dobu 30 minut a poté masku omyjte obvyklým způsobem.

Recept č. 3.Avokádový olej lze použít v kombinaci s jinými rostlinnými oleji (mandle, bambucké máslo, bambucké máslo, lněný olej, olivový olej, broskvový olej nebo jojobový olej). oleje, ohřívat a aplikovat na vlasy.

Avokádový olejlze použít jak v čisté formě, tak v kombinaci s dalšími užitečnými přírodními složkami. Pro domácí masky můžete kombinovat avokádový olej se zeleninou a éterickými oleji, přidávat vaječný žloutek nebo kosmetický jíl, majonézu, citronovou šťávu, vitamíny A a E v oleji. Jediná kontraindikace užívání avokádového oleje je idiosynkrasy. Navíc, pokud přidáte 2 až 5 kapek avokádového oleje do šamponu nebo vlasového kondicionéru, získáte expresní nástroj pro obnovu vlasů. Proto před přípravou masky na vlasy proveďte mini-test na alergickou reakci.