Káva křoviny a péče o obličej

Křoviny a obličejové masky

\ t

Káva ... Voňavý, vzrušující a svůdný nápoj. Mnozí z nás nepředstavují ranní probuzení bez šálku horké kávy. Kromě nádherné chuti, může být káva použita jako poměrně účinná kosmetika. Doma si můžete udělat masky a křoviny pro jakýkoli typ kůže, pomocí kávové sedliny, po pití šálek kávy (ale ne bez cukru). Pro přípravu masek a křoviny používali výhradně přírodní kávu.

Recept č. 1. Kávový kartáč pro normální, suchou a kombinovanou pleť. Káva musí být smíchána s tukovým tvarohem. Naneste na očištěný obličej masážními pohyby a nechte působit 5-10 minut. Po umytí křoviny teplou vodou.

Číslo receptu 2. Perfektní pro suchou pokožku náchylnou k odlupování. V malém množství kávoviště přidejte šepot soli, trochu skořice, 1 polévková lžíce cukru a rostlinného oleje (olivový, slunečnicový, lněný, olej z hroznových semen nebo pšeničné klíčky). Naneste na obličej lehkými pohyby, několik minut masírujte a opláchněte teplou vodou.

Číslo receptury 3. Expresní maska ​​pro pokožku obličeje.

Pokud máte velmi málo času a vaše pleť potřebuje nouzovou péči, můžete vám pomoci maskovat z kávové sedliny přidáním mletého ořechu. Směs se aplikuje na obličej lehkým poklepáním po dobu 10 - 15 minut.

Recept č. 4. Aby byla pleť čerstvá, můžete si otřít obličej směsísilná káva na polovinu zředěné šťávy z čerstvé cukety.

Recept č. 5. Pomocí masek na kávu a křoviny, můžete dát své pleti jemné opálení. Chcete-li to provést, otřete si obličej každé ráno silnou kávou namísto mytí. Alternativním způsobem je káva led.

Číslo receptu 6. Pro mastnou pleť se doporučuje míchat kávové sedliny s malým množstvím jogurtu. Masážní pohyby aplikují masku na obličej a omyjí teplou vodou. Pokud vyměníte jogurt za smetanu nebo zakysanou smetanu, je maska ​​vhodná pro suchou pokožku.

Recept No. Masku jemně otřete do kůže a po 10 minutách opláchněte teplou vodou.

Recept č. 8. Maska z kávové sedliny s přídavkem kosmetické hlíny má velmi příznivý vliv na pokožku obličeje. Varianty takových masek mohou být docela dost, protože hlína je šedá, červená, modrá, bílá, černá a tak dále. V kávové zóně přidejte malé množství jílu, aby se vytvořila krémová hmota. Směs se aplikuje na obličej, lehká masáž se provádí několik minut a opláchne teplou vodou.

Recept č. 9. Maska proti vráskám. V silné kávě přidejte 1 lžíci žitné mouky, 1 žloutek. Smíchejte všechny ingredience a aplikujte na obličej. Nechte masku 10-15 minut a opláchněte teplou vodou.

Recept # 10. Kávová půda (není suchá, ale s malým množstvím tekutiny) přidejte několik kapek esenciálního oleje. Olej můžebýt téměř cokoliv, to vše závisí na vašich preferencích. Hlavní věcí je provést předběžný test na alergickou reakci.

Všechny masky a křoviny jsou připraveny poměrně jednoduše a v krátké době. Ukažte malou představivost a na základě kávových podkladů můžete udělat téměř jakoukoliv masku podle svého vkusu.