Prada a Gucci: velký odstup

Konkurenční duch není pro sportovce jedinečný. Každý soutěží, včetně módních domů: Prada a Gucci - živý příklad. Obě tyto značky jsou snadno rozpoznatelné a oba jsou na světě neslýchané. Kolekce Prada se zaměřují na intelektuály, kariéry nebo ženy v domácnosti. Sbírka Gucci určená pro ženské svůdce, prohlašovat, že je vybrán.

Jaký je rozdíl mezi sbírkami módních domů Prada a Gucci?

Nyní odborníci ujišťují, že móda jako umění zemřela! Mnoho moderních designérů nemůže vyvinout opravdu nové nápady, ani řezat, ani šít. Nabízejí pobuřující know-how a namísto skutečně nových návrhů uspořádají všechny druhy divadelních představení. Představení místo přehlídek, někdy bohatě obscénních, mimo estetiku.

A budeme muset nezávisle rozlišovat frašku od pravého luxusu, opravdu krásné šaty od hloupého pobuřujícího. Aby se nestali náhodnými účastníky věčného marnost veletrhu! A nevypadají jako zřejmé oběti "nových peněz", konečně dostali příležitost mít něco a dát něco.

Lauren Weisbergerová oblékla svého ďábla v Pradě - proč si vybrala právě tuto značku, kterou lze předpokládat.Koneckonců, Anna Wintour, legendární šéfredaktorka amerického Vogue, kategoricky nepoznává její obraz v hrdinkě románu, ale je ve světě módy široce známá: Anna je fanoušek Prady! Není to tak dávno, co Wintour, bez ohledu na politickou korektnost vůči jiným značkám, veřejně přiznal k Miuccia Pradovi: „Jsi jediný důvod, proč jsme přišli do Milánského týdne módy“. Takže je to docela možné - Weissberger Devil nosí Pradu není náhodný.

Ale oblékání Anděla v oblečení z módního domu Gucci bylo čistě intuitivním pohybem. Překvapivější pro autora je skutečnost - jsme v první desítce! Konfrontace mezi Pradou a Gucci, a to i na pozadí univerzální žárlivosti, špionáže a vládnoucí soutěže v módním průmyslu, se již zarostla legendami. Tyto módní značky dlouhodobě soutěží pouze mezi sebou, jedná se o „ideologické“ antipody.

Hlavní odborníci světa módy jsou ironičtí: „Zatímco dívka Gucci pije tequilu v nočním klubu, dívka Prada čte Proust v kavárně“. A nadále se zájmem pozorují, komentují vychystávání domů na výstavách a na pódiích. Ve všech věcech je blahobyt vynikající.

Miuccia Prada - hlavní designér domu Prady - rodina a tradice jsou důležité, její „výstřelek“ je ležérní oblečení určené pro intelektuála nebo ženskou hostesku, nebo kancelářského kariéristu, pro kterého je elegance a praktičnost důležitější než umění svádění. Zatímco Gucci zpočátku dodržoval luxusní svůdnost, exkluzivitu a exkluzivitu.

A hvězdný Američan Tom Ford, který v tuto chvíli „vyzvedl“ módní dům GucciKrize a zvyšování prestiže značky na nebývalé výšky, téměř patnáct let úspěšné tvořivosti ještě více zdůrazňovala „obraz exkluzivity“ z Gucci - obraz bohatého a zkaženého „lovce skalpování“.

Jak je vidět na fotografii, sbírky Gucci jsou obzvláště oblíbené u Rublevky, tohoto známého veletrhu:

Konfrontace značky pokračuje.Jaký je rozdíl mezi sbírkami módních domů Prada a Gucci?Pokud je sezóna z Prady - je převaha bílých a všech jeho odstínů: od barvy arktického sněhu až po mléčné.Bílá je potažena šedými punčochami, karamelovými doplňky, černými pásky, červenými kabelkami, kufry.Miuccia Prada nazval tuto sbírku „koncem buržoazního dámského stylu“.Jedná se o styl velmi mladé ženy, která je vždy v pohybu, která stejně oceňuje krásu a pohodlí.Tato stejná sezóna v kolekci Gucci dominuje černé - jen černá, černá v kombinaci s bohatými korály, černá s grafickými potisky a bílá a šedápozorovány pouze v malých inkluzích.Žena z Gucci je záhadou, nepolapitelným tajemstvím skrytým za mlhovými brýlemi ve tvaru kapky.

Pokud jeden módní dům má velmi dlouhé šaty, druhý má mini šaty, pokud Prada má vysoké a tenké sandály, pak Gucci má nízké a masivní.Ve skutečnosti je naprosto nedůležité, který z nich bude v následujících sbírkách přesně opačný!

Pokud Gucci oznámí sezónu disco stylu: třpytky a jasné barvy, denní Gucci dívkašaty v barevných širokých kalhotách se zkrácenou bundou, večerní šaty v krátkých pozlacených šatech, Prada paralelně demonstruje kancelářskou sbírku v Miláně: pletené vesty a kabáty šedohnědých tónů, kožichy, šedé saténové šortky na široké stuze a několik korzetů. Skromné ​​a monochromatické: vlněné šaty s holými rameny nebo objemnými pánskými mikiny v kombinaci s koženou minisukni.

Senora Prada je věrná své hlavní myšlence a zaměřuje se na pohodlí a pohodlí ve sbírkách. Ano, a Gucci stále dodržuje vedoucí styl - sexuální glamour, kdysi se stal klíčem díky Tomu Fordovi.

Velká konfrontace mezi módními domy Prada a Gucci pokračuje, a dokonce i módní přehlídky domů se zásadně liší: když hudba pro Gucci ukazuje zápalnou funky nebo diskotéku, Prada má k dispozici krejčovské nůžky a mechanické šití šicích strojů. Možná, že soupeření těchto nádherných módních domů je tak akutní z důvodu velké podobnosti jejich vývojových příběhů?

Gucci: historie značky, sbírka tašek a obuvi (s fotografiemi)

Guccio Gucci se narodil v roce 1881. Ve svém mládí odešel do Anglie, kde působil jako velitel výtahu ve velkém hotelu a s nadšením sledoval návštěvníky: bohatí klienti vždy vypadali slušně a elegantně, ale Guccio byl ohromen zejména taškami a kufry, kterými cestovali. Proč se Gucci rozhodl, že bude schopen vytvořit tašky a kufry, které budou úspěšné, a jejich styl bude nejlepší, sotva to známe. Ale víme jistě- udělal to!

Počátkem 20. století začíná oficiální historie značky Gucci: projektant v Itálii otevírá dílnu na výrobu kožených kufrů a malou prodejnu, která se později stala známou po celé Evropě: příslušenství zhotovené řemeslníkem z Florencie se rychle stalo symbolem kvality.

V té době v Evropě je sportovní životní styl a samotný sport, včetně jízdy na koni, v módě - všechny módy jsou v různých stupních vášnivé. Guccio dokonce zdobí svůj butik ve stylu "žokej". A stejně jako domy Chanel a Hermes27, společnost Gucci ovládá výrobu drahých oděvů pro jezdce - nejlepší sportovci v Evropě začali hrát v oblecích Gucci.

Na začátku 30. let Gucci vytvořil sbírku obuvi a boty zdobené pozlacenou uzdou se staly jedním z nejznámějších párů. Našli v New Yorku Muzeum moderního umění hodné místo.

Podívejte se na fotografii obuvi značky Gucci - stále zůstává symbolem „správné volby“ pro dámy a pánové:

O několik let později začala společnost rozšiřovat svůj sortiment. Ve stejné době se ve sbírce kabelek Gucci objevily drobné dámské doplňky, které jsou velmi žádané. A brzy Gucci slavnostně otevře obchod v Římě. V této době začíná příběh domu Gucci mimo zemi. V 50. letech Guccio otevřel svůj první obchod na Manhattanu a stal se jedním z prvních Italů na americkém trhu s módní módou a mladá hollywoodská hvězda Grace Kelly se na dlouhou dobu stala tváří jeho společnosti.objevuje se ve společnosti s kabelkou Gucci v ruce.

Věnujte pozornost fotografiím sáčků Gucci: zvláštní reklamu na tyto legendární doplňky vyrobila Jacqueline Kennedyová - první z prvních dám Ameriky:

Na veřejnosti se objevila s koženou kabelkou s rukojetí z bambusu. Následně, po sňatku s Onassisem, oblíbený model Jackie Gucci Říše bude propuštěn pod jménem Jackie O.

Současně společnost otevírá obchody v Paříži, Londýně a Tokiu. Pod aristokratickým kouzlem jejího stylu padá a slavná hollywoodská kráska Elizabeth Taylorová, a uznávaný bezkonkurenční Angel - Audrey Hepburn.

Poté, co žil šťastný a plný život (asi sto let!), Po dosažení velkolepé kariéry (od bell-boy a lifter v hotelu až po módní milionáře s názvem známým po celém světě), Guccio Gucci umírá a zanechává své syny prosperujícímu podnikání. Zanedlouho přichází těžké časy pro Gucciho dům: nedorozumění s akcionáři a partnery, nedostatek vhodného kostýmního návrháře, intriky mezi spolumajiteli, ale dědicové pokračují v otcově tradici, dodržují hlavní pravidlo při vytváření věcí této značky: jediný přijatelný standard je nejlepší!

Designér Tom Ford a nejlepší oblečení ve svých sbírkách (s fotografiemi)

Mladý, talentovaný americký designér Tom Ford se stal záchranným andělem módního domu Gucci. Od počátku devadesátých let minulého století, on a pár vedoucích pracovníků, House Downe Mello, byli schopni snížit ztráty, a později znovu značku úplně. Tom Ford znovu získal status domova ajeho interpretace klasických bot s výzdobou uzdu se stává skutečným hitem.On riskantní představil do stylu Gucci třpyt, elegantní a třpytivé třpytky.

Sbírka Tom Ford představuje nový obraz osvobozené a svádějící ženy.Takové oblečení potěšilo nejnáročnější publikum.Ford vyjádřil aspirace dívek hledajících štěstí a bohatých manželů a oblékl všechny anděly v Gucci!

Jeho sbírka modelů od Toma Forda, nazvaná Jet Set, vydaná v roce 1995, je považována za nejvzdálenější, a ten nejoblíbenější jsou kalhotové kalhoty s nízkým pasem a saténové klenoty.A další kolekce oblečení od Toma Forda Euro Hippiesho a Studia nejsou o nic méně patrné.Sláva italského módního domu se již nevrátila, ale byla několikrát zvýšena.

Jak je vidět na fotografii, sám designér Tom Ford je úžasně krásný, sexy muž, který odpovídá svým modelům:

PoFordův odjezd, Gucciho dům je opět v obtížné situaci.Je tak komplikované, že je umělec z tábora „ideologického“ oponenta pozván na post hlavního konstruktéra (myslím jen!).Mladí Alessandra Facchinetti k Gucci vedl Prada mladou linii, Miu Miu.Možná proto z odborů nic nevyšlo - po vytvoření dvou sbírek Facchinetti najednou oznámí svůj odchod do důchodu a vysvětlí své rozhodnutí neshodami s vedením.

Naštěstí se další „cesta štěstí“ při hledání umělkyně pro ženské sbírky pro Gucci ukázala být šťastnější.Freida Giannini byla pozvána na pozici, která až do této chvíle pracovala jako pomocný návrhář ve společnosti Fendi.

Signora Giannini se tomuto úkolu úspěšně vyrovnala a jako tvůrčí ředitelka značky Gucci téměř 10 let oblékala luxusní a svůdné šaty nejslavnějších andělů.

Tom Fordovy experimenty apelovaly na hollywoodské hvězdy! V roce 1996 byl návrhář jmenován nejlepším módním návrhářem roku a mnoha dalšími cenami. Gucciho hodnocení prudce stoupalo.

V devadesátých letech minulého století se značky jako Yves Saint Laurent, Sergio Rossi, Alexander McQueen, Ermenegildo Zegna, Boucheron, Van Cleef a další dostali pod kontrolu domu Gucci. Jeho pravidelnými klienty byli Jennifer Lopez, Tom Hanks, Helen Hunt a Sting.

Nicméně, v roce 2004, Ford neočekávaně oznámil jeho odchod do důchodu od Gucci kvůli “neshodám s vlastníky.” \ T V Miláně se v Haute Couture Week konala výstava velkého sbírka rozloučených návrhářů.

Atmosféra byla napjatá na hranici a fantasticky krásná sbírka, která kombinovala to nejlepší, co znamenalo éru Forda v Gucci, způsobila neuvěřitelných dvacetiminutový potlesk.

Slavný Tom Ford se po krátké pauze vrátil do módního života. A to je fér: Je hezký časopis People součástí Fordu mezi 50 nejkrásnějších lidí na světě, plný síly a talentu a časopis GQ ho nazval nejštýlovějším mužem na světě - měl by zůstat mimo svět krásy?

Sbírky od Miuccia Prada: tašky a oblečení značky (s fotografiemi)

ZakladatelBudoucí domov s hlasitým názvem Prada - Mario Prada - jako Guccio Gucci (jako mnoho dalších významných jmen ve světě módy) začal svou činnost na počátku 20. století s taškami, kufry a jinou koženou galanterií.

Itálie byla vždy známá svými mistry v obvazové kůži, šicích pytlích a botách a Mario zůstal jedním z mnoha, dokonce ani nepřemýšlel o rozšíření sortimentu. Přenesl případ na svou dceru a Prada po dlouhou dobu zůstal místní značkou. Kolem roku 1980 Miuccia Prada vedla rodinný podnik a nahradila svou matku v odpovědném postavení. Začínala jako designér batohy a tašky, v roce 1985 vydala svou první - neúspěšnou - konfekční kolekci.

Ale temperament a vytrvalost jí nedovolily ustoupit. A za deset let Prada vytváří kolekci, jejíž vzory byly zapůjčeny z ubrusů a závěsů v padesátých a šedesátých letech a vytváří úžasný pocit ve světě módy!

Zde můžete vidět sbírku fotografií z Miuccia Prada s úžasnými vzory:

Současně přichází s malým černým nylonovým sáčkem, který se náhle stal nejlepším prodejcem. Další kolekci sáčků Truth - řada praktických a originálních doplňků - si oblíbili módy. A pak Pravda vytváří sbírku oblečení a několik řádků pro ženy a muže najednou. Muchchia pokračuje ve výrobě a doplňcích.

Viz fotografie sáčků Prada z nejlepších sbírek:

Její věci nemají nic společného se stylem ostatních italských návrhářů. Oblečení Prada je pohodlné,jednoduchá a moderní bez fantazijní sexuality, jako většina ostatních italských módních domů.

V devadesátých letech minulého století šlo podnikání společnosti tak dobře, že bylo rozhodnuto vytvořit druhou linku zaměřenou na mladé dívky, více bohémské, s měkkými barevnými řešeními. Tato linka byla jmenována Miuchchis, a přesněji, diminutive od toho Miu Miu.

Takto se narodila oděvní značka Prada, která již více než deset let není v popularitě podprůměrná k Pradově „mumii“ a zachovává si své charakteristické rysy: prvky vintage, bohémské a neopatrné sofistikovanosti. Krátce po Miu Miu se v blízkosti domu objevil třetí řádek - ležérní od Prady - pohodlné a zároveň elegantní sportovní věci. Miuccia Prada si na přelomu století XXI. Vynuceně vzala na sebe jméno a nové pohledy a pevně se usadila na olympijské slávě a stala se jedním ze symbolů světa haute couture a pret-a-po. rter.

Jak je vidět na fotografii, oblečení Prada jsou rozpoznatelné a žádoucí věci:

Tajemství Prady však není zjevné. Ani pojem „drahý-bohatý“, ani aristokratický „konzervativně elegantní“, ani hollywoodský „agresivně-sexy“ přístup k této značce. Dům Prada je mimo tyto kategorie - vyhýbá se zkreslení, Prada má své vlastní pro každého - elegantní, sexy, konzervativní, drahé. Každý najde to, co hledá. Možná proto mnoho lidí miluje věci z Prady.