Kuří oka (keratomas). Jak se zbavit kuřích?

Kukuřice (keratom)je zaoblená rohovitá hmota.Ve středu keratomu je obvykle druh těsnění, které se nazývá jádro. Příčinou keratomuje nadměrný tlak nebo konstantní tření.

Keratomy se tvoří na vnější straně prstů, méně často mezi prsty nebo na špičkách.

Keratoma (kalus)per se nepředstavuje riziko pro lidské zdraví.To však způsobuje nepohodlí a má neestetický vzhled.Proto je nutné zapojit se do včasného ošetření kuřích.Pro tento keramoto musí být odstraněn.Obvykleje postup výmazupoměrně jednoduchý.Je nutné připravitkoupel nohouteplou (ale ne horkou) vodou, rozpusťte malé množství mořské soli (můžete použít stolní sůl s přidáním jódu).Po 20-25 minutách si důkladně otřete nohy a připevněte malý kousek strouhanky, která byla předtím navlhčena v octě na místo, kde se kukuřice vytvořila.Poté se doporučuje opakovat koupel se solí a snažit se velmi opatrně odstranit kukuřici.Je zcela možné, že poprvé nebudete moci trvale odstranit kukuřici.V takových případech není hlavní věcí to přehánět, aby nedošlo ke zranění.Vezměte si koupel nohou několik dní a nakonec bude keratom odstraněn.

Postup odstraňování starých mozolůtrvá déle.Koupele nohou by měly být prováděny denně a kromě drobky chleba namočené v octě můžete použít citrónovou kůru, syrové brambory nebopečená cibule. Pozor: brambory a citrón a strouhanka by se měly aplikovat výhradně na postižený keratom. Jinak můžete poškodit zdravou pokožku.

Pro tvorbu kalusu mezi prsty je nutné použít vatový tampon sypaný kamencem nebo taninem. Po úspěšném odstranění kukuřice stojí za to chránit toto místo před nadměrným tlakem a třením. Snažte se získat nejen módní a krásné boty, ale také pohodlné. Postarejte se o sebe a své zdraví.