Jak bělit nehty doma?

Manikúraje povinným atributem péče a ženskosti. Většina žen a dívek si nepředstavuje postup manikúru bez poslední fáze - zakrytí nehtové desky laky nebo smaltem. Bohužel většina laků na nehty obsahuje velmi škodlivé látky (například formaldehyd). Tyto složky nakonec vedou do hřebíků v žalostném stavu - křehkost, suchost, mikrotrhliny a samozřejmě žlutost. Abychom tuto situaci napravili, stojí za to především nechat nehty „přinejmenším krátkodobé“. Během tohoto období stojí za to odmítnout laky a smalty, stejně jako začít používat nástroje pro bělení nehtů.

Mezi moderními kosmetickými přípravky lze nalézt poměrně široký sortimentvýrobků pro bělení nehtů doma- masky, emulze, gely atd. Kromě toho můžete doma připravit přírodní nástroje pro bělení nehtů (bez významných materiálních nákladů). Nabízíme vám několik užitečných receptů pro domácí prostředky pro bělení nehtů.

Číslo receptu 1. Jeden z nejpopulárnějších, cenově dostupných a účinných prostředků pro bělení a posilování nehtů doma je citron (čerstvá citronová šťáva). Pro bělení nehtů můžete jeden citrón rozřezat na dvě poloviny a „ponořit“ nehty do masa. S tímto obkladem se doporučuje sedět 5 až 10 minut. Kromě toho, citronová šťáva může a měla by být přidána do domácíkoupele na nehty nebo jen vtřete do nehtové desky. Chcete-li získat viditelný výsledek, citronová šťáva by měla být použita poměrně často - alespoň každý druhý den po dobu jednoho měsíce.

Recept č. 2.K bělení nehtů,kromě citronové šťávy můžete použít přírodní šťávy, jako je vápno, brusinková šťáva, černá nebo červená rybíz.

Číslo receptu 3. Doma si můžete připravit směs pro bělení nehtů z těchto složek: jedlá soda (2 lžíce) a peroxid vodíku (1 polévková lžíce Složky se důkladně promísí a výsledná hmota se nanese na nehtovou desku ve formě masky po dobu 3 - 5 minut pomocí bavlněného tampónu nebo tyčinek. Poté důkladně opláchněte ruce pod tekoucí teplou vodou. Pro zvýšení efektu můžete provést lehkou masáž měkkým kartáčkem.

Recept č. 4. Složky: glycerin a peroxid vodíku. Proporce - 1: 5. Složky se smíchají a aplikují na nehty (3 - 5 minut), poté se promyjí teplou vodou.

Recept č. 5. Citronová šťáva s přídavkem jojobových a ylang-ylangových éterických olejů také poskytne dobrý bělící účinek. Směs musí být promývána přes noc.

Číslo receptu 6.Nehtové koupele s mořskou solíjsou dlouho známou metodou péče o nehty. V teplé vodě, musíte rozpustit několik lžíce mořské soli, přidejte 1 lžičku citronové šťávy. Koupat se doporučuje 10 - 20 minut každý druhý den.

Číslo receptu 7. Bylinné koupele. Chcete-li připravit musíte vařit několik lžíce heřmánku a trvat na tom. Po kmeni a vznášejících se nehtech po dobu 10 - 15 minut. Doporučuje se užívat heřmánkovou koupel několikrát týdně.

Všechny tyto domácí opravné prostředky napomáhají bělení nehtů, posilují a posilují zdraví.