Jak se jednou provždy zbavit plísní: metody a prevence

V domácím prostředí čelí většina lidí velmi vážnému problému, který se nazývá plísně. To nepříznivě ovlivňuje tělo. Houba sama o sobě nemůže zmizet. Proto se každý snaží najít odpověď na vzrušující otázku: "Jak se zbavit plísní na stěnách v bytě vlastníma rukama a jaké nástroje je třeba použít?" Nejdříve musíte zjistit, jaká forma je a proč se zdá?


Co je to plísně a houby

Plíseň je druhým názvem mikroskopické houby. Skládá se ze specifických vláken, které se nazývají hyphae, a brilantní formace na nich jsou spory.

Spory - buňky, kterými se houba násobí. Vědci se domnívají, že plíseň je velmi úžasná bytost. Houby byly na naší planetě asi miliardy let. Dokážou přežít i na stěnách jaderných reaktorů, takže je není tak snadné porazit. Plíseň se může objevit jak na stěnách soukromého domu, tak v bytech. Hlavní čas, jak se ho zbavit.

Nejjednodušší je zbavit plísně při prvních známkách jejího vzhledu

.

Existuje několik druhů hub:

 • Moldy,často se nachází na kamenných površích;
 • houbová cyanóza;
 • Hnijící houba;
 • Kvasinkové houby používané v potravinách, zejména v sýrech.

Jaký je rozdíl mezi potravinovou formou a plísní, které se objevují na stěnách? Například u sýrů se používají speciálně pěstované plodiny - plíseň z rodu Penicillium. A na stěnách žije černá plíseň, která má jméno Aspergillus niger.

Příčiny výskytu

Vzduchování místnosti je jedním ze způsobů, jak omezit výskyt plísní na stěnách

.

Teplota a vlhkost vzduchu jsou dvě hlavní příčiny vzniku plísní. Jaká je teplota, kterou všichni víme, ale ne každý má představu o vlhkosti vzduchu. Tam je něco jako hustota vodní páry nebo absolutní vlhkost.

Zajímavé: Sauna proti celulitidě

Hustota nasycených par je mezní hodnotou množství vodní páry na metr krychlový vzduchu. Je zajímavé, že hodnota hustoty nasycené páry závisí na teplotě vzduchu. Čím vyšší je, tím vyšší může být její vlhkost.

Existují dva způsoby, jak se zbavit kondenzace vlhkosti:

 1. povrchové oteplování;
 1. snížení vlhkosti vzduchu v důsledku větrání místnosti.

Jaké je nebezpečí

Sousedství s plísní na stěnách vede k vážným onemocněním

Reprodukce plísnítvoří miliardy sporů, které spadají nejprve do vzduchu a pak do lidských plic. S výrazně sníženou imunitou mohou spóry plísní klíčit přímo v plicích a způsobit vážné onemocnění. Zpočátku to může být alergie, která se nakonec vyvíjí v astma, a těžký průběh astmatu často vyvolává rakovinu.

Pozor! Ve starověkých knihách, například, v Koránu, to je říkal, že jestliže váš domov byl udeřen černou plísní, vy musíte spálit to s celým jeho obsahem a opustit toto místo.

Plíseň na chvíli ustoupí, ale brzy se může vrátit, protože může přežít i tam, kde není život. Proto se co nejdříve pokuste zbavit plísní a plísní na stěnách a jiných plochách ve vaší domácnosti.

Pokud se objeví plísně a houby

Plochy táhnoucí vlhkost jsou oblíbeným místem pro formy

Formy nejsou podstatné, kde se chovají. Mohou to být různé povrchy s příznivými podmínkami, například:

 • cihlové zdi;
 • betonové stěny;
 • dřevěné stěny;
 • úhly stropu;
 • balkony;
 • švy dlaždic v koupelně;
 • okenní rámy a parapety.

Nejdůležitější vlastností hub je, že mohou existovat všude. V roce 2006 provedli ruští vědci jedinečný experiment. Do otevřeného prostoru vložili 3 kapsle se spórami bakterií a plísní: Penicillium, Aspergillus niger a Cladosporium.Výsledky experimentu vedly vědce k šoku. Ukázalo se, že spóry plísní, které byly ve vesmíru po dobu 1,5 roku nejen přežily, ale staly se ještě agresivnějšími.

Metody a prevence

Při odstraňování formy používejte ochrannou masku a rukavice

Především musíte pochopit, že doma nebude snadné se zbavit houby navždy. Vše bude záviset na stupni poškození povrchu.

Zajímavé : Imunitní stimulancia: přípravky a přírodní prostředky

Zvažte několik možností, jak se zbavit plísní na stěnách v bytě vlastníma rukama pomocí chemických prostředků:

 1. Při zahájení práce nezapomeňte na gázové nebo papírové respirátory a gumové rukavice. V obchodě zakoupíte 2 produkty: „drtič forem“ a „univerzální antiseptikum proti plísním a plísním“. Chcete-li začít, nastříkejte odstraňovač forem na postižené místo. Povrch nechte samotný 15 minut a opláchněte teplou vodou. Doporučuje se ponechat vlhkou stěnu přes noc suchou. Následující den, jako preventivní léčba, ošetřujte povrch antiseptikem.
 1. Každý byt má další prostředky, jak se zbavit plísní na stěnách a v rozích - bělost. Přezkoumání této metody bylo nejpříznivější. Je nutné vysát oblast postiženou houbou, otřít ji teplou mýdlovou vodou a poté provést profylaxi bělostí.Stěny a rohy se již po několika hodinách ujmou svého dřívějšího vzhledu.

Lidové cesty

Pokud jsou stěny silně poškozeny houbou, opakujte postup několikrát

.

Vyhýbání se chemickým účinkům na tělo, mnoho lidí věří, že lidové prostředky jsou nejlepším bojem proti plísním. Proto musíte přesně vědět, jaké léky vám pomohou překonat tuto houbu.

Zajímavé: Lidové léky na pocení nohou

Peroxid vodíku je velmi účinným prostředkem proti plísním. Jelikož je však peroxid léku již naředěný, nevyžaduje další doplňování vody. Pro zvýšení účinku je lepší použít koncentrovanější roztok. To lze provést pomocí tablet hydroperit. V tomto případě rozpustíme peroxid vodíku a hydroponickou vodu, ale děláme to pouze s rukavicemi, protože toto řešení je velmi silné a může hořet ruce.

Vyčistit koupelnu

Po koupání vždy otřete stěny, abyste odstranili vzniklý kondenzát

Je mnohem snazší odstranit houbu z koupelny než jakýkoli jiný povrch. Zpravidla je většina lidí v koupelně dlaždice je stanovena, takže si můžete vzít kartáč s detergentem a tím odstranit formu.

Poté, co je nutné provést dezinfekci. K tomu budete potřebovat ocet a jedlou sodu. Uvažujme, že tyto fondy nejsou ničitelem, ale prevencí v boji proti plísním.

Vždy mějte na paměti, že vaše zdraví a zdraví vaší rodiny přímo závisí na vás. Nedovolte, aby se příčina závažných onemocnění stala takovým problémem jako forma. Čistý dům - klíč k šťastné a zdravé rodině!