Jak se rychle a doma zbavit zápachu v chladničce?

Nepříjemné domácí pachy nás pronásledují všude: od koupelny až po samotnou kuchyni ... Mnohé ženy v domácnosti se obávají, jak se rychle a doma zbavit pachu v chladničce?

Koupí

Poté, co je nová chladnička konečně ve vaší kuchyni, můžete být nepříjemně překvapeni zápachem z nových spotřebičů. Ve skutečnosti je malý zápach vycházející z nového výrobku normální. Nicméně, ne v případě, pokud jde o potraviny (a tedy i zdraví celé rodiny).

Zničení takového zápachu není vůbec obtížné - stačí jen odstranit všechny krabice a police z chladničky a důkladně je opláchnout speciálním čisticím prostředkem a pak udělat to samé se stěnami chladničky.

Pak je nutné stěny otřít, stejně jako všechny zásuvky chladničky. Nechte dveře otevřené alespoň tři hodiny - to vám pomůže zbavit se vůně. Pokud nechcete použít chemický prostředek k mytí chladničky, můžete vždy použít roztok sody.

Jedna lžíce sody musí být rozpuštěna v jednom litru vody. V připravené pánvi je nutné všechny části opláchnout apak použijte hadřík nebo ručník, abyste důkladně omyli samotnou ledničku. Soda je přírodní dezinfekční prostředek, jehož částice dokonale absorbují nepříjemné pachy.


Nedoporučuje se používat tuhé houby - mohou zanechat škrábance na nové technice.

Proč se mohou objevit nepříjemné pachy

Při dlouhodobém používání chladničky se mohou objevit nepříjemné pachy. Aby se nemuseli učit, jak se zbavit zápachu v chladničce rychle doma, musíte předem pochopit příčiny nepříjemných pachů.

 • Potraviny, které nejsou pokryty víkem. Téměř každá potrava má svůj specifický zápach, který může dobře pronikat celou chladničkou. Proto je třeba pokrm pokrýt víčkem nebo použít speciální nádoby pro skladování potravin.

Přečtěte si také: Volba vícekolového hráče: co je třeba věnovat pozornost?

 • Mnoho lidí nemá podezření, že v chladničce je speciální odtokový otvor. Jeho dostupnost lze nalézt v pokynech připojených k technice. Díra by se měla čistit alespoň někdy - jinak se v chladničce objeví pach plísně.
 • Skladování potravin po uplynutí doby použitelnosti. To nejenže poškodí vaši ledničku, ale může být také nebezpečné pro zdraví vaší rodiny - pokud se někdo rozhodne jíst stale maso nebo ryby. Kromě toho nejtrvalejší pach v chladničce je způsoben zkaženými produkty.

Špatný zápachse může objevit při dlouhodobém užívání chladničky

Jak se zbavit nepříjemného zápachu v chladničce

Samozřejmě existuje recept na to, jak se rychle a doma zbavit vůně v lednici. Za prvé, musíte zlikvidovat zkažený produkt - tím se odstraní zdroj nepříjemného zápachu.

Zde jsou některé možnosti řešení zbytků pachů:

 1. Zachytávače helia. To je levný způsob, jak dát druhý život vaší lednici. Výsledek bude znatelný velmi rychle: v dřezech se nachází kyselina citrónová a japonské řasy, které mají dezinfekční účinek.
 2. Plastové absorbéry absorbující silikon. To je možná nejekonomičtější varianta - jeden balíček stačí téměř rok. Kromě toho je tento nástroj velmi účinný: během několika hodin nebudou žádné stopy nepříjemného zápachu.
 3. Ionizátor je již vážnější zařízení, které je připojeno ke zdroji napájení. Výrobci slibují, že ionizátor nejen čistí vzduch, ale také sníží počet škodlivých mikroorganismů v chladničce. Je to tento typ zařízení, které vám umožní zbavit se silných a korozivních pachů, například z vůně plísně v chladničce.
 4. Dávkovače slibují ochranu před nepříjemnými pachy po dobu několika měsíců. Jejich mechanismus využívá přírodní náboje s uhlím, které nepředstavují zdravotní riziko.

Pohlcovače hélia jsou nenákladná možnost

Na internetu je mnoho.video, které říká, jak se zbavit vůně v lednici rychle doma. Klipy pomohou hospodyňkám určit typ osvěžovače vzduchu, takže má smysl strávit trochu času pozorováním.

Lidové léky

Někdy v kuchyni je skutečná vyšší moc - to se děje iu nejzkušenějších žen v domácnosti. Lidové léky přicházejí na záchranu - umožňují vám zbavit se vůně v ledničce co nejrychleji, aniž by utratili peníze navíc a ani neopouštěli dům.

Každá hosteska může použít následující metody:

 • Čištění octem. Ocet 10% zředěný vodou. Stěny chladničky otřeme výsledným roztokem - to umožňuje nejen zničit nepříjemný zápach, ale také zbavit se nahromaděných nečistot. Tato metoda nepomůže zbavit se jedených silných pachů (například vůně ryb), ale pomůže vyrovnat se s nedávno se objevil "hmatový".
 • Pouze zkušené ženy v domácnosti vědí, jak se zbavit vůně v chladničce pomocí citronu. K tomu přidejte citronovou šťávu do vody. Také kyselina citrónová. S tímto roztokem je nutné důkladně opláchnout nejen stěny chladničky, ale také každou polici a každou zásuvku. Pak na každou poličku položte čtvrtinu citronu - to zabrání vzniku nových nepříjemných pachů.

Můžete se zbavit vůně v lednici s citronem

 • Nakrájený černý chléb a cibulové kroužky položené na policích chladničkypůsobí jako absorpční houba: tyto produkty vám jistě ušetří vzhled cizích pachů. Nezapomeňte však, že tyto produkty již nebudou použitelné - a varují o tom ostatní členy rodiny.
 • Jsou situace, kdy je nutné se zbavit velmi silného zápachu v chladničce - například po zhnitém mase. Přijďte na pomocné produkty, které jsou v každé kuchyni - aktivní uhlí a pravidelná káva. Chcete-li vyčistit chladničku, musíte ji odpojit od zdroje napájení, a pak dal šálek mleté ​​čerstvě uvařené kávy na jednom z polic - nebude tam žádný náznak vůně. Kromě toho bude chladnička ještě několik dní naplněna příjemnou kávovou vůní. Uhlí bude mít téměř stejný účinek, i když po něm nezanechá pachy.

Může být užitečné: Výběr módních závěsů v obývacím pokoji 2019

Moderní chladničky bez mrazu

Mnohé domácnosti si myslí, že chladničky s technologií „bez mrazu“ by neměly být rozmrazovány. Není to tak: touto funkcí je třeba porozumět pouze absenci velkých kusů ledu, které rostou na stěnách chladničky.

Stále může být nutné zařízení roztopit

.

Je možné, že je nutné zařízení odmrazit - navzdory zabudované technologii čištění vzduchu je stále nutné pečovat o chladničku. Nemluvě o možné vyšší moci - například pokud je ryba shnilá.

Při odmrazování zařízení postupujte podle následujících pokynů.pravidla:

 1. Nevystavujte chladničku extrémním teplotním změnám. Před rozmrazováním nastavte speciální senzor do střední polohy.
 2. Místnost by měla mít průměrnou teplotu. Po zavření dvířek odmrazte chladničku.
 3. Neodstraňujte led, který narůstal na stěnách, sami - riskujete tím rozbití přístroje tímto způsobem. Nezapomeňte, že pokud se v lednici objeví ledový mráz, je to důvod přemýšlet o nové technice - nebo alespoň o opravě staré.
 4. Před praním chladničky počkejte, až budou její stěny a police zcela suché.
Pamatujte, že podle toho, do které linie váš model patří, je nutné si před rozmrazením přečíst návod k použití. To vám umožní zabránit všem druhům chyb a snížit riziko poškození techniky.

Před rozmrazováním si přečtěte návod k obsluze

.

Jak zabránit zápachu

Po umytí chladničky ji nechte zcela vyschnout. Po vysušení bude zařízení plně funkční. Nyní stačí provést následující doporučení a nepříjemný zápach v chladničce vám nikdy nedá vědět o sobě:

 • Věnujte pozornost pohlcovačům pachů, o kterých jsme psali výše. To může být buď nákup zařízení, nebo jeden z populárních metod - například, citron klíny nebo kávová zrna, uspořádány na policích.
 • Pokud se vaše lednička nevztahuje na módubez mrazu, nezapomeňte jej odmrazit nejméně jednou za šest měsíců. Takovou chladničku je nutné pravidelně umývat na povinném základě, jinak neuniknou jen zápachy, ale i další nepříjemné následky.
 • Neskladujte zkažené potraviny v chladničce. Potraviny vložte do speciálních nádob na potraviny nebo do jiných uzavřených nádob.

To je zajímavé: Výběr kukly v kuchyni

Neskladujte zkažené potraviny v chladničce

Nezapomeňte, že nemusíte hledat způsoby, jak se zbavit nepříjemného zápachu, pokud mu zabráníte, aby se objevil. Kromě toho, pokud vaše lednička "voní" zkažených potravin, budete mít pocit, že tam je nepříjemný zápach z čerstvých potravin.

Je mnohem snazší věnovat pozornost preventivním opatřením, než odstranit nechtěnou vůni a vyhazovat kvalitní výrobky, jejichž doba použitelnosti ještě neuplynula. Správná péče o chladničku navíc zabrání aktivnímu šíření bakterií.