Způsoby, jak se zbavit lupů doma

Podle průzkumů veřejného mínění každý třetí obyvatel trpí lupy.Příčiny a jak se zbavit lupů v domácnosti rychle a efektivně, téměř každý má zájem.Pro léčbu a prevenci může mít produktivní účinek nejen kosmetické přípravky, ale i staré lidové recepty.


Příčiny lupů

Lupy na hlavě

Nejprve musíte zjistit, co to jepro nemoc a co ji způsobuje.Lupy jsou zrychlené odumírání šupin, ke kterým dochází po dlouhé době.Nezaměňujte nemoc s obvyklým peelingem.Faktem je, že v průběhu života dochází k vymírání kožních buněk periodicky a mírné exfoliace je normální.Nemoc může postihnout naprosto každou osobu, bez ohledu na barvu pleti a typ vlasů.

Je iluzí si myslet, že lupy jsou častější u mužů než u žen.

Pro ty, kteří se setkali s takovým problémem a zázraky: jak se zbavit lupů po dlouhou dobu doma, a to nejen rychle, ale také efektivně, je to velmi důležitéstanovit příčinu. A poté začněte boj s následky.

Kvasinky jsou příčinou lupů. Tyto špatné "kluky" žijí v každé osobě, ale pokud je tělo zcela zdravé - neprojevuje se. Jakmile se jim dostane úrodné půdy, okamžitě začne jednat. Intenzivně se vyvíjející a množící se houba začíná aktivně živit sebumem. Proto epidermis neobvykle rychle zemře sama za sebe, přičemž nemá čas sušit, což mění šupiny na lepkavé bílé vločky. Pokud začnete proces a nezačnete vyzvánět včas, pak se lupy brzy změní na nepříjemné krusty na hlavě.

Hlavní příčinou lupů jsou kvasinkové houby

.
Stojí za zmínku, že lupy způsobují nejen nepříjemné svědění, estetické nepohodlí, ale také nepříznivě ovlivňují pokožku a přispívají k vypadávání vlasů.
Jaké důvody mohou mít vliv na vývoj houby:
 • Nástup puberty. Během tohoto období, mazové žlázy jsou zvláště aktivní u dospívajících, epidermis nemá čas sušit a šupiny se mění v lepkavou hmotu.
 • Chronické metabolické poruchy a oslabená imunita.
 • Hormonální nerovnováha u dospělých. U žen se onemocnění může projevit během menopauzy nebo během těhotenství.
 • Nedostatek vitamínů B, C, A.
 • Prodloužený stres.
 • Nesprávná výživa. Příliš mastné jídlo, aletaké velké množství sladkostí může snadno vyvolat nemoc.
 • Špatné návyky, jako je kouření a alkohol.
 • Špatná dědičnost. Ani se správným životním stylem nikdo nezrušil genetiku.
 • Nesprávně sestavená strava narušuje práci celého organismu.
 • Příliš časté používání vysoušečů vlasů, natáčky na vlasy, kulmy, jakož i různých laků a pěn na vlasy. I s moderní technologií mají všechny tyto nástroje škodlivý vliv nejen na strukturu vlasů, ale i na pokožku hlavy.

Tento dlouhý seznam podle odborníků obsahuje pouze část zhoubně ovlivňujících faktorů. Je poměrně těžké určit skutečnou příčinu nemoci, může to být nejen výše uvedené body, ale také přítomnost různých infekcí, plicních onemocnění, stejně jako předchozích kurzů mrtvice a chemoterapie.

Masky na vlasy

Lidové prostředky v boji proti lupům

Aby se tento problém jednou provždy vyřešil, je třeba přistupovat komplexně. Než začnete léčbu, musíte nejprve upravit svůj rozvrh, postarat se o správnou výživu a také se pokusit zcela se vyhnout stresovým podmínkám. Jedním z prostředků, jak se rychle a účinně zbavit lupů v domácnosti, jsou masky.

Proč jsou masky v poptávce? Protože pro jejich přípravu nevyžaduje dostupnost velkých prostředků. Níže jsou uvedeny recepty na masky, jejichž složky se prodávají v lékárnách a obchodech jakéhokoli města.

 1. Jeden zNejoblíbenější oleje, které mají blahodárný účinek nejen na pokožku hlavy, ale i na vlasy, jsou ricinový a lopuchový olej. Recept je velmi jednoduchý. Zahřívejte olej ve vodní lázni na příjemně teplou teplotu a jemně ho vmasírujte do pokožky hlavy jemnými masážními pohyby. Po zákroku nechejte olej půl hodiny a pak důkladně opláchněte šamponem. Šampon je v tomto případě také nejvhodnější pro lupy. Tato metoda je stále dobrá, protože může pomoci „probudit“ žárovky.
 2. V ideálním případě odloupněte vytvarovanou hrudku speciální masky - křoviny. Pro jeho přípravu musíte vzít 3 lžíce hrubé soli a postupně přidávat teplou vodu, dokud se nevytvoří homogenní suspenze. Jemně vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit 30 minut. Poté důkladně opláchněte běžným šamponem.
 3. Odpověď na otázku, jak se zbavit lupů na hlavě, bude banální luk. Musíte vzít obvyklou cibuli, rošt a zmáčknout šťávu. Po tom, dobře vmasírujte cibulovou šťávu, pevně utáhněte vlasy ručníkem a nechte v této formě hodinu. Poté důkladně opláchněte šamponem. Vzhledem k tomu, že cibule má poměrně ostrý a žíravý zápach, můžete se ho zbavit pomocí citronové šťávy nebo jablečného octa. Citronová šťáva by měla být ředěna čistou vodou a několikrát opláchnuta vlasy.
 4. S jednoduchou maskou kefíru se můžete zbavit tzv. Mastných lupů. K tomu použijte kefír nejen na hlavě, ale i po celé délce vlasů.Nechte půl hodiny a pak opláchněte. Tato maska ​​je vhodná pro časté používání. Tento postup lze provádět 3krát týdně.

Zajímavé: Aromaterapie doma: recepty pro použití éterických olejů ...

Lidové léky

Lidové léky v boji proti lupům

Lidové léky - pomohou rychle vyčistit pokožku od lupů doma a otázka, jak se zbavit, odejde sama od sebe. Od dávných dob používaly naše babičky k léčbě různých nemocí pouze improvizované složky.

Existují dva typy lupů: mastné a suché. Metody přístupu a léčby budou v tomto případě zcela odlišné.

Kopřiva, šalvěj, podběl, heřmánek a chmel jsou vynikající pro odstranění suchých lupů. Je nutné vařit 1 lžíci sklenice vroucí vody a nechat ji vařit. Poté, co byl bylinný odvar připraven, důkladně opláchněte vlasy po celé délce. Po tomto postupu není šamponování možné. Opláchnutí vývarem může být několikrát týdně. Byliny nejen zmírní lupy, ale také příznivě ovlivňují pokožku hlavy.

Problém může vyřešit i použití různých éterických olejů. Jak víte, každý esenciální olej má antiseptický a antifungální účinek. V tomto případě můžete použít jakýkoliv olej. Smíchejte 3 kapky na 30 ml základny (zeleninové, olivové nebo jiné) a několik minut jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Tuto směs můžete nechat na párminut a pak opláchněte. Pro usnadnění míchání je povoleno několik kapek vašeho oblíbeného šamponu. V tomto případě směs trochu pění a je snadnější aplikovat na pokožku hlavy a vlasy.

Praní vlasů s bylinným odvarem

Jablečný ocet byl vždy známý svými blahodárnými vlastnostmi. A dodnes se používá jako balzám nebo oplach vlasů. Jak se zbavit lupů doma s octem? Velmi jednoduché. V každém bylinném odvar, přidejte jednu polévkovou lžíci, rozetřete směs do pokožky hlavy. To by mělo být provedeno po šamponování.

Tento jablečný ocet by měl mít charakteristickou příchuť jablek a zlatý odstín.

Zajímavé: Masky s vitamíny pro vlasy. Recepty krása a zdraví vlasů

Léčiva

Kromě populárních metod boje s nenávistným onemocněním je trh zastoupen velkým množstvím různých léčiv, suspenzí a tablet. Jak silný lék na lupy na 1 den pomůže zbavit se doma? Níže je několik léků, které na tuto otázku dostanou vyčerpávající odpověď.

Léky na lupiny

V kosmetických salonech - aquapelingu se objevil jedinečný postup. Tato metoda je ideální pro mastné lupy. Vzhledem k nasměrovanému proudu pod vysokým tlakem se částice keratinizované pokožky v průběhu několika minut vymývají z pokožky hlavy a odstraňují se škodlivé mikroorganismy.

Všechny známéKyselina salicylová, která je součástí aspirinu, také zázračně eliminuje lupy. Je to tato kyselina obsažená v léku "Sulsen", který se prodává v každé lékárně.

Nádherně slavný "Nizoral", vlnou magické hůlky, dokáže překonat nenávistné onemocnění a odstranit dráždivé svědění.

Nelze přebírat pouze navrhované možnosti. Při nákupu lupů, v první řadě, měli byste věnovat pozornost složení. Pokud je ketokonazol součástí šamponu nebo suspenze, je to zárukou úspěchu.

Před použitím jakéhokoli léku musíte pečlivě prostudovat pokyny a možné nežádoucí účinky.

Výživa

Stačí použít pouze zdravé potraviny

.

Jak se rychle zbavit lupů doma? Velmi jednoduché, stačí dodržovat dietu a jíst jen zdravé potraviny.

Nesprávná a nevyvážená strava je jednou z hlavních příčin lupů. Abyste se zbavili nemoci, měli byste dodržovat určitou dietu, která snižuje práci mazových žláz.

Je velmi důležité odmítnout nebo minimalizovat používání cukru a různých sladkostí. Pokud je v těle přebytek cukru, může v tomto případě dojít k prudkému hormonálnímu seskoku. Kromě toho cukr přispívá ke vzniku zarudnutí a podráždění.

Je důležité vyloučit potraviny, které obsahují cukr a kvasinky

.

V boji proti této nemociDoporučuje se zvýšit spotřebu vlákniny ve vaší stravě. Je nutné jíst více ovoce a zeleniny. Celulóza v těle působí jako „školník“, který „zametá“ všechno, co je zbytečné a škodlivé.

Voda je zdrojem zdraví. Je nutné brát zpravidla denně nejméně 2,5-3 litrů vyčištěné vody bez přísad.

Snažte se úplně vyloučit ze své denní stravy všechny potraviny a nápoje, které obsahují kvasinky. Poskytují úrodnou půdu pro rozvoj škodlivých hub.

Minimalizujte příjem všech druhů tuků a pokuste se je nahradit rostlinnými oleji.

Zajímavé: Správné zdravé stravování: co by mělo být ve stravě

Prevence lupů

Dodržujte doporučení lékaře

.

Na základě recenzí a doporučení lékařů můžete jednou provždy pochopit, jak se rychle a účinně zbavit lupů doma. Vždy je třeba mít na paměti, že hřeben na vlasy je stejně hygienický jako kartáček na zuby. Po každém česání důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.

Při každém šamponování pravidelným šamponem je nutné provádět lehké masážní pohyby po dobu několika minut.

Zajímavé : Jak se starat o vaše vlasy v zimě? Tajemství krásy vlasů

Pro preventivní účely používejte speciální farmaceutické přípravky nebo tradiční léčiva alespoň jednou za 2-3týdne. To pomůže zabránit výskytu onemocnění.

Je nezbytné, abyste si prohlédli svůj spánkový vzor, ​​pro úplný odpočinek musí člověk spát alespoň 8 hodin denně. Vzhledem k chronickému nedostatku spánku se tělo dostává do tzv. „Nouzového režimu“, který nevede k ničemu dobrému.

Pro dobrý odpočinek musí osoba spát nejméně 8 hodin denně

.

Pravidelné cvičení pomůže obnovit správnou funkci těla. Upraví gastrointestinální trakt a přispěje k normalizaci metabolismu v těle.

Dvakrát ročně, na podzim a na jaře, vypijte komplex nezbytných vitamínů.

Doporučuje se zcela omezit používání vysoušečů vlasů a různých stylingových výrobků.

Málokdo ví, ale sluneční světlo má také blahodárný účinek na pokožku hlavy a pomáhá zbavit se lupů. Je důležité, abyste to nepřeháněli a nedostali spáleniny, které mohou vyvolat rakovinu.

Je chybou domnívat se, že přítomnost lupů je větou, kterou se nemůžete zbavit. Stačí dodržovat jednoduchá pravidla, včas provést profylaxi a pak se navždy zapomenout na lupy.