Jak se zbavit lupů. Lidové léky

Pro léčbulupů(kožní onemocnění pokožky hlavy) můžete použít celý arzenál různých nástrojů: léčivých, kosmetických a samozřejmě lidových (přírodních), které si můžete snadno připravit sami doma. .

Recept č. 1. Maska z medových lupů . Pro masku budete potřebovat 2 lžičky medu (tekuté), 1 lžíce oleje lopuchu, dva žloutky. Všechny složky jsou důkladně promíchány a aplikovány na kořeny vlasů masážními pohyby. Doporučuje se zabalit vlasy polyethylenem (nebo nasadit gumovou čepičku) a zabalit teplým ručníkem. Po 30 - 40 minutách masku opláchněte teplou vodou a vlasy opláchněte infuzí kopřivy.

Recept č. 2. Maska česneku pro lupy.Složení: 2 stroužky česneku a smíchejte s 1 žloutkem, 1 lžičkou medu, přidejte čerstvou šťávu z půl citronu. Všechny složky se smíchají a přidají se 2 až 4 kapky esenciálního oleje z čajovníku (v nepřítomnosti alergické reakce na olej z čajovníku). Maska se nechá zrát na vlasy po dobu 20 až 30 minut. Závěrem, vlasy musí být opláchnuty heřmánkovým extraktem nebo silným čajem.

Číslo receptu 3. Odvar citronu dandy.Citronová šťáva se účinně používá k boji proti lupům. K přípravě vývaru nalijte slupku 4 citronů s 1 litrem vody a na 15 minut dejte na oheň. Po ochlazení vývaru citronu opláchněte vlasy po umytí. Doporučuje se používat citrónový vývar 1krát na 1 kgtýden po dobu 2 měsíců.