Jak se zbavit černých teček?

Černé tečky nebo komedonyjsou výsledkem kontaminace pórů. Takový nepříjemný jev, jako černé tečky, je charakteristický pro majitele olejové, kombinované a problémové kůžea je tvořen hlavně v T-zóně. Zbavte se černých teček doma pomocí lidových prostředků založených na přírodních surovinách.

Za prvé, kůže náchylná k tvorbě komdonov, potřebuje řádné a pravidelné čištění. Pro tyto účely můžete použítparní lázně nebo obklady z přírodních odvarů léčivých bylin , které mají dezinfekční a protizánětlivé účinky. Po parní lázni se doporučuje aplikovatmasku, která zužuje póry.

Recept č. 1. Medová maska ​​pro mastnou pleť.Chcete-li připravit masku, je třeba vzít ve stejném poměru, jako jsou léčivé byliny jako černé květy černého bezu, květy limetky a heřmánku. Všechny bylinky jsou důkladně promíchány, vloženy do smaltované mísy a vařeny 7–10 minut při nízkém teple. Poté dejte čas (30 minut) na odvar na infuzi, přidejte 1 lžíci přírodního medu a ovesných vloček, dokud se nevytvoří krémová hmota. Maska se aplikuje na předčištěnou plochu po dobu 10 až 20 minut v tlusté vrstvě. Masku omyjte teplou vodou bez mýdla a umyjte si obličej studenou vodou. Medová maska ​​na odvar z léčivých bylin čistí pokožku, zlepšuje krevní oběh a zpřísňuje póry.

Recept č. 2. CornelMaska pro mastnou pleť.Malé množství kukuřičných bobů, dříve ukamenovaných, musí být mleté ​​a nasekané na dužninu. K buničině se přidá jedna poražená bílkovina vaječného bílku a jedna čajová lžička škrobu. Vše důkladně promíchejte a naneste na čistou pokožku po dobu 15 až 20 minut. Maska se opláchne studenou vodou bez použití mýdla. Kornelová maska ​​čistí a utahuje póry.

Číslo receptu 3. Samostatná maska ​​pro obličej.Jeden poražený žloutek se smíchá s jednou lžičkou medu, mléka a citronové šťávy. Po smíchání všech složek přidejte otruby až do vzniku suspenze. Maska se doporučuje k omývání heřmánkového extraktu.