Jak se zbavit strie? Mumie

Striae nebo jednoduše strie jsou atrofované oblasti kůže, které jsou důsledkem snížení elasticity kůže a rozpadu kolagenu. Stretchy vypadají jako jizvy bílé, červené nebo fialové barvy, které jsou tvořeny hlavně v břiše, stehnech, hýždích a hrudníku, méně často na obličeji.

Mezi hlavní příčiny strií patří:

restrukturalizace ženského těla během těhotenství a po porodu;

Nemoci endokrinního systému;

Zvýšená hormonální aktivita během puberty;

· Nadměrné výkyvy tělesné hmotnosti;

Strie (striae) nepředstavují zdravotní riziko. Značky úseků však vypadají naprosto neesteticky a mohou výrazně poškodit náladu. Jak se zbavit strie je poměrně dlouhý a komplikovaný proces. Bojová strie by měla začít ihned poté, co se objeví, ale je lepší pokusit se zabránit nechtěným striím.

Existuje několik metod léčby strie. Striae je módní odstraňovat pomocí chemického nebo laserového peelingu, chirurgického zákroku (abdomenoplastika). Tyto metody lze nazvat kardinál, který se používá k odstranění starých strie.

Pro ošetření čerstvých malých strií můžete použít jemnější a přístupnější metody. Například doma můžete použít řasové zábaly (spirulina), vlastní masáž esenciálními oleji, bylinné koupele, domácí slupky a samozřejmě mumii.

Mumie ze staréhoObčas se používá s velkým úspěchem v kosmetologii k odstranění strie díky své schopnosti stimulovat regenerační procesy v lidském těle.

Mumiyeje pryskyřičná hmota organických a anorganických látek černé, tmavě hnědé nebo hnědé barvy, dobře rozpustná ve vodě. Mumie je tvořena v prasklinách skály a prázdnoty jeskyně. Složení mumie obsahuje více než 50 chemických prvků, mikro- a makronutrientů, proteinů, alkaloidů, aminokyselin, kumarinů, vitamínů, vosků a pryskyřičných látek. Takové bohaté složení mumie příznivě ovlivňuje proces regenerace tkání, urychluje proces vývoje a reprodukce kožních buněk, má baktericidní a protizánětlivý účinek.

Recepty na mízové ​​strie

\ t

№ 1. 2 - 4 gramy mumie musí být přidány do smetany, krémů, toniků nebo tělového mléka (objem smetany - 40 - 50 ml). Snažte se smíchat krém důkladně, aby se lépe rozpustila mumie. Každý večer po sprše aplikujte krémový krém s mumií na problémové oblasti s kruhovými masážními pohyby.

Č. 2. Jako základní základ pro přípravu domácího léku na strie můžete použít širokou škálu rostlinných olejů (olivový, broskvový, lněný, olej z hroznových semen nebo pšeničné klíčky atd.). Jedna polévková lžíce rostlinného oleje - 1 gram mumie. Kromě toho může být do olejové směsi z mumie přidáno několik kapek pomeranče, grapefruitu nebo citrónového esenciálního oleje.anticelulitidní vlastnosti. Denní tření problémových oblastí v noci. Množství oleje - základy záleží na oblasti oblastí kůže s strií.

Č. 3. 2 - 3 gramy mumie se rozpustí v čajové lžičce vody při pokojové teplotě a výsledná směs se smíchá s 80-100 gramy krému (můžete použít dětský krém nebo krém proti celulitidě). Domácí smetana s mumií se třepe jednou denně hladkými pohyby.