Typy pokožky obličeje: řádná každodenní péče doma

Správná denní péče o pokožku obličeje umožňuje uchovat mladistvé a vizuální přitažlivost v každém věku. Za prvé, měli byste určit typy kůže a péči o něj v přísném souladu s doporučeními v tomto článku.

Čistá, měkká, elastická kůže je jednou z důležitých složek krásy. Každý den můžete udělat hodně pro to, aby vaše pleť vždy vypadala nejlépe. Brzy budete pociťovat výhody pravidelné péče a výsledky zůstanou s vámi na celý život.

Co potřebujete: nezbytné prostředky pro péči o pleť obličeje

Než zvolíte vhodný režim a začnete se starat o svou pleť, musíte vědět, jaké produkty základní péče existují. To, co potřebujete k péči o pokožku a co to znamená, závisí do značné míry na typu epidermis. Zvažte základní nezbytné produkty péče o pleť, které by měly být v arzenálu každé ženy.

Čisticí prostředky

Tyto kapalné produktyPěna s vodou, čistí se.

Mýdlo na čištění

Mýdlo je dobré pro mastnou pleť, čistí póry a zabraňuje vzniku akné a černých teček.

Čistící krémy

Tyto výrobky jsou skvělé pro čištění suché kůže. Tyto krémy obsahují oleje, které rozpouštějí nečistoty a make-up, lze je snadno odstranit vatovým nebo bavlněným míčkem.

Tonizující a svíravý

Tyto léky obnovují a chladí pokožku a rychle se z povrchu po aplikaci vatovým tamponem rychle odpaří. S jejich pomocí můžete odstranit nadbytečný tuk z povrchových vrstev kůže. Slovo "svíravý" znamená, že výrobek obsahuje velké množství alkoholu a je vhodný pouze pro mastnou pleť. Slovo "tonikum" znamená, že nástroj lze použít pro normální nebo kombinovanou pleť, protože je měkčí. Lidé se suchou a citlivou pokožkou by měli tyto léky lépe nepoužívat, protože mají odvodňovací účinek.

Moisturizers

Hlavním úkolem zvlhčovačů je vytvořit ochranný film na povrchu kůže, aby se zabránilo ztrátě vlhkosti. Výsledkem je, že kůže se stává měkčí a hladší. Obecně platí, že sušší kůže, silnější hydratační by měla být vybrána. Všechny typy pleti potřebují zvlhčovače a jejich nejcennější ingredience jsou ultrafialové filtry. Tento hydratační krém ochrání pokožku před spálením slunečních paprsků po celý rok.

Prostředky pro odstranění kosmetiky z očí

\ t

Konvenční čisticí prostředky na kůži zpravidla nejsou schopny účinně odstraňovat z očí přetrvávající kosmetiku, a proto jsou široce používány speciální výrobky.

Pokud používáte vodotěsnou řasenku, musíte najít účinný způsob, jak ji odstranit.

Zvláštní péče

Do své běžné sady péče o pleť můžete přidat několik speciálních produktů.

Masky

Tyto produkty pro intenzivní péči důkladně čistí pokožku a úspěšně zvyšují její vlhkost.

Křoviny a odlupovací prostředky

Jedná se o krémy nebo gely, které obsahují stovky brusných částic. Když jsou rozetřeny do vlhké kůže, částice odstraní mrtvé buňky z povrchu kůže.

Oční krémy

Známky stárnutí se obvykle objevují nejprve na kůži kolem očí. Speciální gely a krémy obsahují přísady, které pomáhají vyhladit jemné vrásky. Omezují také tašky a modřiny pod očima.

Noční krémy

Určeno pro intenzivní péči o pleť během spánku. Jsou tlustší než obvykle, protože na ně nemusíte dávat make-up.

Doporučení pro řádnou péči o mastnou a problémovou pokožku doma

Péče o mastnou a problémovou pleť vyžaduje značné znalosti a zkušenosti. Tento typ pleti se vyznačuje otevřenými póry a mastným povrchem, tendencí k akné, černým bodům a nažloutlou barvou. To proto, že mastnýžlázy umístěné v hlubších vrstvách kůže produkují příliš mnoho mastné látky zvané sebum. Bohužel, tento typ kůže je nejvíce náchylný k akné. Dobrou zprávou je, že tento typ pleti vypadá mladě déle.

Správná péče o mastnou pleť je zaměřena především na zúžení pórů a snížení množství mazu.

Doporučení pro péči o tento typ pokožky obličeje naznačují, že je velmi důležité neuplatňovat tvrdá opatření, i když možná budete chtít udělat něco hrozného, ​​když uvidíte nově objevenou akné. Nezapomeňte, že nadměrné používání čisticích prostředků může způsobit, že mazové žlázy produkují ještě více mazu. Kromě toho povede k vysychání a dehydrataci povrchových vrstev kůže. Pro mastnou pleť je nejlepší používat takové produkty, které jemně odstraňují tuk z povrchu a čistí póry bez zasychání a bez poškození pokožky. Aby horní vrstva pokožky zůstala měkká, zdravá a elastická, potřebuje vlhkost, ne tuk.

 • I když máte mastnou pleť, kůže kolem očí je něžná, takže byste ji neměli tvrdě třít, když odstraňujete make-up. Stačí namočit vatový tampon do nemastného odstraňovače make-upu a několik vteřin ho přitlačte k očím, aby se make-up rozpustil, pak ho smažte víčkem a řasami s lehkými pohyby.
 • Nasaďte obličej speciálním měkkým pěnovým činidlem. Je to lepší než obyčejné mýdlo, protože pokožku nevysušuje, ale pouze odstraňuje make-up, špínu a mastnotu. JemněMasírujte svůj mokrý obličej prsty a poté umyjte pěnu velkým množstvím teplé vody.
 • Navlhčete bavlněnou kouli svíravým krémem a pokožku otřete, abyste ji osvěžili. Tento produkt nesmí způsobit podráždění kůže. Pokud dojde k podráždění, vyměňte toto mléko za měkčí.
 • I mastná pleť potřebuje zvlhčovač, pomůže udržet vlhkost v povrchové vrstvě, pokožka zůstane měkká a pružná. Vyberte si lehký tekutý, vysoký obsah vlhkosti.
 • Vlhkost nechte několik minut vniknout a poté vyfoukněte obličej čistým hadříkem tak, aby se do něj zbytky produktu nasákly a pokožka nesvítila.

Péče o mastnou pleť doma je také zaměřena na prevenci vzniku akné a akné.

Za tímto účelem postupujte podle níže uvedených doporučení.

Akné se objevuje v období života, kdy se již cítíme nejistí - v mládí a přinášíme mnoho utrpení. Oni jsou často dědičné onemocnění, a to je věřil, že jejich intenzivní vývoj je spuštěn hormonální změny, které způsobují, že kůže produkuje více sebum. Vzhled akné může být způsoben stresem nebo špatnou výživou. Pečlivá péče o pleť pomáhá kontrolovat jejich vzhled. Používejte speciální anti-akné produkty. Také užitečné jsou produkty obsahující olej z tea tree. Pokud to nepomůže, poraďte se se svým lékařem, který vám může předepsat léčbu nebo Vás upozornitdermatolog.

Správná domácí péče o suchou pokožku doma

Zahájení domácí péče o pleť by mělo být provedeno určením jejího typu. Pokud je kůže tak těsná, jako by byla příliš malá pro vás, pak s největší pravděpodobností máte suchou pokožku. Spodní vrstvy pokožky produkují příliš málo mazu a horní vrstva obsahuje příliš málo vlhkosti. V nejlepším případě je po umytí kůže napnutá a podrážděná. V nejhorším případě se kůže začíná odlupovat, na obočí se tvoří jemné lupy a objevují se známky předčasného stárnutí v podobě jemných vrásek a vrásek. Správná péče o suchou pokožku se provádí pomocí uklidňujících prostředků, aby vypadala co nejlépe.

Domácí péče o suchou pokožku zahrnuje výživu a hydrataci, ochranu před UV zářením a řadu dalších opatření, která jsou podrobně popsána dále v článku.

Pro suchou pokožku byste měli zvolit měkké živiny, které výrazně zvyšují její vlhkost. S tímto přístupem se jemné vrásky vyhladí a kůže bude měkká a pružná.

 • Na bavlněný tampón naneste nějaký olejový odličovač na oční make-up a otřete jej kolem očí. Takový nástroj pomůže odstranit suchost jemné kůže v této oblasti, aniž by ji příliš mastnou. Po aplikaci velkého množství mastného produktu může pokožka nabobtnat a podráždit.
 • Pokud řasenku zcela neodstraníte, použijte vatový tampon namočený v odličovači očního make-upu. Dejte si pozortak, aby se nedostal do očí, ale zároveň držel hůlku co nejblíže řasám, aby odstranil veškerou řasenku.
 • Vyčistěte pleťový čistič, protože je velmi důležité, aby byla skutečně čistá. Produkt naneste na kůži a nechte několik minut v klidu, poté jej otřete bavlněným tampónem.
 • Umyjte si obličej studenou vodou, aby se odstranil přebytečný čisticí prostředek na pokožku nebo obnovte obličej. Pomůže také zlepšit krevní oběh.
 • Naneste výživný krém, abyste udrželi vlhkost. Vyberte si silnější pleťové vody než tekuté vody, protože obsahují více oleje než vody a lépe zadržují vlhkost. Nechte hydratační krém namočit.

Tajemství správné péče o kombinovaný typ kůže

Tajemství péče o pleť v tomto případě umožní vyhnout se četným chybám. Kombinovaný typ pokožky obličeje v péči vyžaduje velkou pozornost, protože se střídají s mastnými a suchými plochami. Oblast přes čelo, nosem a bradou, je obvykle mastná. Kůže jiných oblastí je však náchylná k suchu. Umístění oblastí kombinované kůže se ne vždy shoduje se specifikovanou zónou a fragmenty suché a mastné kůže mohou být umístěny jiným způsobem. Pokud přesně nevíte, které oblasti kůže jsou suché a které jsou mastné, hodinu po mytí, stiskněte ubrousek na obličej. Mastné plochy zanechají mastné stopy.

Správná péče o kombinovanou pleť je taková, že musíte zvážit několik důležitých faktorů.

Kůže kombinující suché a mastné oblasti vyžaduje duální péči. Pokud ošetřujete celý povrch kůže jako mastný, suché oblasti budou ještě sušší a těsnější. Naopak, pokud budete léčit všechny kůže jako suché, bude to vést k jeho nadměrné tuku a akné. To znamená, že různé části kůže musí být ošetřeny různými vhodnými prostředky.

Dvojitá péče o pleť jí bude dvakrát prospívat a nebude trvat příliš dlouho.

 • Pro odstranění jemných oblastí pokožky, které jsou náchylné k suchu, vyberte odstraňovač make-upu na bázi oleje. Použijte vatový tampon pro odstranění tvrdého make-upu. Poté omyjte studenou vodou, aby se odstranil přebytečný tuk.
 • V dopoledních hodinách použijte pěnový čisticí prostředek. Mastné oblasti kůže a póry budou čisté, což zabrání tvorbě akné. Jemně masírujte pokožku, zejména mastné oblasti, aby se zvlhčila. Ponechte několik vteřin, aby se nečistoty rozpustily, pak opláchněte studenou vodou.
 • Ve večerních hodinách použijte k čištění kůže čistič tuků, aby suché oblasti byly čistší a pružnější. To pomůže vyrovnat přebytečnou mastnotu nebo suchost pokožky. Jak by mělo, masírujte pokožku a pak jemně odstraňte produkt bavlněným tampónem.
 • K osvěžení pleti musíte použít dva různé tonické přípravky pro různé oblasti pleti. Vyberte si silnější prostředek pro tukové oblasti a měkčí pro suché oblasti. Otřete kůži vatovým tamponem.
 • Naneste hydratační krém na celou pokožku obličeje, věnujte zvláštní pozornost suchým oblastem. Poté odstraňte přebytečný materiál z mastné kůže hadříkem. Tak, všechny kůže obdrží nezbytnou výživu.

Správná základní péče o normální typ pleti: tipy a videa

Péče o normální pleť je snadná a nevyžaduje použití speciálních nástrojů. Tento typ pleti je plně vyvážený. Tato kůže má zdravý vzhled, výbornou strukturu. Akné nebo lesklé oblasti se zřídka objevují na normální kůži. Nicméně, v životě, tento typ je vzácný, protože s věkem, každá kůže získá tendenci do sucha. Základní péče o pleť zahrnuje čištění a hydrataci podle potřeby.

Správná péče o normální pleť vám umožní udržet tento vyvážený stav po mnoho let. Následující tipy na péči o pleť vám to umožní bez obtíží doma.

Vaším hlavním úkolem je udržovat normální stav pokožky, aby fungovala dobře a i nadále plnila své úkoly. Taková kůže přirozeně vyrovnává obsah tuku a vlhkosti. Denní péče o normální typy pleti je šetrná k pokožce, odstranění make-upu a zabránění hromadění kůže. Kromě toho byste měli hydratovat pokožku pomocí speciálních nástrojů a chránit ji.

 • Oční make-up vždy opatrně odstraňte. Pokud půjdete do postele, neumývejteřasenka s řasami, oční víčka mohou nafouknout a nabobtnat. Použijte nový make-up přes staré a nehygienické. Vyberte si make-up odstraňovač v závislosti na tom, zda je vaše řasenka vodotěsná nebo normální.
 • Umyjte si obličej vodou, pak masírujte jemným čistícím prostředkem na obličej a nechte jej na kůži po dobu 30 sekund. Musíte masírovat pokožku lehkými pohyby, protože to zvýší průtok krve na povrch a budete mít růžovou pleť.
 • Omyjte čistou vodou, dokud si umyjete mýdlo z obličeje. Pak si obličej s měkkým ručníkem odstranit všechny zbývající vody z kůže. Nekoste kůži, zejména pod očima, protože to povede k tvorbě vrásek.
 • Ochlaďte pokožku osvěžující tonikou. Nepůsobí na oblast kolem očí, protože je nejvíce náchylný k suchu.
 • Očistěte pokožku hydratačním krémem. Naneste na obličej s tečkami, pak se lehkými svislými tahy masírujte kůži. V důsledku toho se na něm vytvoří ochranný film, na kterém se bude snadno aplikovat make-up a který bude udržovat rovnováhu vlhkosti.

Viz podrobná ošetření obličeje na videu, kde jsou uvedeny hlavní činnosti:

Metody a pravidla pro péči o citlivou pokožku

Citlivá kůže je obvykle velmi tenká a růžová než obvykle. Je náchylný k zarudnutí a alergiím a na tvářích a nose se mohou objevit tenké ruptury krevních cév. Citlivost kůže není stejná. Pokud neMůžete použít jakékoli prostředky, aniž byste dráždili pokožku, očistěte ji plným mlékem a zvlhčete roztokem glycerinu a růžové vody.To by mělo pokožku uklidnit.

Pravidla pro péči o pleť v tomto případě diktují potřebu pravidelného zklidnění podrážděných oblastí.K tomuto účelu se používají speciální metody péče o pleť, které zahrnují pleťové vody a tonika, důkladné čištění a hydrataci.

Aby pokožka zůstala měkká a zdravá, potřebuje velmi šetrné prostředky.Vyberte si ze široké škály hypoalergenních přípravků, které jsou určeny k ochraně citlivé pokožky.Tyto produkty neobsahují dráždivé látky, jako jsou parfémy, které mohou způsobit suchost, svědění nebo alergickou reakci.

Následující text popisuje péči o citlivou pokožku, uvádí základní pravidla a doporučení.

 • Ujistěte se, že použité make-upy jsou hypoalergenní a opatrně je odstraňte.Použijte sedativum k odstranění make-upu z očí.Naneste ji bavlněnou kouli a pak ji zcela vyjměte.
 • Lepší je nepoužívat mýdlo a jiné čisticí prostředky, protože zbavují pokožku tuku a vlhkosti a jsou vystaveny riziku, že budou citlivější.Proto je lepší zvolit lehké hypoalergenní čistící mléko.
 • Dokonce i mírné občerstvení může narušit ochrannou vrstvu vaší citlivé pokožky.Proto je mnohem užitečnější, když je osvěžíte malým množstvím teplé vody.Umožní to takézcela odstraňte čisticí prostředek.
 • K vysušení pokožky lehce otřete měkkým ručníkem, ale neotírejte jej, protože to může způsobit podráždění.
 • Aby vaše pleť byla silná, měkká a sloužila jako bariéra proti dráždivým látkám, které mohou zvýšit její citlivost, je nutné, aby byla vždy hydratovaná. Je lepší používat hydratační krém bez parfémů.