Vyberte si podlahy v dětském pokoji

Když rodiče vybírají podlahu v dětském pokoji, musí zvážit nejen krásu a praktičnost nátěru, ale vliv materiálu na vývoj jejich dítěte. To je velmi důležitý faktor, protože dětský organismus je velmi citlivý na materiály nízké kvality. Citlivost dítěte lze vysledovat na příkladu syntetických tkanin a řady "chemie", která se přidává do potravin. Proto je při výběru nátěru prvořadá kvalita materiálu.

Mnozí rodiče se zajímají o požadavky na podlahy u zdravotnických odborníků pro děti. Je především hypoalergenní, nehořlavý a antistatický. Kromě toho musí být podlaha v dětském pokoji šetrná k životnímu prostředí, zahřátá a potěšit dítě svým vzhledem. Hlavní požadavky na rodiče - síla, snadné čištění, rozumná cena a trvanlivost.

Ze všech typů podlah v dětském pokoji je nejčastěji zakoupená podlaha, linoleum, korková podlaha, laminát, přírodní koberec nebo masivní dřevo. Pokusme se zabývat každým z těchto nátěrů podrobněji.

Začněme s kobercem. Koberec je dostatečně měkký a dlouhodobě šetří teplo. Děti si na tomto povrchu užívají a rodiče se nemusí obávat, že jejich děti zamrznou nebo nachladnou. Ale koberec má významnou nevýhodu - je špatně čištěn a neustále přitahuje nečistoty a prach z celého domu. Pokud se rodiče rozhodnourozhodnout se pro tento typ nátěru, je lepší zvolit koberec s krátkými tvrdými klky pro usnadnění čištění v místnosti. Koberce se základnou juty jsou velmi populární, protože jsou astmatické, snadno se čistí a nehořlavé. Při výběru přírodního zdřímnutí a syntetiky nezapomeňte, že nepřirozené materiály mohou u Vašeho dítěte způsobit alergie.

Laminát. Tento povlak toleruje mokré čištění. Činnost dětí neovlivňuje vzhled nátěru, protože je poměrně trvanlivá a bezpečná.

Parkety. Výborná volba pro místnost, ve které bude dítě žít. Parketová podlaha, vyrobená z přírodního dřeva, je šetrná k životnímu prostředí a udržuje teplo v místnosti. Bohatá škála textur a barev parket, umožňuje rodičům, aby se místnost zajímavé a světlé.

Korkové podlahy. Vyrobeno alespoň z ekologického materiálu - korku. Lékaři ortopedové věří, že elastická korková podlaha snižuje zatížení kostry. To je velmi důležitý moment pro děti, které teprve začínají chodit.

Tento nátěr se snadno čistí a na rozdíl od jiných nátěrů nevyžaduje stálou údržbu. Kromě toho má korek vynikající baktericidní vlastnosti, než se nemůže pochlubit jiným materiálem. Je třeba poznamenat, že tyto důležité vlastnosti jsou antistatické a antialergické. Korkové podlahy jsou horší než parkety při tepelné ochraně, ale odolnější vůči mechanickému poškození. Korek je tedy nejlepšívýběr nátěru pro školku.

Linoleum. Vzhledem ke svým nízkým nákladům se stala jednou z populárních krytů dětských pokojů. Opět byste měli pamatovat na pravidlo ekologických materiálů a zvolit pouze přírodní linoleum. Výhody linolea zahrnují zpomalení hoření a antistatiku. Linoleum lze použít se systémem „teplé podlahy“, protože je odolný vůči teplu.

Nejsou žádná tvrdá a rychlá pravidla týkající se škály barev. Lékaři nedoporučují volit příliš jasný povlak nebo lesklý povrch, protože takové barvy negativně ovlivňují psychický stav dítěte. Dobrá volba, podle lékařů, bude podlaha popela. A samozřejmě podlaha musí být teplá, bez ohledu na věk dítěte!