Typy diamantových prstenů: nejlepší šperky

Oprávněně nesou název nejlepšího luxusního šperku, bez ohledu na jeho styl a účel, a hlavní role v těchto špercích je přiřazena přímo kamenu.

Dnes existuje nejméně tucet klasických způsobů, jak z diamantu udělat diamant. Spolu s klasikou je také oceňován moderní fantasy střih, který je dokonale kombinován s novými trendy v designu šperků. Neexistuje žádný konflikt mezi klasikou a avantgardou ve světě šperků, a tam nemůže být - pro skutečné znalce zájmu jsou všechny styly těchto elitních šperků.

Druhy zlatých prstenců s diamantem ve tvaru srdce

Jedna z nejstarších, nejsložitějších a nejjemnějších forem střihu - ve tvaru srdce, se také nazývá „královská“. Začali dělat kameny takhle v 18. století u soudu francouzských králů, historici říkají, že král nařídil svému klenotníkovi, aby ozdobil drahokam jako symbol lásky. Symbolismus, stejně jako řezná technika „srdce“, si dnes zachovává své historické tradice. Takový prsten s diamanty ve tvaru srdce ocení nejen kvůlifiligránské a rafinované zpracování. V takové složité formě se vyrábějí pouze poměrně velké a vzácné kameny a klenotníci musí obětovat karátům, aby vytvořili ideální symetrický tvar. „Srdce“ má tradičně 57 aspektů, které vám umožní vytvořit jedinečný světlý a výrazný zář z kamene. Podle popularity a uznání lze tyto kameny porovnávat pouze s klasickým „královským“ dokonalým kulatým střihem.

Zlatý prsten s diamantem ve tvaru srdce má svou zvláštní pověst , tento romantický klenot je ideální pro vyjádření lásky ke milovanému. Tyto prstence jsou nyní vyráběny v jiném provedení, jedno diamantové srdce na tenkém okraji, poseté menšími kameny, je ideální pro zapojení.

Klenot s velkým kamenem, na širokém okraji, navíc pokrytý smaragdy nebo safíry, je ideálním dárkem pro dámu jakéhokoliv věku, tento typ zlatých prstenů s diamanty je symbolem postavení, prestiže a samozřejmě lásky.

Prsteny s diamanty ve tvaru srdce, vyrábějí všechny přední světové značky šperků první desítkya každá z nich má svou vlastní vizi tohoto romantického šperku. Značka Chopard představuje vynikající klasické a velmi aristokratické platinové modely s velkým jednoduchým kamenem dokonalé čistoty na tenkém platinovém okraji. Módní návrháři nabízejí zcela odlišný koncept.Anglická značka Sophie Harle.

S ironií zvláštní pro Brity, značka navrhla prsten s růžovým diamantem ve tvaru srdce vážící 5,2 karátů, na širokém zlatém okraji zdobeném safíry pokrytými „křídly“.

Dnes je to nejodvážnější a nejoriginálnější designové řešení této romantické dekorace se stoletím historie.

Prsteny s diamanty ve tvaru růže květ: fantasy tvary

Květinový prsten s diamanty ve tvaru květu je jedním z vrcholů šperkařského umění, fantasy formy fazetování kamene jsou považovány za vzácné a exkluzivní.

Tak například kámen zdobený ve formě královské francouzské lilie - značkový květ značky - byl vytvořen klenotníky značky Louis Vuitton. Podařilo se jim téměř nemožné - obnovit květinu zcela z jediného krystalu. Tento patentovaný komplexní řez je považován za jedinečný a používá se výhradně ve značkových výrobcích, které jsou vyráběny na zakázku, výhradně a v jedné kopii.

Květinový design je však příliš lákavý pro klenotníky a milovníky šperků, aby je mohli ignorovat.

Proto většina značek představuje prsteny s diamanty ve tvaru květu , které jsou sestaveny z kamenů různých velikostí a různých způsobů řezání. Ve středu kompozice, zpravidla je největší kámen, klasický "královský" kulatý řez, a okvětní lístky jsou vytvořeny z menších kamenů. Takové kompozice působí velmi působivěVybrané barevné kombinace bílé a růžové.

Hodnota těchto šperků se měří nejen cenou samotných drahých kamenů, ale především filigránským dílem řemeslníků.

Diamantové prsteny z růžíjsou považovány za obzvláště cenné, což je nejkomplikovanější vzor kompozice, pouze elitní šperky první velikosti, jako je Roberto Coin, Van Der Bauwede a Tiffany & amp; Co Takové dekorace jsou vytvořeny v jednotlivých kopiích a hledání vhodných kamenů pro vytvoření mistrovského díla může trvat roky.

Tiffany bílý zlatý prsten s diamanty ve formě dráhy

Stejná značka Tiffany & amp; Co nabízí několik modelů stejné vysoké úrovně provedení a naprosto moderní design, který se již stal módním hitem.

Například, prsten Tiffany s diamanty ve formě dráhy v bílém zlatěje nový standard pro moderní šperky módu. Jednoduchý design širokého prstence, zdobeného středně velkými kameny nejmodernějšího geometrického řezu, může být jak ženský, tak mužský. Mimochodem, je to skvělý nápad pro párové šperky a alternativu k tradičním snubním prstenům.

Značka vyrábí takové šperky jak ze zlata různých odstínů, tak z platiny, organicky kombinuje barvy kamenů a kovů - na první pohled vypadá velmi jednoduchá a určená pro opravdové znalce šperků.

Tento přístup k designu,vám umožní nosit skutečné šperky v odpoledních hodinách. Jak je známo, je to drahé a vzácné šperky v každodenních obrazech, které jsou považovány za znamení špatného vkusu.

Ačkoli Tiffany a kol. Co je považována za aristokratickou a elitní značku, společnost se zaměřuje na mladé lidi a hledá nová a stylová designová řešení, a proto určuje tón pro šperky.

Prsteny se čtvercovými diamanty od firmy Tiffany

Tak se to stalo například s prstencovým prstencem ve tvaru čtverce, který značka Tiffany vydala jako první, a dnes je to nejmódnější a nejžádanější šperk.

Čtvercový nebo obdélníkový řez je nejmodernějším způsobem navrhování drahokamů , objevil se poměrně nedávno, v 60. letech minulého století. Když řez, mistr dává kámen pyramidový tvar, s mnoha tváří, které vám umožní maximalizovat zář diamantu. Několik druhů řezů se nazývá „čtverec“ - může to být „princezna“ a „smaragd“ a „bageta“ - v každém případě je hodnota a krása těchto kamenů mimo soutěž.

Nepochybnou zásluhou těchto šperků je jejich relativně přijatelná cena - při řezání kamene se ztrácí méně karátů a jeho objem je zachován.

Takže jsou zpracovány a kameny střední velikosti, ale velké kameny, jak zcela bílé a barevné, vypadají velmi působivě. Takové prsteny vyrobené z platiny nebo bílého zlata jsou dnes považovány za nejmódnější.a svatba, a kromě toho jsou krásné a organické jako denní dekorace.

Kroužky zlata a platiny ve tvaru korunky s diamanty

Geometrické tvary jsou přísné a šlechtické a ti, kteří dávají přednost romantickému stylu, milují zlatý prsten sdiamanty v podobě koruny.

Tento trend je poměrně nový, vedoucí podniky s klenoty ho aktivně prosazují ve svých čerstvých sbírkách mládeže.Dekorace, zdobená klasickou královskou korunou nebo diadémem, je zpravidla zdobena malými kameny, často klenotníci používají barevné růžové nebo žluté kameny v kombinaci s klasickými bílými.

Pro "korunu" se nepoužívají žádné komplikované druhy řezu, důraz je kladen na originální design samotného šperku, například s použitím volumetrických, ale prolamovaných forem designu.Kameny v tomto případě mají také "korunu" kolem ráfku, a oni kompletně pokryté šperky, každá značka má svou vlastní verzi designu tohoto prstenu.

Tyto šperky jsou vyrobeny z bílého, červeného zlata, platiny, kombinací drahých kovů a kamenů různých barev vypadají velmi stylově a originálně.

Kroužky v podobě korunky s diamanty jsou také považovány nejen za náhodné šperky, ale i za svatbu. Jsou k dispozici v mužském i ženském provedení podobného provedení.Symbolický a originální design nenechává žádné pochybnosti o tom, že takové šperky jsou jedním z nejzajímavějších.nabídky pro dnešek.